Живеејќи во вашиот дом или во стан високи зграда, секогаш сакате
дека сте опкружени со удобноста и топлината на домот мебел. Со цел да се направи
вашиот дом во извор на животворниот сили на позитивна енергија , треба да се
правилно доделат просториите според нивната функционалност и ги собереш
соодветна атмосфера.

Првиот впечаток е дека ние се, преминувањето на прагот на куќа или стан
- Впечаток на ходникот. Тоа беше во овој момент ние се подготви впечаток
од куќата. Ако остатоци има акумулирано во ходникот, валкана, полна весници
мириса лошо, тогаш и да дојде при вас луѓето да се чувствуваат непријатно.
Исто така, непријатност може да се случи ако ходникот е тесен и unlighted. Тоа
се реши овој проблем - во дизајнот, користете светли бои и огледала.
Закачалки или куки за облека, закачите на различни нивоа за секоја
член на семејството се најде своето место. Атмосфера да се создаде чевли rack или мали
душеци. Најважно - се ослободи од ѓубре, кои се
позитивна енергија. Дневна соба ни служеше за различни
цели. Еве ние одмор, на гости, гледам телевизија, ќе
со семејството, понекогаш јадеме. Направете атмосфера дневна соба да им помогне на правилна боја
обем и дел. Во голема просторија со високи тавани и мебел се најдобро
Намести во мали групи, затоа што ако се создаде еден
простор - да се чувствувате Паунд во кружна рамка во која да се чувствуваат
се слободно не може. Во една мала соба во собата мебел ниски до
тоа не е произведена во депресивна ефект. Фотелји и дивани со потпирачи за раце
Испрати чувство на сигурност и подножје - чувство на поддршка и помош.
Мебел треба да се организираме така што никој не беше зад вратата. Гости
треба да се чувствуваат дека тие се среќни, па им даде на најдобрите места
- Наспроти вратата. Ако некои од гостите беше некој премногу зборлест
- Го стави со грбот кон вратата за да се намали влијанието на другите. Несакани
гостите седат надвор подобро од главната група. За бои
дневна одговара на сите нијанси на крем и портокал. Овие бои помогне
комуникација и да се создаде релаксирана средина. Осветлување, исто така, треба да се
различни за да се задоволат сите цели соба. За семејни работи
Игри и осветлување треба да биде осветлен. Во прилог на светла треба да се извори
неми клучни светлина: светилки, подни ламби, светилки во аглите. Оваа покриеност
ќе помогне да се задржи топло и тивко. Апарати мора да биде поставен така
не да биде центар и го привлече вниманието, бидејќи за такви
централизација на комуникација во оваа соба може да направи да престанат. Запомни
дека сите нешта што висат на ѕидовите ги одразуваат вашите внатрешниот свет. Во
соба, каде што сите членови на семејството треба да се откажам само убаво и
весели нешта. Идеално - слика на семејството. Ако се чувствувате
осамени - Избриши од живеат сами и група сите
работи во парови. Исто така не заборавајте дека секое домаќинство сопствените внатрешни
свет, па се обидуваат да создадат приватна дупки во дневната соба за секоја земја
семејството. [Http: / / i.domik.net/_xmlimg/xml_4b03d690cba8565d6f1189e8a461ca1a10c15dfe.png
] Сега, кога оброк е во бегство, улогата на храна
значително се намали, иако овој дел од куќата го симболизира богатство и благосостојба
Вашето семејство. За да се заврши во кујната, изберете светли бои кои го стимулираат
апетитот. Осветлување треба да бидат внимателно избрани: во табелата не треба да падне
сенки. Свеќите не треба да бидат злоупотребени, дури и ако сакате романтична
вечера, затоа што многу свеќи само можат да ја иритираат вас и вашите
сателит. Избор на украси и слики на ѕидовите на кујната, го запрете вашето внимание
сликите со ликот на соларни пејзаж или овошје, и за накит одберете
ниско-клуч за да не се навреди од оброк. Ставањето на прибор
треба да бидат свесни дека: плоча треба да биде во најдобро за вас
место, бидејќи се подготвува оброци, не треба да се чувствуваат непријатно,
инаку невкусна храна ќе, наместо да виси шкафовите за прибор, користете
отворени полици или кат кабинети, тие нема да ве обесхрабруваат, фрижидер
не можат да бидат поставени пред плочи, во спротивно постои конфликт помеѓу енергијата
области; ножеви се одржи само во затворена кутија, изберете табела, сопре
внимание на табелата со заоблени ќошиња. Исто така се обрне внимание на
ѓубре, која се акумулира во ова место. Тој, исто така имаше негативно влијание врз целата кујна
животната средина. [Http: / / i.domik.net/_xmlimg/xml_83e1846e9ac2cc71cea3b41b1c32accd771cf9bf.png
] Спалната соба. Еден од најважните соби во куќата, бидејќи тоа е во
нејзините луѓе поминуваат најмногу време. Затоа, треба да се внимава,
дека ситуацијата не е само релаксирачки, но, исто така, да се создаде романтична и мистериозна
атмосфера. Најдоброто место за во кревет - на дијагонала од вратата. Ако некое лице
лежејќи на креветот, вратата не е видлива - треба да се откажам огледало, но кревет
не треба да влијаат врз него. Креветот треба да се однесе над подот до
под воздухот може да циркулира слободно. По можност, ако на мебел ќе се направи
од природни материјали, како аура на природата носи само позитивни
енергија. Висока главата - симбол на заштита, само да се биде внимателен како
цврсто загарантирани. Секоја работа во еден единствен примерок не е пожелно
во спалната соба, па се обидуваат да бидете сигурни дека се е во парови. Најдобра
бои за спални, сите нијанси на сина, виолетова и розова. Избегнувајте
праска заврши за спални сопружници, бидејќи тоа може да послужи како
причина за неверство. Обидете се да се откаже од апарати, од електромагнетни
полиња ќе има негативно влијание на спиењето. Ако тоа го правеше без некој вид на инструмент
Вие постои во спалната соба не може да - го стави надвор од креветот.
Најтешкиот соба во однос на дизајнот е на детето, бидејќи
на дете ќе порасне и зрела како што е, во собата треба да се менува. Додека
детето не е свесен за нивните потреби, родителите треба да обрнат внимание
следниве работи: кревет секогаш треба да биде од дрво, ако семејството
растат на иста возраст - не купите кревет креветот, како што ќе
инхибираат двете деца и ако нема место во неговиот тепих, а тоа мора нужно
да, тогаш стави меки тепих покрај креветот, така што секој ден детето би можело да
стојат до него и не се плаши од студот подот. Се однесуваат на дизајн во боја
природата на детето. Ако е премногу активен и мобилни - користење на смирување
или кул тонови, и ако детето е unhurried и мобилни доволно - светли бои.
Како возрасни, детето се ќе го избере за себе и бојата ѕидот и додатоци, кои
ќе ви треба. Главната работа тој не ги наметнат нивните гледишта, едноставно ги советува
и го награди за она што - одлука. [Http: / / i.domik.net/_xmlimg/xml_f2be6f44afbb57740497e58d3b70617d9da2d3b1.png
] Бања и тоалет, исто така, играат важна улога во обликувањето на
позитивна енергија во домот, бидејќи водата е секогаш поврзан со богатство
и приходи Жителите на куќата. Зелена и бела се совршени за
овие простории, како ја симболизира чистотата и хармонија. Нијанси на сина ќе им помогне на
да се релаксираат, бидејќи се верува дека овие намалува крвниот боја
притисок и да се промовира длабоко дишење. Не заборавајте дека, заедно со боја,
огромна улога мириса релаксација, па се грижи за ароматични
страна, земајќи туш или када. Многу огледало површини ќе им помогне на
се намали чувството на депресија од низок таван, и брановидни шеми или фотографии
Би било одлично да се комбинираат и двете на подот или на ѕидовите. На енергија
не стагнира, сите козметика продавница на отворено полиците.
На врата во бањата и тоалетот треба да се чува затворена. Запомни
дека секоја соба е индивидуално треба да се внимателно дизајнирани и топлина.
Дали се во согласност со упатствата нема да биде доволно да се создаде еден вид аура,
во која се чувствувате удобно. Доверба вашите
интуиција и не отфрлаат совети пријатели и роднини, бидејќи само заедно
Можете да ја креирате едно ќоше, кој ќе се грижи и дека сакате да го
повторно и повторно. Фото www.homevisions.com, www.accenti-ltd.co.uk,
designtalk.homevisions.com Извор: Зелена mama.ru

Share This Post: