Фактот дека вашиот стан е само една соба , а не причина за разочарување.
Прво на сите , искрено се радуваат дека генерално е . Второ , да се потсетиме
лекција на функционална зони, се фантазија и многу повеќе!

Затоа што станува збор за "odnushke" соба ќе биде спална и дневна соба,
и на владата, и ако има деца, а потоа уште и дете. За почеток, да одлучи,
што функција да се стави во првите редови, и безбедно да продолжи. За среќа, во вашата
Арсенал се многу начини да се поделба на една област од друга. Најмногу време
и скап начин да се направи "odnushku" во пространа стан - тоа е обнова.
На пример, Унијата соба со кујна, ходник, балкон или чардак.
Како резултат, првата "фузија" се фенси, но не толку практично
Студио Стан, како резултат на вториот - вистински продолжување на корисни
област. Можете да заземе спротивно за изградба и во прилог на постојните
подигне дополнителен 1-2 ѕид. Мислам дека долго време зборува за традиционалните ѕидови не
смисла. Доволно е да се напомене дека современи материјали (пена блок,
drywall, итн) може да ја намали нивната дебелина (до 10 м), како и проширување на
простор за имагинација за можните форма. Меѓутоа, таквата драстична
начинот на кој јас би ве советуваме да се разделиме спиење само, а потоа само во случај на
почетокот на "криза на жанрот." И така тој не ви се закануваат, јас накратко ќе ги опишеме
за широк спектар на постоечките алтернативи. Партиции. Ова не е за
традиционалните цврстите ѕидови - постојат многу полесни опции, особено
за случаи каде што совршена изолација не е потребно или можно. 1. Лизгачки
ака slaydingovye панел (лизгање) и foldingovye (преклопен охладители)
врата. Тие се особено релевантни во случаи каде се повторува
треба да се прошири или да се комбинираат простор за живеење, на пример, помеѓу
кујна и бања (во студио), спална и дневна соба. Таквите плочи двојно
предност, бидејќи тие можат да станат и одлична декорација на вашиот ентериер.
Спектарот на материјали е навистина неограничена: витраж, полимер
стакло на различни нијанси, т.н. сребрени и бронзени, мат,
Затемнето стакло и огледало, дрвени панел, цврста, евтини
пластика или дрво панели со чести rassteklovkoy, шарена пластика
панел - сето тоа може да биде важен елемент на декорацијата. 2. Ажур дрвени
дизајн. Со ниски ѕид на иверица и иверица ребра
Треба да се оди во соба две функционални зони. 3. Текстил
партиции. Сега тоа е, искрено, реткост, но затоа што ако сакате ексклузивни,
безбедно изберете оваа опција. Главната работа - не претерувајте. Материјалот е добро за
нагласи на работната површина или за спалната. Откако собраа, крошна ќе биде
изгледа недооценено декорација. Друга опција - завесите, кој се состои
на индивидуалните тенки нишки на исти или различни бои, сошиена по горниот раб
на континуирана лента. Таквата "долго раб" ќе создаде доста еротски границата
помеѓу различни области на вашиот стан. Патем, тие неодамна успешно
се користи за украсување на прозорците. 4. На екранот. Повеќето мобилни и практични
партиции, кои се како ништо друго декорирате вашиот внатрешни работи и да донесе во
Тој забележува на егзотичното. 5. Ниските ѕидови. Многу оригинален начин
поделба на просторот, овозможувајќи им да се задржи чувството на неговиот интегритет,
се партиции, не достигнувајќи до таванот. Можете да играте со нивната висока
(На пример, направете малку повисоки од еден човек) и даде посебен Пикантерии
вертикална или кружен отвор. Само мислам дека над однапред, кој ќе се види
преку "прозорец".

Share This Post: