Многу мали кујни домаќинките се жалат дека се однесуваат на било
посебен стил или дизајнот е многу тешко. Навистина, во 6 ( 7, 8) квадратни метри
тешко да се смени , не дека мебел средена . Сепак, ако се обидете ,
потоа се трансформира во кујната , дури и многу мали, во согласност со современите
стилови може да биде.

Патем, малку историја: од каде оваа квадратурата. Излезе дека
Советско време преку ергономски истражување пресметува просечната квадратура
кујната. Тоа се смета за висината на просечната работното место, просечен раст
Европските жени и работните услови при стоење. Работа - 850 мм, оваа големина
стана општо прифатена. Првиот и најважен услов во дизајнот на кујната - тоа е храброст
и летот на фенси. Ако сте во можност да создаде свои индивидуални кујна
стил, па ќе одиме напред и не се плашат. Еден добро познатиот француски дизајнер,
одговарајќи на прашањето: Кои се основните правила во дизајнот,
вели: "... на главната правило е дека правилата - бр. И почетокот на слободата во уметноста
- Дали храброст и, можеби, дрскост ". Тоа е, како и секој
стил, но мислам дека на вашата кујна не е соодветен, тогаш
направи свој измени на стилот, создавајќи нова, која
најдобро одговара за вашата кујна. Патем, постојат многу мешани
стилови. Ние препорачуваме следниве принципи: елиминирање на можни
темни бои за мали соби имаат потреба од користење на просторот
светли бои, кои визуелно го подобрат. Не заборавајте за осветлување
- Посветла од тоа е, поудобно и полесно да се готви и ќе биде на trapeznichat
кујната. Исто така се користи за најмалиот можен износ на мебел, апарати за домаќинство
технологија и модерен дизајн на накит: тие само "јаде" и без
на мал простор на вашата кујна. Не користете кујната големи
фиоки, кои кога здипли нема да ви пречи,
но кога ќе треба да ги отвори, може да имаат проблеми со наоѓање на дополнителни
простор. Според многу дизајнери, најдобар стилови за млади
Кујни се на земја (рурални), минимална (помалку е подобро)
Јапонски (ништо повеќе), Египет (едноставност на линијата, песок гама).
Не сакате поп-артот стил (светкавите, киселина бои), сведување
(Бара многу простор). Во принцип, земја стил изгледа најдобро
во земјата, селска куќа. И во становите е подобро да се користи различен стил
дозвола. Иако не постои сметководство за вкусови. Кога ќе купите мебел
кујната (трпезарија), не заборавајте да се обрне внимание на неговата функционалност.
На пример, ви се допаѓа јапонски стил, соодветно на тоа, бара малку
тркалезна маса. Но, за да седат зад некои луѓе непријатно (се користи за добивање
седат на твојот скут), па пред да го купат, бидете сигурни дека
те сака, не само од надворешна гледна точка. Поради ова trapeznichat
маса ќе биде секој ден или неколку пати на ден. Кујната може да се направи
модерни и убави, не само промена на мебел или насликани тавани и ѕидови,
доволно да се направи мала корекција во форма на додавање на неколку детали.
Вие едноставно можете да го промените стариот во новиот лустерот, или висат други завеси.
Обичните столици (столици) за декорација на село (земја) стил
користење крпа лента или други материјали. Главната мебел во кујната
- Маса и столици, шпорет, мијалник, фрижидер. Овие парчиња мебел треба да
во хармонија со едни со други. Потоа ќе дојде до еден единствен стил. Еве еден пример
(На сликата), египетски стил кујна дизајн. Точно, тие треба
проширување на зоната се должи на балкон. Но, благодарение на упорноста на униформа стил,
Хармонија, впечаток на удобност и практичност. Главната песок
боја мешавини многу добро со црвени и сини, како да се нагласи Египет
вкус. Кујната не може да биде помешана со било кој друг. Преку таквите
детали, како завеси, сликата на ѕидот, статуетка на маса, тежината на линии
- Пополнет полн со египетски стил. Други детали: плочка
на подот во checkerboard шема, прозорец ролетни, од ѕид до ѕид и лустерот - Направете
модерен и трендовски дизајн. Во оваа кујна би било убаво да не само да се подготви
храна, но trapeznichat целото семејство.

Share This Post: