Русите за купување имот во Бугарија, и да купам многу. најпопуларните
Стан во близина на морето цена од 30.000 евра 70. Меѓутоа, во овој Балкан
земјата исто така се повеќе скапи предмети . Програмерите тврдат дека
тие се " елита " - квалитет и ликвидност.

За руските купувачи Бугарија е земја имот
што е интересно "стандардно". За таа цел постојат две главни причини: прво,
Познато е како одморалиште земјата од советско време, а второ, може да
Купи евтини станови за помалку од еден километар од Црното Море. Како што велат тие
Брокерите, многу од нашите сограѓани, доаѓаат до Агенцијата, почнувајќи со
зборуваме за Бугарија, и само тогаш се откријат други земји.
Сепак, многу ја разбира разочарување кога ќе го видат на доделување на станови:
Втората линија, објектите се наоѓаат далеку, минатото на Windows е
зафатен автопат, а квалитетот на изградбата објаснува зошто цената е толку
мал. На таков домување не можат да заработат: туристи ќе речиси сигурно
сакаат да изнајмат стан во прва линија на куќите од страна на морето - поудобно.
Продаваат овие станови, исто така, ќе биде тешко. Сепак, не мислам
дека сите имот во Бугарија, како што е опишано погоре. Инвеститорот треба да се погледне
да се скапи станбени комплекси, изградена од големи програмери бугарски
на првата линија. Да ги наречеме "елита" меѓу многу, се разбира, не го
јазик, но на "цена-квалитет" може да инспирира оптимизам. Галерија
овие комплекси (како на пример манастирот на компанијата и на Арена или Диневи
Хил Клуб на G56) може да се види на интернет. "Овие предлози се реални,
- Вели шефот на одделот за "Најдобар Имот" странски компании недвижности
Јулија Титова. - Луѓето паѓа во бугарско село на Свети Влас, не верувам
дека во Бугарија, но не и на Азурниот брег. Ова место е навистина
поттикнуваат развојот на инфраструктурата и квалитетот на изградбата. " Така,
да речеме, имаме елита проект. Но, она што е гаранција дека тоа е така и ние
не нека искуство? Дозволете ни да се оцени колку добро избраниот сет, со споредување на
тоа со своите најблиски соседи на следните параметри: локација, тип,
опфатот на проектот, убавината и функционалноста на архитектурата, градежништвото квалитет,
Модерни технологии кои се користат, инфраструктурата на хотелот, на ниво на по продажбата
услуги, внатрешен дизајн. Ако сите овие параметри се многу различни, нашите
комплекс на подобро, и го Освен од средината, може да се претпостави
што е елитен проект. Што се однесува како вистински пари на такво
објект? Домување наоѓа во близина на морето, дефинитивно ќе го користи
побарувачка. Пред две години во Бугарија дојде на забраната за изградба на првата
линија. Тоа е, може да подигнат само оние објекти, резолуција
за чија изградба се добиени порано. Ова овластување е валидна
во рок од три години, односно изградбата на објектот не смее да биде започната
подоцна оваа година. Нови проекти, исто така, ќе биде изградена подалеку и подалеку
од морето, и на првата линија очекувано ќе стане поскапо. Но, за изнајмување на стан во
Изнајмување на првата линија во сите центри во светот многу полесно. Цените
трговски објекти на првата линија со почеток во 1, 2000 € за метар квадратен. М. Ова
ниска цена се должи на фактот дека ексклузивитет на објектот е прикажан не е во цената
како добро. На пример, мал студиото стан во луксузен комплекс може да се
купени за 30.000 €. Според Јулија Титова, најуспешните инвестиции
во Бугарија "elitku" ќе ги купи објектот од 1, 5-2000 евра за
плоштад. М. експерт Коментари Ману Moravenov извршен
Директорот на Fairplay прогласи АДСИЦ објекти, кои се продаваат
за помалку од 1, 2000 € за метар квадратен. м, тоа е многу добро проучен. Со купување на
евтини објектот, а потоа не може да тврди дека за нејзиниот квалитет.
Земете домување во проектите, програмерите кои веќе докажано дека тие се подготвени
ја преземат одговорноста за нивната работа и да долгорочна посветеност.
Wieliczka Dzhambazova директор за продажба Диневи група
Точниот износ што ќе треба да ги купите имот во квалитетот комплекс
не може да се определи. Цената зависи од локацијата на објектот, неговата
област, и многу повеќе. Приближната цена треба да биде врз основа на
квадратни метри од 9-200 еврото од ДДВ и дополнителните трошоци.
Годишниот закуп (безбедност и одржување на сложени) ќе биде околу 500
Евра. Инвестиции својства коишто може да се купи за 80.000 €
Држава Место регион Карактеристики на имотот линија S на објектот
плоштад. m Влас Бугарија луксузни апартмани првите 50 Шпанија Коста Бланка
Евтини апартмани на вториот, третиот 50 Италија Калабрија во новиот комплекс
Вториот средината на 40 Франција Лангедок-Русијон стан без завршувањето
во регионот, трета, четврта, 40 Црна Гора, Будва, фамилијарни куќи, се бара
поправка, или втор стан 50 Грција Халкидики Стан 40

Share This Post: