Многу често за време на пред - празник ритамот , ние многу малку време за декорација
внатрешни работи . Но, ние не смееме да заборавиме дека овие декоративни елементи : борова гранка
во вазна, свеќи на огништето, венец на вратата , помагајќи да се создаде посебна ,
незаборавно, празнична атмосфера. Се надеваме дека неколку едноставни совети
ќе ви помогнат брзо и во еден оригинален фустан и да се подготви дома за средба
Ева гости Нова Година .

Убава декорација на Божик - на свечен венец. Божиќ
венец на врата - еден вид на поканата, "Добредојдовте во мојот
Куќа. "Но, исто така може да се користи во било која друга соба, како едноставна
и елегантен начин за декорација на вашиот дом. Зелена венци на ела гранки
Додај вкус и шарм на Божиќ во секој дом. За многу години, веројатно
Вие имате многу различни елка украси. Не кријат нив во
кутии се фалат пред неговите гости. Изберете од најубавите
и ставете ги во висока чаша вазна или големи декоративни послужавник.
Трансферот до Божиќ декорации во боја и големина, да се приклучат и висат на венец,
На пример, во текот на табелата во центарот на собата. Свеќи веднаш создаде празнична
атмосфера. Изберете ги според остатокот од декор за спроведување на
конзистентен стил. Свеќи, слабо светло, шише рум ... портокали и мандарини,
вкусни и вкусна, исто така, може да стане Нова Година или Божиќ декорација.
Ги пополни големите вазна или аквариум, неколку парчиња заврши
повеќе боја фолија, лесно, брзо и убави. Овошјето може да биде изнесена во
пирамида и украсуваат со свежи листови. А свежо портокал
сок ќе уживаат децата! Секоја година ние се праќаат и примаат Божиќ
картички. Една колекција од разгледници се зголемува секоја година. Тие се толку убава
и се драги на нашите срца, дека тие не само фрли една рака. И
не треба да се направи тоа затоа што на стариот картички може да се стилски и
гроздобер декор елемент. Внимателно отсечени слика на Дедо Мраз или
Снег Maiden и висат на дрво. Излегува многу убаво и необично!

Share This Post: