Во Zaporozhye извршил серија на напади од страна на неидентификувани агитатори за BYuT . ова беше
рече на прес-конференција шефот на регионалната седиштето на Јулија Тимошенко блок , Народна
Цитирање на заменик Валери .

" 23 декември беше напад врз шатор во Zhovtnevoe област, и 24
декември - во Zaporozhye регионот Communard : штрајкувачите вербално злоупотребени , закани
агитатори , и се обиде да ги повлечете во судирот, и се обиде да расфрлани agitmaterialy
прекине шатори себе " - вели тој. Покрај тоа, во согласност со далеку,
Во ноќта на 24 декември , непознати хакирање беше направен обид да канцеларија
Zavodsky област седиштето BYT . " Провалник престана присуство во соба
должност "- рече шефот на регионалната седиштето на Јулија Тимошенко блок , истакнувајќи дека во
Во последно време , тоа е информиран дека " во некои области на
имало групи на луѓе кои се претставени од страна на претставниците на BYuT и обидете се да
" Купи " гласови , со цел да се дискредитира Јулија Тимошенко ", UNIAN извештаи.

Share This Post: