Ако планирате да започнете украсување на дневна соба по
поправка, што силно ризик. Многу од оригиналниот накит побарувачката на " валкани "
подготвителна работа . За оваа декорација треба да се грижи за основните
фази на поправка .

Колумни се обично изградени за време на изградбата на куќата. Сепак, ако сакате, можете да
се создаде "поддршка", каде што немаше. Збор за помош конвој или лажни
пиластер - правоаголна издаденост на ѕидот. Ова е одличен начин визуелно да се намали
премногу соба во дневната соба, го срушат во функционалните области.
Лажни ѕидот во дневната соба често подигната да се создаде плитки ниши.
Тие можеби ќе треба да слика (лажна кутија скриена осветлување) или
поставување на плазма (Скриј жици). На дното на внатрешниот партиции може да биде поставен
вграден во полици или, ако длабочина овозможува целосна простор за складирање
или дури и огниште. Помалку решенија: намалување на живеење, а не визуелно
и многу реална. Заоблени отвори се користат за зони во дневната соба.
Тие може да се подели на делови на тесни, долги соба, или истакне
залив прозорец лажат. Штуко - класична атрибут на дневната соба. Денес места
корнизи и не мора од малтер од пластични колеги евтини
лесно обоена во било која боја, лесен за инсталација. Штуко не треба да се
во дневната соба премногу. Прилично скромна ограничувањата на периметарот на таванот
и излезот за лустерот. Во внатрешноста врати, наместо од стакло може да се вметнат
витраж прозорци. Тие се специјално нареди или да го замени витраж собна температура.
Предноста на ова решение - се достапни за вас некој слика. Сепак, мора
предизвика господар инсталерот: само замена на стакло во мнозинство
модерна врати прилично тешко. Можете да се грижи за витраж
однапред, нека ги стави во една фабрика за производство на платно. Но
ова ќе го ограничи опсегот на располагање на вас "шема". Витраж може да се вметнат во лизгање
партиции или да организира лажна кутија: кутија на ѕидот со витражи и осветлена
внатре. Можеби, по поправка ќе дојде до заклучок дека во дневната соба
се премногу досадна и здодевни. Enliven ѕидовите со границата може да се
околу периметарот на таванот (многу се продаваат во збирки со поврзани позадини).
Алтернатива: сликарство матрици, налепници, подготвени Decoretto. Ако во дневната соба
нема визуелна центар, мора да се погледне на голи празни ѕидови
- Ги преземе своите позадина. Панели може да биде vykleivat врвот на нормална позадина. Не
Имајте на ум дека премногу голем цртеж ја намалува количината на соба. Изберете
слики со многу детали кои не се мачат со времето
испита тоа. Фановите на графити препорачуваме штрајк цртање празно,
една боја ѕид. Понуден за продажба е одличен сите acrylics
бои на спектарот. Во дневната соба, каде што вечер се повеќе и повеќе се занимаваа само со
некој агол, можете да го користите флуоресцентни бои. ПОПРАВКА
повеќе, за мебел е, тоа е времето за да додадете оние мали нешта во дневната соба, која
форма "природата" на внатрешноста: слики, фотографии, огледала, полици и
итн За слики се подобро прилагодени солидна боја ѕидови. Во случај на многу боја позадина
изберете широк рамка. Правилото е: големи платна обесени во еден агол,
малку над нивото на очите, мали - во нивото на очите, директно. Колекција на разгледници,
слики на луѓе блиски до истиот дел или МАТ виси групи.
Од сликите, можете да направите колаж во една голема рамка. Огледалото во дневната соба
не е задолжително, но ако сакате, зошто да не се откажам? Па, ако светлината
рефлектира од огледалото, паѓа во најтемните агол, а не се препорачува
висат рефлексивни крпа строго пред прозорци и врати. За сувенири,
различни збирки доволно да се има полица на ѕидот. Особено интересна
"Изложби" може да го осветлуваат. На истиот рок може да се стави неколку книги
кој гостите можат да ја разгледате во ваше отсуство (мине времето). Сите детали
живеење до мебел фитинзи и рачките на вратите се елементи
декор. Во креирањето на ентериерот се нема ситници. Загради, прачки, куки
завеси, мебел рачки, шарки настрешници - во прилог на неговите директни задачи се извршуваат
и декоративни функција. Затоа мора да се комбинираат еден со друг и со мебел
на боја и стил.

Share This Post: