Излегува дека млекото - не е само вредни прехранбени производи , но исто така одличен
народни лек за разни болести . Но, пред " третман"
не заборавајте да се консултирате со вашиот лекар !

Кога конвулзии во чаша со млеко да се направи 1 лажичка билки lapchatnika
гуска. По кратко инфузија на вирус и пијат топла
форма. Во текот на денот, ние мора да преземе дополнителни 1-2 чаши свежа инфузија. Мигрената
Победи во јајце чаша свежо, лабава, истурете врие млеко
и пијат. Постапката се повторува секојдневно за една недела. Во псоријаза,
Во суд става млекото, доведе до вриење над средна топлина, држете
3-5 минути. Потоа се става млеко во друг сад. Белата обвивка, останатите
на ѕидовите на Пан, соберете и да ги подмачкува болно дамки. Заболување на црниот дроб
Пијте дневно на празен стомак чаша млеко со мешавина од свежо морков
сок во сооднос 1:1. За подобрување на терапевтски ефекти на појадок треба да
биде во рамките на еден час по земањето на мешавина. Времетраењето на третманот не е ограничен.
Кога ќе се водат Примени облоги на топла млеко. Газа
додадете до 5 слоеви, капка во топла млеко, стискаш надвор. Место на ткаенина за
место водат заврши компресира хартија, навивам изолирани од врвот
завој. По ладењето, топлина млекото и ткивата направи компресира повторно.
Со силна главоболка поради напон повисок од еднаш дневно, се
мешавина од 200 гр свежо млеко со 1 лажица на брусница овошје, pureed со
1 лажичка мед. Хипертензијата доза може да се зголеми
2.3 чаши мешавина на ден. За хемороиди болка закачите
на болното место на каша од млеко и кромид, ситно сечкани. Времетраење
третман - најмалку две недели. Кога маститис Вари 100 грама на анасон семиња
на 0, 5 литри млеко. Вер отстрани од топлина, покријте и оставете за 2 часа. Потоа
млеко филтер, се делат на 3 делови и да еден од трите
еден ден за 30 минути пред јадење. Од третман за три недели. По една недела
Можете да земе пауза повторно овој лек за три недели. На повисоко
По миењето коса мрсна коса шампон ги впие за неколку минути
Измешајте 1 чаша млеко со 1 лажичка сол. Потоа исплакнете косата
зовриена вода. Ако изгуби пилешки гласање Одделни на жолчка и се промешува
тоа во половина чаша топло млеко малку. Пијам во мали голтки,
Исплакнете тоа е грлото. Ако кожата чирови Дали млечни перење, обвива
и облоги. Што друго? - За да се елиминира мирис од устата (особено мирисот на лук)
Пијте голтки чаша топло млеко, да ги испирање уста.
- Да се ​​забави пијан алкохол да се мијат Надолу со млеко. - За да се олесни
мамурлакот пие наутро на празен стомак чаша топло млеко. Се третираат
млеко, да пијат млеко, како млекото!

Share This Post: