Да се ​​ослободиме од " кора од портокал " во домот

Целулитот е грда! Од целулитот потребно е да се бориме! И го направи тоа
не мора скапо козметички салони. Постојат многу начини
се ослободите од целулитот дома. Во медицината, целулитис - воспаление на
поткожното масно ткиво. Луѓето на овој термин се вика "портокалово
кора "бутовите и задникот. Причините се сметаат за - повреда на
лимфна дренажа (лимфна течност дренажа проблематични области) и масти
депозити кои произлегуваат од карактеристиките на женското тело (ниво
женски полови хормони). На одлики на целулит: 1. Површинско
ткива во одредени делови на телото лабава и тенка, со притискање со прстите
лесно. Густи нодули palpated. На кожата во овие области е наведено
зголемена капиларна кршливост, често модринки. Оваа т.н. "мека
Целулитот. " 2. Површна ткива, пак, стегната, кожа е скоро секогаш
сува, збрчкана, ако го краен случај со прстите, се чини дека под кожата се тркалаат
пелети. Ова е "солидна" целулит. На целулитот борбата е можно и потребно, но
ги користат сите методи одеднаш - добра исхрана, здрав начин на живот,
вежба, вакуум масажа со крем. Тогаш резултатот
предвидени. Специјална диета за целулит не постои. Ефикасно
само кога вишокот килограми и целулитот радикално преструктуирање на очигледна моќ:
наместо месо е слаб риба и живина, да се подготват што е можно, без сол
и крем сос, има многу овошје и зеленчук, цели
зрна, ниско-млеко да пие. Обидете се да јадете полека 4-5 пати на ден
исто време. Пијте повеќе вода! Ова - наједноставниот начин за чистење на телото
на отрови. Во текот на денот на телото е отстранета и 2 литри вода по
отрови со неа. Витална улога за добивање на ослободите од целулитот се зеленчук, особено
светли бои - домати, спанаќ, црвена пиперка. Зеленчук и салати од нив придонесе
реставрација на ткиво погодени од целулитот. Ослободете се од вишокот килограми.
Најдобро е да се започне со правилна исхрана. Телесната тежина треба да биде внимателно
и многу бавно! Драматичното намалување на телесната тежина доведува до влошување на целулит!
Ткиво погодени од целулит, пожелно е да се маса секој ден, затоа што
Масажа стимулира циркулацијата и метаболизмот. Тоа е сосема соодветен може да
да биде стариот начин на сува четка масажа или рака. Многу жени
како електрични масажа уреди: тие може да се работи повеќе и
шансите за успех се зголемуваат. Се препорачува да се користи како уред 5-10
минути дневно. Масажата е исто така добар за затоплување мускулите пред спортски тренинг.
Скокање од целулитот: скок секој ден 100 пати на ден. Да скокаат
не се големи, не заборавајте да се опуштите мускулите на нозете и абдоменот, доколку е потребно, држете
градниот кош. Целулитот се плаши од носивост на мускулите! Заклучок: нашите тела треба постојано
оптоварување, така што мускулите се во добра форма. За да го направите ова, одлична комбинација
Фитнес (на пример, чекор или тренери) и стомачен танц, бидејќи танц
голем одмор сите мускули. Двојно да го зголеми резултатот, кога класи
Фитнес неопходно да се користи антицелулитен крем и носат на час
неопренови шорцеви (не повеќе од еден час). Можам да ве уверам дека целулитот го нема,
без трага. Но, добри алатки за борба против целулитот дома
услови. Бања со маслиново масло и портокал за целулит: Разредете
во маслиново масло неколку капки масло од портокал и истурете сето тоа
во бањата. Постепено се намали целулитот. Додека капењето на вашата кожа ќе биде
последиците од време на време, а тоа е добро. Насловна Кафе тело маска на целулитот
и на масти во телото: на кафе за да додадете малку сино глина и вода,
подобро минерали. Масажа, се однесуваат на малку влажна кожа. Кофеинот помага
дефект на масти, и глинени "повлекува" вишокот течност од ткивото поткожно.
Оцет обвива целулит: јаболков оцет и вода разреден 1:1.
Можете да додадете лимон, нане или рузмарин. На местата погодени од целулитот
применуваат мешавина, а потоа тие се сврти со проѕирна фолија. Тоа е пожелно
стави на некои топла облека и, ако сакате - активно да се движи или да лежи надолу
под ќебе за 0, 5-1 часа. Смесата се мијат надвор и да го користите крем
крем. Против стареење тело заврши на алги за хип: 2 пакети на суво
алги за да се пополни најмалку 1 час во два литри топла вода (60-70 степени).
Strain морето Кале. Масовна применува на колковите, заврши на полиетилен.
Заврши топло марами хип марами или легнете и во мумифицирани
државата за околу еден час. Природни тело обвива за целулит и
еластичност на кожата: Земете глина (сина, бела), 3-4 капки од портокал од суштинско значење
путер, 3 суп.л-патки. лажица цимет, пластични фолии во тек. Сите состојки
Измешајте добро, микс на глина со малку топла вода. Примени
проблематични области и заврши филмот. Вие врвот да се облекуваат на густа филм
шорцеви, а потоа покрие со ќебе и седат или лежат за 1 час.
Првично, кожата малку Стинг, но потоа се оди, бидејќи портокал путер
веќе се апсорбира во кожата. По исплакнете во туш и да ги применуваат крем. Ефектот е неверојатен.
Официјално на алги, глина и лимон масло за тело за мелење на
мелница алги, ги преземат сите глина, но подобро црна, се разредува со вода
и додадете 2 суп.л-патки. Л. сецкани алги, додавајќи дека е дополнителен 5 капки од масло
лимон или портокал. Микс се стави на телото, заврши во фолија
и легне за 40 минути. Потоа исплакнете. Масажа четка на целулит: кожата
идеално помогне четка со тврд влакната, секој пат со земање на туш, енергичен
се шетаат во кружни движења на својата колковите, задникот и грбот. Дневен
prodelyvat на овој комплекс. Вакуум масажа со мед на целулит:
се мед и чаша (чаша, тегла) за масажа. Во бања (бања)
и да пареа, а потоа да дланката мед и се фаќа во кружни движења
на проблемот делови од телото. Земете една чаша и кружни движења притискање
на работ на телото да се направи вакуум масажа. Кога ќе притиснете на воздух чаши исфрлена
и телото е составен назад малку. Периодично "повлече" сад од телото,
и повторно да се направи кружни движења. Постапка prodelyvat најмалку 2 пати
недела. Регулирање на времетраењето на масажа да одговараат на индивидуалните
карактеристики. Ако на кожата не се вовлечени, што е неопходно, имајќи цврста сад,
бутам прстот малку повеќе кожа внатре. И тогаш таа лесно prisosetsya.
Антицелулитен козметика подобрува микроциркулацијата и ја остава кожата еластична,
и целулит испакнатините помалку забележлива. За хранливи материи за сигурни
паднал во масни поткожното ткиво - целулитот козметика препорачува
во комбинација со обвива.

Share This Post: