Внатрешни Нова Година - се од суштинско значење за секој водителка. Во Западна Европа
претходна обука почнува во ноември , се подготвени пред -
Божиќ и новогодишните празници . Последна недела од декември - на повеќето
возбудлива , затоа што тоа е кога домаќинките се занимаваат со најзначајните
проблеми и да се подготви за внатрешни работи станови, како и подготовка на подароци.

Што е најважно, на Нова Година не може да се замисли без елка.
Сепак, зошто да не се скрши таа традиција, обидете се да се вклучат нивните
имагинација и украсуваат со природни материјали. Постојат некои растенија,
кој се чини дека да се создаде за тоа. Сето друго, ако вашиот зелено
домашно милениче себе ", го слави расцутена", тогаш најверојатно тој ќе одбијат да учествуваат
во прославата. Иако тој е undemanding, но тоа се создаде пристојни услови.
Можете да се подготви оригиналниот "цвет кошница". За да го направите ова, ние може да се такви
растенија anthurium како, циклама, spatifillyum, poinsettia. Можете да додадете повеќе
зелени гранки на боровите ореви и артишок, златни трн, hydrangea цвеќиња
и борови шишарки. Симнувањето на злато ќе им даде на целиот ансамбл на свечена
и брилијантен настап. Се надевам дека ќе се разбере, е направено слични експерименти
со живи растенија не може, затоа што тие ќе умрат. Најди убав кошница
Внатре лежеше на проѕирна фолија. Саксии со цвеќиња се стави во внатрешноста на кошницата.
Јазот пополни piaflorom суровини, го постави на бор или смрека
гранки, потоа се постават убава трн, артишок, ореви и борови шишарки.
Сето останато зависи целосно од вашата имагинација. Можете да потрае малку
играчки, панделки, фигурини на ангелите и gnomes, сјајна венец. Ако
Вашиот состав ќе бидат подготвени со љубов и наклонетост, таа нема да ја напушти
рамнодушни ниту пак ниту вашите гости, и ќе биде долго време да ги задоволи другите
по празниците. Понатаму, важно да се утврди шема на бои, така што
се одржува целокупниот стил. Класичен црвена и зелена, доаѓаат
ни од католичка Европа, популарна доволно, можете да ги изберете. Не
Неодамна, во внатрешноста на Нова Година е модерен монохроматски декорација: дури и
Новогодишни елки украсени со Божиќ топки, венци, се поклонува на една или најмногу,
две бои. Денес, дизајнерите на Европа препорачува да се вратат на традиционалните
за овој празник бои - бела, црвена, зелена, сина, сребро,
злато. Само во такви разновидни, богати, живи и богати бои
шема и се препорачува да ги красат стан. Можете да ги красат новогодишната елка за Нова Година во различни
стилови, но сепак да бидат релевантни стил "метален". Металик е
Прикажи ги декорација во златни и сребрени цветови, сребро спреј
спреј, сребрена и сина балони. Оваа година, најпопуларните бои
- Топол пече, заедно со ладна тиркизниот лилава. C
минатата година, "zolotomanii" беа популарни играчки во духот на карневалот
Венеција. Сакаме да ве потсетам дека денес поголемиот дел од модерен накит - "и
заборавени "атрибутите на поранешниот христијански Божиќ. На пример, денес во мода
Играчки од слама. "Граната" елка мода - ефектот на "снежна покривка": може да се шири
гранки идентитет лепак и посипете со рендан пена или сол. Може да
исто така, се посебна формула која сега може да се купи во било кој оддел
Божиќ декорации дали една продавница. Своето место на честа е окупирана играчки
од кристал или стакло, кои се многу слични на едноставен icicles.
Ќе изгледа стилски природни живеат орнаменти - цимет стапчиња, ореви,
суви парчиња од лимон, па дури и свежо цвеќе. Секако, ова не е за сите тајни
украси за Нова Година, секоја домаќинка, најверојатно, има нешто
посебно. Затоа, не заборавајте да користите тајната на Нова Година и споделување на
ги со пријателите.

Share This Post: