Одложен платите се обично поврзани со треба да позајмите пари
и некако да излезат од ситуацијата.

Но, што ако парите не се платени за неколку месеци, властите
храни "појадок", нова работа е речиси невозможно да се најде, и оние кои
може да има нешто да позајмуваат, повеќе не постои? Според Goskomstat, големината на neotdannyh
платите за месец се зголеми за 4, 4%. "Ние бевме избркани и се закани дека ќе се скрши рацете и нозете"
Во Харков, кој веќе беше трагедија - од срцева слабост предизвикана од
осиромашување, почина на техничкиот оддел вработен прирачник "Gorelectrotrans" Валери
Zvyagintsev. После тоа, транспортни работници штрајкуваа, иако тие биле загрозени
разрешување, па дури и репресија. По неколку дена на јавноста
превоз во градот не работи, властите пронајдоа излез. Не, јас не плаќаат
плата, и протерани, буквално, возење правци на работа. - Во
трамвај депо дојде до генерален директор на милиција - рече
"ББ" Ендрју Ilgen, шеф на иницијативата на набљудувачка група е "пробијат".
- Луѓето се повлече на ракавите и се наметнува во сообраќајот. Едноставно заплашени:
некој избркани од работа, и многу ветија дека ќе се скрши рацете и нозете. На овој ден
шест пати во депо дојде брза помош. Неколку членови на персоналот се
срцеви напади. Според Андреј, долг па градските власти
и не враќаат. Дали е исплатена плата за август и септември во дел
2010 година. Денес и утре во сите продавници повторно одржи состанок за да се создаде
Самостојниот синдикат. Исто така, се поднесени во Обвинителството денеска
исто така, додаде за да ја базата на докази: видео и аудио фајлови. Но, може да
за да се постигне нешто во земја каде што е еден вид од сите заговор
против оние кои не можат да се брани? Повеќето задолжени за Donbas
Всушност, ситуацијата во Харков - не само еден. Моќта на Черниговски
не можат да најдат средства за да платат 11, 7 милиони Hryvnia плати. Вработувањето во јавниот сектор
Договорот на Јалта, може да добие нивната крв (7, 5 милиони Hryvnia) само "под елката."
Во принцип, според официјалните податоци, на долгот на буџетот плати
земјата достигна 1 милијарда 340 милиони Hryvnia. Значи, без пари
поседнати околу еден милион луѓе. - За жал, значителен дел од буџетот
ќе го прослави на Нова Година без плати. Што и да може да се каже во Владата,
но ситуацијата не се подобри. Нема надеж и дека државните службеници ќе плаќаат
време следната година - претседател на Самостојниот синдикат
Олег Vernik. Повеќето локални и државни органи Nedodaev жители
Донецк регион - 253, 6 милиони UAH. Во Харков и Luhansk региони - 143, 5
и 116, 4 милиони долари. Во главниот град - 131, 4 милиони ... Еве го, на vaunted "грижа
за луѓето "и vaunted" фискална дисциплина "на власт. И запомнете, дури и
во текот на летото тие се удираа во гради, тврдејќи како направи сите деликвенти директори
компании плаќаат на вработените и да платат секој таложење
плата. Па, дрвото се познава по своите плодови, и човек - на бизнисот. Вие сите
сеуште веруваат во среќен иднина заедно со волан? Елена Novikova

Share This Post: