Juicy , свежи и горчлив вкус на грејпфрут каша - не е само
совршен асистент за губење на тежината, но , исто така, извор на здравје и долговечност

Опис грејпфрут грејпфрут - името на истоимената овошни дрвја и семејство
цитрус. Се верува дека грејпфрут се појави во Индија, како резултат на природни
премин две други агруми - портокалова и pomelo. Во Европа, на грејпфрут
научив во 1750, кога беше откриена од страна на Грифит Хјуз на островот
Барбадос. Тој, исто така даде плод се нарекува "забрането овошје", но поради некоја причина
тоа фатени на и наскоро станала позната како грејпфрут "мали Sheddokom"
(Затоа што во тоа време наречен pomelo, која е слична на грејпфрут) во чест на англискиот
Капетан Sheddoka. Во модерните името "грејпфрут" се појави благодарение на Јамајка
трговци во 1814 година, годината. За долго време се користи како украсно грејпфрут
фабриката, но на крајот на XIX век стана порасна за човечка исхрана
и индустриски цели. Сега грејпфрут се одгледува во повеќето земји
со потоплите клими, но поголемиот дел од своите плантажи во САД,
Карибите земји, Бразил, Израел, Јужна Африка, Јапонија и Индија. Обликот на овошјето се заоблени,
околу 10-15 cm во дијаметар. Грејпфрут покриен со густа жолта или црвена,
во зависност од сортата, кој се наоѓа во внатрешноста на кора пулпа, поделени
во парчиња, покриена со тенок бела кожа. Месото може да се различни бои,
кои се наоѓаат во опсегот од бледо жолта до црвена рубин, тоа зависи
на различни, и има сладок, со карактеристична горчлив вкус. Најактивни
Грејпфрут се користи во свежа форма, но, исто така, бидејќи тоа го прави сокови и употреба
во козметички и прехранбената индустрија. Состојки 100 гр грејпфрут грејпфрут
содржи следново: * Протеини - 0,9 g * масти - 0,2 g * Јаглехидратите - 8.7 g (вклучувајќи моно-
и дисахариди - 6,5 g) * Диетални влакна (целулоза) - 1.4 g * лененото - 0,6
R * органски киселини - 1.3 g * пепел - 0,5 g грејпфрут грејпфрут Витамини:
* Витамин А - 0,02 mg на витамин Б1 (тиамин) - 0,05 mg на витамин Б2 (рибофлавин)
- 0,03 mg * ниацин (витамин ПП или Б3) - 0,23 mg * Фолната киселина (витамин
Б9) - 3 mcg Витамин Ц (аскорбинска киселина) - 45 mg на хранливи материи во грејпфрут:
* Калиум - 197 мг * Калциум - 34 mg на * Магнезиум - 13 mg на * Натриум - 13 mg Фосфор *
- 23 mg на елементи во трагови во грејпфрут: * Железо - 500 мг * Јод - 2 mg * Кобалт
- 1 mg * Манган - 30 mcg * Бакар - 67 mcg * Флуор - 17 mcg * цинк - 200
г Калории 100 g грејпфрут грејпфрут содржи во просек за
35 kcal. Корисни својства како грејпфрут грејпфрут и други агруми
има силен ефект на sanatory на човечкото тело. Лекарите препорачуваат
пијат сок и агруми дека превенција и третман на кардиоваскуларни
болести, болестите на црниот дроб и жолчната кеса, дебелината, болест, анемија,
гихт, инфекции и настинки, гастритис и колитис, голем број на
кожни заболувања, како и едем, запек, надуеност, зголемена
крварење на непцата, и други видови на крварење. Исто како и други агруми,
Грејпфрут има силна антиканцер ефект, го намалува нивото на
лошиот холестерол (особено овошје со црвена каша) и им помага на пациентите
со дијабетес (како што го подобрува дејството на инсулинот) сок од грејпфрут
се препорачува за луѓе кои страдаат од замор, слабост, откако
болест или операции и нервниот исцрпеност. Тој
многу корисна за време на менопаузата кај жените и мажите, возбудува
апетитот, ја подобрува варењето на храната, го елиминира делумно функционална
оштетувања на црниот дроб и се зголемува од витално значење активноста на целиот организам. Внимателно,
грејпфрут! Пиењето грејпфрут исхрана има голем број на контраиндикации. К
Главната оние вклучуваат: * голем број на болести на дигестивниот систем. Овие
вклучуваат гастрични и дуоденални чир, гастритис со висока киселост
гастро-ентеритис, колитис, како и металоиди и киселина регургитацијата * хепатит
* Jade * Висок крвен притисок * заболувања на урогениталниот систем,
црниот дроб, жолчно кесе и панкреасот * алергии. За некои луѓе,
како и мали деца грејпфрут може да предизвика сериозна алергиска реакција
* Прифаќање на лекови. Истовремено користење на одредени лекови
грејпфрут и може да доведе до несакани ефекти. Затоа, пред
јадат грејпфрут, треба да проверите со вашиот доктор.

Share This Post: