Болно , пукнатини, болна , мачна , цепи . Колку придавки излезе со
инвентивни луѓе за да се утврди природата на главоболка ! Ова не е изненадувачки.
Најмалку еднаш во својот живот се чувствува од сите три лица на земјата. Ако
еден од нив, веднаш одат во клиника. Не се вознемирени.
Во нашата, виртуелен еден .

Каде Боли ли? - Во храмот и круна. Карактеристики. Облоги на главата, како менгеме.
Болка монотоно, па дури, може да усилвам на целиот ден. Постои брз
срцето, рацете стане влажна .. Причина. Психолошки главоболка
болка обично се случува по стресна ситуација. Отежнувачки околности
- Нервен исцрпеност, депресија, емоционален стрес. Брза помош.
Ако фати психолошка болка на работа и не постои начин да се оди
и да се релаксираат, да се направи ментална вежба за опуштање. Седнете
назад во својот стол, затворете ги очите. Замислете дека сте на океанот. Бучава
бранови, топла вода ... Во вашето тело и ум чувство на леснотија.
Отвори ги очите и кажете себе си: ". Болката си оди" Да! Интервју со психолог, кој
Најди причината за вашата мачење. Додека вие не ќе вашата емоционална состојба
во ред, психолошка болка ќе ве придружува често. Позитивен
емоции и насмевки. Кога некој се смее, крв доаѓа во подобрување на расположението
хормони ендорфин. Не задржување на негативните емоции, тие понекогаш се препорачува
фрли. Обидите да се молам сите. Желбата да се биде совршена - работа
во најдоброто од мојата способност. Каде Боли ли? - Во задниот дел на главата и вратот. Понекогаш болката зграпчува рамената.
Непријатност можат да се концентрираат на една страна на главата. Карактеристики.
Болки, досадна. Допирањето на задниот дел од главата и вратот да предизвика болка. Причина. Osteochondrosis
или други болести на грлото на 'рбетот. Најчесто, болката превзема
оние кои водат седентарен начин на живот или часови, стуткано повеќе, седи
на компјутер. Може да се појави во случај претходно да се поднесе
гравитација или непријатно да се сврти. Брза помош. Изведување на вежба за
мускулна релаксација, "школка". Полека, се протега на мускулите на вратот, подигнете го
главата на страна (но не ротирање, или да предизвика напад!). Прифати
топло (37 ° С) солен бања или иглолистен. Да! Chiropractic, масажа,
вежби за подобрување на држењето на телото (пилатес). Седнете, грбот исправен, цврсти
стол со лумбална поддршка. Мали перница - го спречува главоболки
болка. Не! Облечен во торбите на едното рамо - тоа предизвикува деформации на правото
оска на 'рбетот и нерамна тензија на мускулите (за симетрија "костурот"
товар на рамениците на дното). Голем висока перница. Потпис со компресија
вратот и јаката. Каде Боли ли? - Обично во вратот или во челото. Понекогаш
болка талка низ главата. Карактеристики. На најсоодветниот епитетот -
болна. Чувства како што се, ако гмечи главата на челик Хоп. Причина.
Ова е тензија главоболка, мускулни спазми предизвикано од вратот и рамениците.
"Напади" за време на интензивен "бреинсторминг" пред и после испити
влијанието на Денот на трудот. Брза помош. За да го прекинете "интелектуална
тек "и отстранување на мускулен спазам, танц пред огледало. Масажа глава
движења, имитирајќи го шампон. Не заборавајте на салата за лице
- Во исто време и да се ослободи од брчките. ДА! Релаксирачка масажа. Студената
компресира на главата (nedolgo!). Комплетна кревет. Хоби - со вашите омилени
класи може да се вратиш назад и да се релаксираат. Не! Читање и гледање
ТВ. И, исто така ... Болка третман. Во вашиот случај, тие се веројатно
Дали им донесе олеснување. Значи не постои точка уште еднаш да го работи своето тело.
Каде Боли ли? - Во задниот дел од главата или на главата. Карактеристики. Бучава - на
се намалува, потоа се зголемува повторно. Придружуван од тинитус, останување без здив.
Притисок се зголемува. Понекогаш отоци и reddens лицето. Причина. Хипертензија.
Може да предизвика напад на нешто - "ударите" на времето или прекумерно
внимание во салата. Компликации може да бидат доста непријатни, дури и
губење на свеста и мозочен удар. Брза помош. Веднаш на лекар! И додека
чека на ред, можете нежно да масажа на храмови. ДА! Рутински мерења
притисок со цел да се знае нормално. Дроги, поединечно избран
лекар кој предупреди хипертензивните трки. Не! Аналгетици -
од висок крвен притисок не спаси. Честите чај пиење (Coffeemania - од
стандардно) - Кофеинот ги стеснува крвните садови на мозокот и ја влошува состојбата.
Каде Боли ли? - Во областа на челото, очите, а понекогаш и - на образите. Славините на правото
и на левата страна на задниот дел на носот предизвикува силна болка. Карактеристики. Болка
досадна, неподносливо, arching. Нос е полна до. Мерење на температурата кога
зголемување на ... Причина. Синузитис. Тоа е воспаление на синусите - последица на
компликации од грип. Брза помош. На загреан сол во една кеса или компир,
варени во јакни и завиткан во газа. Се препорачува да се загрее носната
синус. ДА! Непосредна посета на Лаура. Тој ќе назначи соодветни
третман и физиотерапија. Не! Обид само-лекување на капки од студ.
Ова ќе доведе до долготрајната и болна борба со болеста.

Share This Post: