Алги процедури стимулира циркулацијата на крвта и да предизвика експанзија
крвните садови, што придонесува за отстранување на токсините од телото
и го стимулира регенерација на клетките .

Не заборавајте дека правиме, ако на плажа, на брегот или во водата видите алги?
Ние сме внимателно да се избегне алги. Сепак, ова е навистина магичен подарок
Море не помалку магичен ефект на нашата кожа. Единственоста на морски
алги, и тие број повеќе од 20 000 видови, е
дека тие не можат да му наштетат на нашето здравје и убавина. Тие не само што
хидрат на подлабоките слоеви на кожата, се членови на различни козметички производи,
и нормализирање на сите метаболички процеси се случуваат во него. Краток историски
екскурзија долго време различните видови алги се користат да се подобри
изглед на кожата и третман на сите заболувања на кожата. Дури и првите луѓе на Земјата
наметнати од алги или сонцето изгорени со оган станици, со користење на
своите антибактериски и смирувачки својства. Многу популарна алги
се користат во античкиот свет. Убавините на Египет, Грција, Кина е активно користат
морска храна со цел да се зголеми и ќе ја задржи убавината. Во средниот век
култот на телото бил напуштен. Меѓутоа, во 18-19 век, Европејците врати изгубената
знаење, и повторно почна да се користи алги како козметички
и медицински помагала. Во 19 век формираа Европската метод на обновување
Море храна - thalassotherapy. Во 20-от и почетокот на 21-от век е време да се брза
растот на технологијата, што им овозможува да се открие скриен потенцијал на алги
и "спакувани" во шише козметика од морска храна. Во
Што е уникатен за алги? Една од главните компоненти кои го
на алги - alginic киселина. Ова хемиско соединение има
корисни имот да се поврзе токсичен отпад производи на нашето тело,
олеснување на нивното отстранување. Покрај тоа, алгите се крие огромна енергија
потенцијал, што е висока содржина на суштинско значење за нас
Јод за да се регулираат метаболичките процеси во организмот. Во моментов, научниците
покажа дека за алгинат маска или тело заврши, или бања
алги јод се апсорбира преку кожата. Интересно! Алгата исто така
се смета за извор на полинезаситени масни киселини, нивната употреба се препорачува
во третманот на артроза, артритис и реума. Контраиндикации на алги
• Процедури за проширени вени. • Кардиоваскуларните болести
систем. • акутна инфективна болести. • алергија на јод. • Проблеми
со притисок. • рак. • хипертироидизам.
• Акутна вирусна болест. Технологија красти завиткајте Насловна
Завиткајте една од најпознатите efffektivnyh начини за борба против целулитот
и промовира губење на тежината. Кожата станува мека. 1. Пред
Красти тело завиткајте да пречекоруваш, Бидете сигурни да направите пилинг
на кожата да ги отстраните мртвите кожата честички. Оваа обука им помага на кожата
поефикасно и подлабоко продирање на хранливи материи. 2. Потребни
миење избрише грмушки и сува. 3. За сува кожа предизвикува заврши или варен
сопствени маска на алги. Видете го фолија и врвот
носат топол капут. Така одат 40-60 минути. Во тоа време, сите корисни
материјал од алги се апсорбира во кожата. 4. Потоа целата маса е измие
вода. Може да се применува на крем.

Share This Post: