По дефиниција , речник гардероба - тоа е "соба , шкаф, простор за
чување на облека, фустани. " Во модерна смисла на соблекувалната - комфорно соба
или плакарот каде што ги чуваме сите ваши работи : фустани, костуми, кошули, долен веш
долна облека и многу повеќе.

Нашите работи не се плаши да се носат, и безгрижно складирање на трендовите во внатрешни работи
Мода сугерираат едноставност, свест, максимална функционалност
простории. Но, сите историски процеси се развиваат во спирала, се враќа
во нашиот живот "plateynye", "плакари", простории за трајно складирање на облека.
Ако сакате да се создаде во вашиот дом простор за складирање
работи, мора да се ослободи од вишокот средена мебел. Парадоксално,
гардероба, но заштедите простор, освен простор и простор во вашиот дом.
Во моделот домови ние ги користиме помага плакари. Многумина веруваат дека
дека вградени во вашиот дом соблекувалната може само станарите на голем простор.
Ние ќе докажеме дека работата на одделни проекти ќе помогне да се создаде соблекувалната
соба на било сложеност, дури и во една мала област. Се разбира, мора да се земе во предвид
архитектонски карактеристики на вашите простории. Различни материјали и технологии
овозможи архитекти и дизајнери да се изврши секој проект. Во нивниот концепт
соблекувалната - тоа е случај, само многу повеќе за да го користите
прошетка, изберете облека, обувки. Во гардероба може да се гладена постелнина, да му се восхитуваат
себеси во огледало, четка. Сос соба мора да бидат опремени
доволно моќни осветлување. Секоја работа е на место, сите во совршена
ред. Модерни планирање вклучува не една, туку неколку плакари
соби. За машки половина од вашата гардероба, вашите деца. Ако станарите
може да даде соба соблекувалната на целата соба, опциите за реконструкција
неограничени. Ако немате доволно простор во станот, а потоа можете да одморалиште
на минимален редизајн. Соблекувалната во која било зграда формираните
агол или во просторот. Тоа може да биде поставен помеѓу ходникот и кујната,
помеѓу детска соба и спалната соба помеѓу кујната и дневната соба.
Ако не сте во состојба да се прошири гардероба на големината на собата,
доволно е големина до 4 квадратни метри. m ормарот развој се во просторите на поранешна
плакарот или ходникот. Понекогаш сопствениците на станот за да се намали мал дел од
правоаголен, триаголен, трапезоидна форма на спална соба или дневна соба.
Може да се трансформира во вграден во гардероби во соблекувалната дека тоа може да биде
ќе вклучува, мозочен удар па дури и шие. Во расадникот кревет може да се зголеми
место дете во мал Висина: 175-180 см, а под него да се организира соблекувалната
простор за деца. Како што можете да видите многу опции, само сакате
да се промени нешто во познат место за вас. Ред на сите современи
гардероба благодарение на совршен вградени системи дизајни им овозможи на
100% користат некоја форма на простор, вклучувајќи неискористени
простор за мебел и ќошиња. Дизајн проекти се дефинираат два вида на
гардероба: класичен и haytekovskom (ultrosovremennye). Класичен
гардероба - продолжување на гардероба, каде што ѕидови опремен
систем рамки, фиоки, или на ѕидот панели се инсталирани со прицврстување
ги основните решетката и полици. Garderobnaya2Haytekovskie соблекувалните
- Кога го стави на метална шипка или рамка изолација меѓу кат
и тавани, тие се монтирани полици, палети. Дизајнот на брзо
монтирани, доколку е потребно, може лесно да се расклопуваат и транспортирани неа
на друго место. Соблекувалните на домашните производители и странски
компании имаат сличен принцип уред соба. Полици, обесени, полици
во прилог на ѕидовите од собата, и на режимот или купе "армоники", посебен соблекувалната
простор на станот. Полиците имаат различни длабочини, може да се лизгачки,
Have a nice перваз, цевка-багажник, и многу повеќе. Број на полици
и каде можете да изберете да го инсталирате на Вашите потреби. Полиците, рамки и полици
може да биде опремен со "лифт" на горниот нивоа. Сос соби се опремени со
kassetchitsami со фиоки, полици за чевли, панталони, каиши, корпи
за валкани алишта, кутии за различни нешта, ги покрива горниот дел од
облека, даска за пеглање и целосна должина на огледала. Чување случаи различни
висина и ширина, може да се монтира во полица. Тие можат да бидат опремени
тркала, и се движат на соблекувалната. Мобилни и може да се
Вашиот Антре со закачалки. Вие сте лесно дојдов до нејзиниот стан за да изберете огледало
Секоја облека или постелнина. Производителите се погрижите да се создаде дополнителни
withdrawable додатоци ново ниво: делот за панталони, врски, загради,
полици за групи на долна облека, облека, полица за Џерси, својата дното
направен од алуминиум мрежа која им овозможува на плетени работи "дишат".
Молец репеленти се користат дополнителни вметнување на кедрово дрво.
Штетници на нашите алишта се убиени од страна на гасови едвај забележливо кедар дрво.
Отстранете ја штетни напон за да се избегне ѓубре и неред, треба да
како полици, фиоки, куки и Garderobnaya3veshalok колку работи ви се случува да
продавница. Размислете за тоа каде ќе ги ставите обичниот поставите вашата марами, обувки, каде што
облека, и каде - се една вечер фустан. Каде да се сместат голем зимски облека,
крзно капи и белезници. Во соблекувалната треба да се ставаат огромен
душеци, перници, постелнина и нивните гости за nagryanuvshih.
Нема да има повеќе од огледало и мека удобно Отоманската. Дизајнерите препорачуваме да
наметка-соби за повеќе од 8 квадратни метри. м, се утврди односот на отворени и затворени
површини - 50/50. Во мали плитки отворен треба да доминира
рамки и полици. Прошетка во плакарот, бања и како да се смири
ве однесе на ниво на оперативен напон. Овде можете да смирено зборува
со своите омилени работи и се даде омилените неколку минути на среќа.
Сите овие барања се земат предвид од водечките компании за производство. Тоа
Вие избирате - вратата или ѕидот? Внатрешноста гардероба соби се користи
различни материјали: цврсто дрво, ламинат, природен дрво, стакло МАТ,
боја со шаблони. Широко се користи огледала, пластика, позадина и ткаенини. За
Постојат специјални aesthetes дизајн на нови производи: проѕирен полици
Акрилни со светлина. Применета стилизирани различни стилови: Јапонски,
Луј XIV, на авангарда хај-тек, метал, стакло и пластика. Бизнис директориуми,
произведува широк спектар на гардероби со лизгачки врати и преклопните врати
или партиции. Врати стави каде во соблекувалната изгледа како посебен
соба, и партиции се користат кога тоа е продолжување на станбени
соба или дневна соба. Треба да се разгледа воспоставувањето на општиот ансамбл облекување
со општ поглед на куќата. Дизајн техники во дизајнот на вратите и партиции
во продуценти денес е толку широк дека е многу тешко да се запре
во било каква форма. Тоа е доминирана од страна монохроматски површина, бела
лак, матирано стакло, проѕирен стакло. Површините на врати и партиции
мора да бидат убави, лесни, но издржлив и со добар квалитет.
Се отвораат и затвораат од нив да биде многу често. Исто така, постојат оригинални решенија.
Вратите и ѕидовите се направени од стаклени елементи. Соблекувалната
направени со транспарентна фасада, интимна вечер осветлување. Можете да го направите
заклучи дека во соблекувалната - тоа не е нешто минливо, а не каприц, но корисни и неопходни
простор за секој стан. Во соблекувалната, подредени,
Вие веќе не се скрши сите работи да се најде она што ви треба денес да се носат.
Иритација на пребарување ќе се работи и мали нешта. Closet овозможува
избега од неповолно големи плакари. Сега ќе се опремени со рационално
приватен простор. Експертите велат дека добро поставени
работи, облека и обувки не го изгуби својот облик, и се истроши побавно
Што е најважно: Ги задоволуваме подолго. Статистика покажаа дека животот
работи кои се чуваат во гардероба соба, 15-20% повисоки од оние кои се ограничени
во кабинети. Рационално планирање и организира вашата гардероба ќе им помогне професионално
дизајнери и архитекти. Ормарот на вашите соништа - те чека!

Share This Post: