Време тестирани рецепти со алкохол да ви помогне во овој
тешка борба за убавина.

Грозје Виното беше популарна и почитувана во антички Египет
и на Исток, во античкиот свет и на Римската Империја. Тој не беше само користи
како силна пијалаци, но, исто така, изготви различни напивки и еликсири.
Модерните научници докажале дека fitohemikalii содржани во вино - ресвератрол
и флавоноиди, дејствуваат како антиоксиданси и да се спречи создавањето на современата слободна
радикали. Сепак, ресвератрол во црвено вино отколку во бело. Франција
и Германија веќе одамна се свесни на `магија" својства на виното. Постои многу популарна
Козметика и процедури со користење на различни вина. Така, во салони
голема побарувачка за бања на вино, маски и ПИЛИНГИ од грозје семе
и грозје масло. Овие постапки влијаат не само убавина, туку, исто така,
здравје - подобрување на метаболизмот, холестеролот и прекрасни
олеснување на стресот. Првиот вотка во светот, светлина е уште точно, беше
само во средниот век во лабораторијата на алхемичарите, кој се обиде да направи митски
Sorcerer камен. Самите алхемичарите нарекува како резултат на материја е "жива вода"
и му се припишуваат разни чудесни својства. Водка - на основа сет
терапевтски лекови, ретки лосиони и облоги, не содржи
алкохол или вотка. Водка има антисептички, конзерванс и zhirorastvoryayuschimi
својства. Применува, исто така, како стимулант, astringent
и затегнување својства. Се користи како растворувач масла.
Дома, подготовките вотка помага да се зачува сите лековити својства
растителни и не се влоши на течност. Воден екстракти од растенија чува
прерано, некои од хранливи материи не одат во каша
или инфузија. Особено неефикасни во овој случај, чорби, бидејќи кога
топлани на висока температура се подели многу од ензимите
неважни во козметологијата. Затоа, подготовката на екстракти од билки е многу
поудобно само вотка, особено ако сакате да се подготви лекување
подготовка за на долг рок. Важно! За терапевтски цели, користејќи прочистена
40% вотка, но можете да го користите триење на алкохол. Треба да се запомни
дека употребата на алкохол или вотка или други низок квалитет конзистентност
третман е контраиндициран, се должи на фактот дека постојат технички
видови на алкохол, што дури и во мали количини може да биде фатална
отров или да предизвика тешки труења. Лосиони врз основа на вотка - за
подготовка до 250 грама водка, 2 лимон. Лимони критикувам
и да го пополнат со вотка. Инсистираат недела, вирус. Избришете лицето 2
пати на ден. По постапката исплакнете со млака вода. Систематски
употреба лосион прочистува кожата, контракција време, обновување
и исхрана на кожата. Тоа избелува кожата и осветлува пеги. На лосион се чуваат
во фрижидер. - Земете 2 лажици сецкан дабови кората и 0, 5
литри вотка. Водка бања, топла вода на температура малку над собна температура.
Ставете вотка топло даб кора, се става смесата во шише од темно
стакло затка и внимателно zakuporte стави во темна ладно место
за 2 недели. Избришете лицето 2 пати на ден. Придонесува за зголемена контракција
порите. - Ти треба 100 ml на алкохол камфор и 100 грама вотка. Микс
алкохол со водка и се тресат. Не користете ги почесто од 1 дневно,
astringent лосион и дезинфекција акција. Спречува
акни. - За да се подготви до 1 g на салицилна киселина, 2 лажици
лажици вотка, 4 g на боракс, 200 ml дестилирана вода. Измешајте ги сите состојки
во неметални сад. Дневни избрише на кожата - таа помош ќе ја намали
salootdelenie кожата и да се избегне затнувањето на пори и акни.
- Ќе треба 5 ml од 3% водород пероксид, 4 g на салицилна киселина,
100 грама водка 50 ml на камфор дух, 10 ml тинктура на calendula. Микс
сите состојки лосион. Погоден за мрсна кожа. Не користите
повеќе од 4 пати неделно. - Земете на белка од јајце, 1 лажичка сок од лимон
1 лажица камфор алкохол, 2 лажици од 3% водород пероксид,
2 лажици вотка. Победи на бела боја со лимонов сок, додадете камфор
алкохол и хидроген пероксид во смесата и врвот вотка. Се внимателно.
Спроведување на лосион за вашата кожа 2-3 пати на ден за да се постигне Белење ефект.
- Неколку над-зрели краставици намалување на должината и семиња отстранета со лажица
со сок. Краставица половини критикувам и да ги комбинирате со сок
и семиња. Потоа стави како резултат на маса во голема стаклена тегла, додадете
стапката на алкохол: 1 2 дел од масата на алкохол. Чувајте 3 недели на сонце
(Врвот до дното, а банката ќе бидат пополнети со масло од семето на краставици) и се прелива лосион
во мали шишиња. Продавница на ладно место. Лице избриша дневно
во утринските часови со памук навлажнета со лосион. - Ние треба да се земе 2 грама на салицилна
киселина, 3 g резорцинол, 10 g на камфор алкохол, 10 g глицерол, 5 ml на витамин
А, 100 грама вотка. Измешајте ги сите состојки лосион. Дневни избрише кожата.
Овој лосион, во прилог на чистење својства, ја храни кожата со витамин А, кој
е моќен антиоксидант кој подмладува кожата. - Земете 100 грама водка
10 ml етер, 2 g резорцинол, 2 g на глицерол. Се раствора во етер, и резорцинол
Додај вотка и глицерин. Микс. Дневни избрише кожата. Овој лосион
продира длабоко во порите на кожата, чистење ги и отстранување на воспалителни процеси.
- За да се подготви следната лосион треба да се преземат 2 лажици
лажици мед, морско оревче и коријандер семе, 1 лажица каранфилче
4 лажици сецкан лимон кора од лимон 12 лажици вотка, 2
лажици здравец цвеќиња моментов, 1 / 2 лажичка терпентин бор. Здроби
морско оревче, цимет и каранфилче, микс на прав со лимон кора од лимон.
Растворете на мед во вотка и додадете терпентин бор. Потоа се меша на вотка со ракија
гераниуми и прав. Сите вртат внимателно. Чувајте лосион во внимателно
stoppered темни сад. Дневни избрише кожата. Идеален за акни
кожата. - Друг рецепт за анти-акни лосион. Ќе треба 2 лажици
лажици рузмарин, 1 / 4 од портокал со кора, 4 sprigs нане, 1 / 4 чаша
вотка, 1 / 2 чаша Розова вода. Grind кора од портокал со. Сите
компоненти се меша во цврсто затворени шише и се остава за 2-3 дена, често
тресење. Дневни избрише кожата. Лосион помага да се исчисти малку загадена
на кожата и спречува појава на акни. - Да се ​​подготви лосион, на вендузи
воспалителните процеси, треба да се 15 g на талк, 15 гр бело глина (каолин)
20 g на глицерин, 40 грама вотка, 100 ml вода. Микс на талк и бела глина, се разредува
вода во кашеста состојба. Потоа се меша на глицерин со водка и се разредува
варен каша. Се внимателно и се тресат. Дневен
Избришете ја кожата. Вино маска - Ќе треба 3 лажици бело
вино, 1 / 4 чаша кисело млеко, 2 лажици овесна каша. Ставете
вино во кисело млеко и малку размахване на целата маса. Потоа се меша со овес
брашно додека не полуцврсти паста. Место на паста помеѓу два слоја
газа и се применуваат на лицето, избегнувајќи го пределот околу очите за 15-20 минути. Маската не е
само направи вашата кожа полесни, но исто така помагаат да се ослободи од пеги и
пигментацијата. - Да се ​​направи маска од акни да се 1 / 3 чаша бело
вино, 4 лажици рендан horseradish, 1 лажица на овесна каша
2 лажичка сок од лимон. Микс вино со рендан на парична казна поголема
или мелено horseradish. Потоа се става во сок од лимон и vsypte
овесни брашно. Измешајте ја смесата додека не се изедначи. Стави тестенини
помеѓу два слоја на газа и се применуваат на лицето за 15 минути. По маска миење
лицето со топла вода и исплакнете со ладна. Не повеќе од 1 пат неделно.
- Мрсна кожа ќе се трансформира во парната бања со бело вино,
Тоа совршено чисти порите и дава на кожата свежа, здрава кожа. Внимание!
Пареа бањи за луѓето кои страдаат од couperose контраиндицирана. Вино рецепти
Лак - Ќе треба 1 / 4 чаша црвено вино збогатена, 3 лажици
лажица шумски плодови на морето buckthorn. Здроби плодови на морето buckthorn и се мешаат со виното. Цврсто
Затвори капак и место на вино Притисни за 4-5 дена во темница
ладно место. Примени со памук на вашите нокти. Не исплакнете
и не го бришам за 40-45 минути. Изведување на оваа постапка повторно
на ден секој ден за 2 недели. - Рецептот за уште една бања. Земи
1 / 2 чаша бело вино 5 лажици ОЦЕТ, 4 лажици
растително масло. Сите состојки се темелно промешајте додека не добиете
хомогена маса. Фиоки на ноктите направи за 10-15 минути секој втор ден
во рок од 2 недели. По пауза за 1-2 недели и да го повтори разбира
третман. Интересно! Козметичари се применуваат релевантните делови од телата на нивните
клиенти креми направена врз основа на вина, или едноставно триење чист црвен
вино во кожата. Експертите велат дека маската на црвено вино е богато со витамин
Е, и тоа треба да се нанесува на кожата веднаш по чистење.

Share This Post: