Можеби го губи надворешно јагоди и цреши, но придобивките ќе
нив сто поени.

Надвор од 1. Маската на смачкана боровинки и павлака стегната порите, го прави кожата
се соочуваат со мазна и свежа. 2. Апликации на смачкана боровинки помогне во борбата против
егзема и осип на кожата. 3. Поради високата содржина на биофлавоноиди,
витамин Ц и Б боровинки - една од вредните компоненти на козметика против
kuproza. 4. Kerma со боровинка екстракт нормализирање на локалната циркулација,
зајакнување на капиларна ѕидови, влогови на кожата 5. Купатила.Сите лушпа на листовите
Боровинка намалува потењето на рацете и нозете поради високата содржина на танин
супстанции. 6. Боровинка екстракт се често дел од exfoliating значи:
го подобрува ефектот на пилинг и ја прави кожата сјај. 7. Етерично масло од боровинки
Дроги најчесто се користат за усни, тоа ја храни и moisturizes добро. 8.
Во болести на непцата и устата исплакнете ја устата со добра свеж сок
или супа боровинки. 9. Компресори на неколку отфрлено плодови ќе ги отстрани оток
под очите. Главната работа - не го чува долго, па се удавиле во кожата. Од внатре
1. Сина боја на боровница има бактерицидно дејство, така што ова Бери
корисни во цревниот нарушувања. 2. Научниците се стави на боровинки на врвот
место во првите десет најефикасен antieydzh производи (анти-стареењето производи).
3. 100 g бобинки за дневниот услов за витамин Ц, магнезиум, каротин,
железо и манган. 4. 100 g боровинки е само 40 калории. 5. Само 50 г свежи
овошје дневно е доволно за да се спречи анемија. Бакар, кој е содржан
во боровинки помага да се разбере подобро простата. 6. Биофлавоноиди зајакне боровинка
мрежницата и да се подобри визуелната острина. 7. Боровинки ефикасно го намалува
шеќер во крвта. 8. Ова Бери е неопходна Qn фитнес навивачи, бидејќи
намалува оксидативен процеси во мускулите. 9 боровинка помага брзо да се отстрани
отрови и тешки метали.

Share This Post: