Откако сите , без оглед на тоа што тој го прави тоа , се соочува со
проблемот на уредување на станот, создавање на внатрешни работи . Тоа не е било кој ,
се разбере зошто не можат да си дозволат да се сврти кон професионални дизајнери .
Што имаат директен внатрешни работи со своите раце .

Човекот, далеку од тоа, се чини дека едноставно поправка на станови
работа: насликани подови, атипичен позадина, мебел - во аглите, воопшто, за неколку случаи
дена. Но, додека се занимаваат со областа на внатрешен дизајн, дома декорација случува
многу прашања: Што мебел ќе биде потребно? Колку од овие предмети
потребни? Како тие можат да постигнат? Каде подобро да работат, јадат, се релаксира? Често
точни одговори на овие прашања се наоѓаат од страна на разни обиди и грешки,
одложување поправка на стан за месеци. Ако сте незадоволни со оваа ситуација
случаи, можете да го ангажира дизајнер или архитект за n-ти број на еврото
или се чита преку написот на крајот и организира поправка на стан, не дозволувајќи
грешките на другите. Значи, да се планираат и дизајн на ентериер на стан
треба да се направи, така што за домување како за луѓето кои живеат во неа.
Треба да бидат водени од страна на основните правила на дизајнот: Правило број 1: Максимизирање
функционалност. Тоа е сите во куќата, од врата и влезната врата
завршувајќи со кафе на маса и слика на ѕидот треба да биде можно да се работи
на земјата домаќин, да биде соодветно. Затоа, да се изгради станот дизајн
е таква што е погодно да се направи нешто за што е наменет.
Еве некои "стандарден" функција, која е потребно да се мисли прво
место: - Чување на предмети - Водење на обука или професионална
работа, работа за хоби - хигиена - Готвење
и јадење - родители и деца - Остатокот - Спиење - комуникација,
размена на информации. Правило број два: Прво - функционалност, а потоа - естетика.
Затоа, во вашиот дом не треба да се сите атрактивни
да се погледне, но непрактично, неудобно, непотребни. На пример, ако сте во мојата канцеларија
план за извршување на различни хемиски експерименти или да сликам со нафта,
тогаш внатрешен дизајн канцеларија не треба да се venturing инсталација на скапи обложување
кат, како да не изгледаат одлично таму. Или, на пример, ако
спроведување поправки бања во мал стан, да се качи на скапи огромен
бања со џакузи, и наместо да потоне, поради недостаток на простор, во собата
машина за перење, а потоа наутро ќе треба да ги четкате забите или во кујната
или стои во оваа бања дека ќе се согласите, не е многу поудобно.
Ова правило сепак важи дури и за работи како слики, вазни, скулптури
и други уметнички дела. Тие се без практична примена, способна за
задоволување на естетските потреби на човекот, да се направи нагласи во внатрешноста
или мазни над нејзините недостатоци. Правило број 3: Параметри на нештата мора да се совпаѓаат
параметри на домот. Успешно дизајн куќи ќе зависи не само на ниво на
неговата функционалност, но исто така и на технички параметри, како што карактер
и степенот на просветлување, вкупната големина на куќа, со големина на објектите, безбедност
на климатските услови. И во регенерација области не треба да се заборави
нивната функционалност и естетика индиректно зависи од овие
фактори и влијанието едни со други. На пример, убава и удобно троседот ќе
непрофитабилен да се погледне во собата каде што зафаќа половина од просторот. Опишан
правила остануваат основа на регистрација на дизајн стан, и ако тие правилно
применува, удобно и пријатно сместување ви се предвидени.

Share This Post: