За секој човек на својот дом - е, пред сè, местото каде што беше смиреноста
каде што можат да се релаксираат , одмор, или , обратно, да се фокусираат
работа.

Куќа - место каде што секогаш сака да се врати каде што се чувствува
заштитени, каде што беше чекање за топлина и удобност. Не е чудо што велат тие: мојата куќа - мојот тврдина.
Но постои уште една стереотип изразување, како се гради куќа, па затоа и zazhivesh.
Далеку од тоа да биде крајната улога во формирањето дома е уметничка форма
внатрешен простор. Прашањето за тоа како да се создаде простор дома, проблемот
не само технички, но исто така повеќе естетски. Во моментов, за внатрешни работи
Постојат многу компании и дизајн студија, кои се ангажирани
внатрешен дизајн, но дизајнот - е прашање на вкус, и бескрупулозните компании,
кршење на законот за заштита на потрошувачите, а не само да се подобри, но
па дури и оштетување на личноста на вашиот дом. Тоа е причината зошто, одлуки за
внатрешноста на својот дом, на прво место треба да бидат водени од свои
желби и приоритети. Затоа, ако душата е подготвен да тивка класична
внатрешни работи, не го следат трендови и да се создаде ултрамодерен во дневната соба
Леталото во хај-тек стил и кујна да се направи добар пример
начинот на живот на 19-тиот век. Запирање на вашиот избор на одреден стил, важно е
не се направи грешка, инаку може да се случи на изгледот на станот ќе биде
не е лесно, но деталите - Позадини, мебел, теписи, кои се толку го засака
да поединечно - стави заедно, не комплементарни, и контрадикторни
други. Во внатрешноста на вашиот дом мора да се проследи на генералната линија,
и кој создава слика - стил доделени. Во поново време, стан надвор со
и не предвесник она што ние би сакале, но тоа би можело "да се добие."
Сега ситуацијата е драматично променета: проблемот на "Најди" беше заменет од страна на проблемот
"Одбери". А широк спектар на материјали, нови технологии намали
различни мебел и мебел обезбеди речиси неограничен
можности. Како да се разбере оваа разновидност и како да се одлучи кој стил
опремување на вашиот дом? Класицизмот, уметност, Арт Деко, минимализам, hi-tech,
кич, етнички, земја - не е комплетната листа на стилови, постојните
во модерен ентериер дизајн и архитектура. Не постои универзален совет,
како да направите вашиот стан удобно и пријатно, бидејќи според удобноста
секој вклучува свој. Затоа, само да знаете како да се погледне
стан, можете да љубов. И тоа е исклучително важно. По сите,
кои треба да се зад него, да се чувствуваат живот мирно и сигурно,
- Топол и сакаше куќата, која е секогаш подготвена да ви посакам добредојде во нивните ѕидови и
да се загрее душата.

Share This Post: