Ова ailurophile - тоа е она што добрите во прашањето за тоа како позитивна
влијае на Feline murchanie на човечкото тело , и што е прекрасна мачка
можност за лекување на болеста сам очи газдарица е .

За 12 години, кои живеат со мене кожен Feline се прашувам, затоа, моите мисли
за предностите на живеење со претставник на мачка семејство поддржан од сериозни
емпириско истражување. Плус во прв план. Топло Ако имате мачка,
Вие не треба грејач. Не се плашат од зимата, исклучување на вода, греење и електрична енергија
и conscienceless моќ. Мачката под покривката - подобра од греалка. Греење може да
излегуваат во јавноста. Мачката е - да биде сигурен. Плус две. Диететски "Сите најдобро мачки"
- Кредо на овој ailurophile. Наутро прво Feed вашиот
мачка, а потоа, се разбира, ако имате време, себе. Во вечерните часови, по работа, вие
Првиот хранат вашата мачка .... И ако не постојат сили до продавница и готвење активности
пиете чај, и смирено одат во кревет, среќни и полни со мисла, а
вечераат мачка. Мачката во куќа - залог на благодат вашата фигура. Плус една третина.
Комерцијална мачка може да се грижи на нејзиниот сопственик. Сопственикот смета дека мачка,
многу уморен од работа. Сопственикот смета дека мачката не мора да се гуми повеќе
и апарати за домаќинство задолженија. Значи мачка со храброст, па дури и со мезе szhevyvaet
Сите растенија, без оглед на нивната големина и изглед. Кат задоволни:
Сега, наместо на наводнување на цвеќињата и чудно трансплантација на нив од една
тенџере на друг, сопственикот повторно ја гали! И мачката незаменлив
асистент во економијата. Тоа секогаш помага да ја размонтираат донесе само
торба, отстранување на послужавник себе и потврди дека валкани милување
во господар плакарот. Па дури и на празници ќе Бришење пешкир половина на мајсторот
за душата. Плус четири. Филозофскиот мачка знае значењето на животот. Значење
живот - полека. Кат повеќе од било кој друг во светот може да полека и
ефикасно да уживате секој изминат момент. Првиот се hedonists
не античките Грци, и мачките. Мачки, за разлика од луѓето, никогаш не се брза.
Тие знаат дека недостигот од сон и одмор - најдобар начин да се фрлам во совршена и бескрајна
многу забавно. Ако имате мачка, тогаш на крајот ќе запре и
брза и да научат да прифатат животот каков што е. Со сите предности
и недостатоци. Мачката ќе ви се претвори во верата мојата мачка, каде што задоволството
- Највисоката вредност, злото (кучиња) не постои, но мачка и човек - круна
создавањето. Плус една петтина. Lulling Ако имате мачка - вие не знаете
штетната недостаток на спиење. Поради несоница и проблеми со кои се занимаваат со мачката
една куќа. Обично мачка самоуверено ја освои својата бесрамна несоница мелодични
murchaniem. Сепак, тука е знак да се откажам црвен Внимание: мачка
апчиња за спиење може да ви стигне неочекувано. И дури и ако седна
само за еден миг, а потоа планира да се кандидира на состанокот, вашата мачка
Во секој случај, ако таа седна на твојот скут, тоа Murch. И ако мачката
Murch, сопственикот е заспана. Плус шести. Психотерапија не само мачка
филозоф, таа е, исто така, психотерапевт. Фројд би се викаше, мислам .... За номинален
надомест (неколку сува храна или парче варен ослиќ) мачка ќе ви овозможи да
ја истурам нивните повредени човечката душа. Погледни glazischami килибар,
да те слуша, лижат твојата рака, можеби. Дозволете си да се вратиме храбро
толерира онолку долго колку што ги избрише нејзиниот шик палто нивните крокодилски солзи. И тогаш
притискам до тебе, јасно ставајќи до знаење: сите овие работи, шефот. Јас сум со вас.
Плус седум. Чувајте-buditelny мачка - најсигурни будилникот. Тој
не скршени, не спаѓаат од маси, а не да си дозволи да биде затворена. Кат не
сопственик ќе oversleep и пропушти работи за важен состанок. Таа се сеќава:
финансиска благосостојба на семејството во својот кревок нозе. Значи секое утро
исто време мачката заработува аларм: прегазени на домаќин
стомакот спиење господар incinerates изгледа уво Murch е. И милостиво
Потребно е лице од поспан појадок. Плус осум. Дефанзивни Заштитете
сопственик - мачка нешто од чест. Лебарки и глувци никогаш не ќе ве натера да крик
од страв и фрлање влечки - мачката ќе се справи со нив многу порано.
И запомнете: и најделикатните kitties инстинкт сеуште не е откажан.
Плус девет. Терапевтски во втората половина на дваесеттиот век Британските научници
експериментално потврдено: koshkoterapiya (felinoterapiya) - не е фикција,
и прилично ефективни феномен. Овие мистериозни животни може да има терапевтски
да им помогне на луѓето со невролошки и срцеви заболувања, да помогне да се справат со
настинки. Верувале или се скептични насмевка - приватен
работа на секој од нас. Но, секој ailurophile знаат - мачката е често почива
каде што сега боли: во стомакот, вратот или во близина на главата. Не затоа мачката
- Професор по медицина. И бидејќи мачка - животно мистична. Се чини
таа знае се за нас многу повеќе отколку ние. Плус, последен. Непроценливо развод
сепарација, предавство најдобар пријател, се разбира, ве вознемири, но нема
причина за напуштање на манастирот. Вие никогаш нема да биде сам. Откако ќе се
се мачка!

Share This Post: