Морков е многу корени. Како медицински машините кои се користат
околу 4 илјади години . Тоа е широко користен во гастрономијата како најпопуларни
Леќата , исто така, може да биде главен во садот .

Моркови - многу корисни зеленчук за телото. Корисни и лековити својства
моркови поради својата богата состав. Моркови содржат витамини
Б, ПП, Ц, Е, К, а има каротин - супстанца која телото
човек се претвора во витамин А. Моркови содржи 1, 3% протеини, 7% јаглехидрати.
А многу моркови минерали неопходни за човечкото тело:
калиум, железо, фосфор, магнезиум, кобалт, бакар, јод, цинк, хром, никел,
флуор, итн Моркови содржат етерични масла кои го прават
посебен мирис. Моркови содржат бета-каротин, кој ја подобрува
белите дробови. Бета-каротенот е предходник на витаминот А Прв, на телото
Човекови каротин се претвора во витамин А, кој е најкорисен за
млади жени. Исто така, лековитите својства на морковите е зајакнување на
мрежницата. Луѓето кои страдаат од миопија, конјунктивитис, blepharitis,
ноќно слепило и замор користење на овој производ во храната
пожелно. Корисни својства на морковите се користат во човечката исхрана.
Тоа е корисно да се џвака суровини моркови, како што го зајакнува непцата. Од витамин
А поттикнува растот, тогаш морков е особено корисно за децата. Овој витамин е неопходна
за нормален вид, тврди тој во добра состојба на кожата и мукозните
школка. Морков јадење моркови и морков сок се користат особено
во клиничката исхрана на хипо-и avitaminosis А, заболувања на црниот дроб, кардио-васкуларните
систем, бубрезите, желудникот, анемија, артритис, болести на минерални
размена. Пире сурови или варени моркови е прикажан во колитис. Варени
моркови помага за лекување на малигни тумори, цревни dysbiosis,
нефритис. Поседува овој зеленчук и антимикробни својства. Исто така во моркови
содржи Сам. Доста за џвакање на морков - и бројот на микроби
устата драстично намалени. За третман на ринитис може да се инсталирал во носот сок
моркови. Лекарите и готвачи се препорачува да се користи трпезаријата да јадат моркови
со светло црвена кожа, особено ако тоа е отстранета пред првите есенски мразови.
Варени моркови често се вклучени во исхрана на дијабетични пациенти.
Значи дека телото брзо совлада претходник на витаминот А од моркови, препорачливо е да се користи
со кисела павлака или растително масло. Според имотот одврати од формирањето на
масти морков зеленчук зелка дава само. Соединенија
калиум во моркови е 10 пати поголема од натриум соединенија. Ова, заедно со храна
влакна, ова му дава на коренот, а не само диуретик, но умерено
choleretic својства. Беше откриено дека морковот содржи многу природни
антибиотици, кои се нарекуваат Сам производство, дури и ако не се чувствуваат
штетни гасови. Ако имате во вашата уста да се џвака на морков сок или морков
бројот на бактерии е драстично намалена. Исто така, има
витамини Ц, Е, ПП, Б групата, минералите - магнезиум, цинк, хлор, флуор, јод, бакар,
сулфур, фосфор, манган, кобалт, железо, бор, силикон и пектин. Но, главно
медицински вредноста на моркови е поврзан со голем број на каротин, кој
претворена во витамин А, и е моќен антиоксиданс.
Всушност, недостаток на овој витамин може да се развие анемија, замор
телото, заматен вид. Моркови треба да се даде на децата за добар развој
и раст, и да се зголеми на заштитни сили. * Со воспаление на црниот дроб и бубрезите,
холелитијаза; * гастритис и други дигестивни нарушувања;
* За настинка и туберкулоза * и стимулирање на лактација
во доилки ја подобрува видот *, е многу корисно за очите * помага
во кршење на срцеви дејност; * подобрува крв и подмладува
тело * наситен кожата со влага, ја подобрува тен и дава на кожата посебен
мазна и мека. Моркови се додаваат на салати, сосови, супи и borscht,
Тоа се користи за различни пудинзи, хамбургери, јадења и суфлеа. Во зависност
на човековата состојба свеж морков сок може да се пие од 0 5 до 3-4 литри на ден.
Сок помага да се донесе на целото тело во нормалната состојба. Морков сок
- Најбогатите извор на витамин А дека вашето тело може да го апсорбира брзо.
Сокот содржи големи количини на витамини Б, Ц, Д и Е. морков сок
подобрува апетитот, варењето и структурата на забите. Медицински сестри мајка со цел да се подобри
квалитетот на млекото треба да пијат сок од морков дневно. Свеж морков сок
е природен исцелител за чир и рак. Тоа ја зголемува
отпорност на инфекции, е ефикасен во панкреасот
жлезда, и ја зголемува отпорноста на лимфните жлезди,
лицето синусите и респираторниот систем. Морков сок зајакнува нервниот
систем и е сигурен во зголемување на енергетската на телото и сила. Суво
кожата, дерматитис (воспаление на кожата) и други кожни болести се резултат на
недостаток во телото на хранливи материи содржани во суровини моркови.
Ова е случај, и око болест: офталмија, конјунктивата, итн Како средство за
против чир и рак на свеж морков сок - чудото на нашето
век. Сепак, неопходно е да се подготват правилно (добиен од целулоза), и секој
храна која содржи концентрирана шеќер, скроб и житни брашно е целосно
избришани. Во утро на празен стомак да се даде на децата 50-100 мл сок. Лаксатив и благо
и. Гаргара за болно грло неколку пати на ден: 100 мл свежо
Додај 1 лажица сок. една лажица мед, се меша, разредување на составот се меша со варени
вода. Колку е поголема киселост во стомакот, повеќе е потребно за користење на морков
сок. Свеж сок засладен со мед и маст, или исплакнете устата за дрозд.
Секое утро на празен стомак да се јаде 100 грама рендан моркови со кисела павлака или зеленчук
масло и сок од 1 / 4 чаша 4-5 пати на ден, мешајќи го со мед. Применета
анемија, витамин дефицит и општата загуба на сила. Каротен содржани во
моркови, позитивен ефект на зајакнување на гледање. Моркови со изгореници: на
Последни изгореници се применува секој 20-30 минути од пулпата на свежи моркови и
да воспалена кожа и гноен рани. Децата од црви да се пие на празен стомак
1 / 2 чаша на морков сок или свежо рендан морков - 100 гр може да биде даден
Децата 1 лажичка масло коноп, 2 пати на ден на празен стомак со леб. Нафта
слаба и убива црви (маслиново, путер од кикирики). Кога камен на бубрег
болест и како carminative: а) grind на морков семиња во прав. Земи
1 g 3 пати на ден за 30 минути пред јадење. б) 1 суп.л-патки. лажица од морков семе да се пополни во
1 чаша врела вода, одмор, завиткан, 12 часа, на мозоци. Земете топол
1 / 2 чаша 5-6 пати на ден. Карпи и песок во жолчен меур и бубрезите
се природен резултат на неспособноста на телото да се земе калциум,
формирана како резултат на употребата на концентрирана скроб и шеќер.
Сок од еден лимон измешан со 1 / 2 чаша топла вода неколку пати на ден
и 1 / 2 чаша на мешавина од морков, краставица сок и burachnogo (3-4 пати
ден) може да помогне камења и песок во бубрезите се најде во рок од неколку дена или
недели. Вредноста на моркови: комплекс од витамини, каротин, органски киселини
и минерални соли. Каротен содржани во моркови во голем број,
нормализира метаболизмот, влијае на физички и ментален развиток на организмот,
зголемува отпорност на инфекции, нормализира функцијата на органи на визија.
Морков подготви лекови, кои имаат antispasmodic, вазодилататорни
својства кои имаат смирувачки ефект врз централниот нервен систем:
1. Буре од семе: Земете 1 g во 3 дози дневно. Буре од семе
исто така ефикасни во дигестивни нарушувања како диуретик во
нефролитијаза. 2. Супа: 1 лажица. лажичка мелени семки пополни
1 чаша врела вода, да ги задржи водата бања за 12 часа, да топла супа
до 3 чаши на ден. Во народната медицина, користете семето на ова растение.
Тие содржат каротен, шеќер, јод и минерални соли. Морков има анти-
бактерицидно и рана-лековити својства, како и диуретик, saxifragant
и лаксативи.

Share This Post: