Како да се избере на десната рака крем : Што треба да се обрне внимание?

Денес, производителите на козметички производи нудиме широк
спектар. Особено, рака креми не само што јадев, влогови,
тон на кожата, но исто така и да се елиминира оток, имаат антифунгални, анти-
бактерицидно дејство, нормализира циркулацијата на крвта, подобрување на микроциркулацијата
кожата. Како да не се прават грешки и земам крем кој работи најдобро за вашата кожа?
Корисност на крем за вашата кожа не е толку многу со неговата цена, колку
со нејзините составни компоненти. За да започнете ќе се испитуваат, од кои крем
е. За да го направите ова, прочитајте ја етикетата. На основа на страна креми
најчесто се: ♦ Глицерин - омекнува и moisturizes на кожата; ♦
Ланолин - ефикасно ја ублажува многу сува и груба кожа, ♦ растенијата
и животински масти - форма на тенок филм на отвратителен, обвивна
на кожата и ја штити од надворешната средина; ♦ Извадоци од медицински
билки - искоренување на воспаление, исцели мали пукнатини, врати
заштитните функции на кожата (во зависност од растенијата); ♦
Хидратантна масла (авокадо, какао, масло од чајно дрво, итн) - да
бактерицидно и антисептички ефект, хидратација и потхранување на кожата; ♦
Витамини - заштита на кожата од стрес фактори, придонесуваат кон зголемена
сопствените заштитни кожата функции; ♦ еластин и колаген - врати
еластичноста на кожата и нејзината еластичност, да се спречи процесот на стареење. Покрај тоа,
изберете крем врз основа, од типот на кожата: сува, нормална или чувствителни.
Запомни, исто така, дека било кој тип на кожа може да биде чувствителна (така
дека нешто околу тоа е подобро да се знае!). На задната страна од рацете на практично нема мрсна
жлезди, така лесно, изберете крем за сува кожа, дури и ако го имаат
Нормално - преголема моќ во рацете на вашата кожа не е повреден. Да се ​​заштитат од сонцето
Користат специјални креми и лосиони со УВ филтри. Сепак, секогаш треба да
се сеќавам дека крем не можат да бидат ограничени, без разлика колку чудесно
тој не беше. Лична нега секогаш треба да биде комплекс (здрава
живот, редовна добра исхрана, витамини, телото хигиена.) Советот за
зима: Не се стави на крем за кожата само пред да замине на улица
- Тоа содржи вода може да се формира мраз кристали.

Share This Post: