Долу средена, да се ослободи од старите или несакани работи. Креирај повеќе
визуелен простор во собите , отстранување на сите ѓубрето kopivshiysya години,
и да ја задржите само она што навистина треба .

Мора да се толку строги како излитена ќебиња, и античките
неработен радио. Минимум работи - максимум задоволство. Долу материјализмот!
Организирање на најчесто користените предмети, кои се обично расфрлани на сите
соба, во групи и ги стави во кошници или специјални кутии (во аголот
или така места), кои се лесно достапни и секогаш при рака. Остави
неколку празни кутии или полиците да се стави таму и нови работи кои
наскоро може да биде во вашиот дом. Комбинација на соба. Изберете една
тип на тротоарите, без разлика дали тоа е тротоарите, плочка, линолеум или тепих:
Ова ќе им овозможи на соби како да истури еден во друг. Јута, или тротоарите
Природни влакна (природни-ткаат) - за луѓе кои не се обидуваат да привлечат
внимание, згора на тоа, тоа е релативно ефтин. Обрни внимание на цут.
Само за стил, или како да се украсуваат вашиот дом без високо vlozheniyIspolzuyte
неутрални тонови за поголеми предмети како што се покривки за внатрешни работи
и софи додадете светла боја со перници, ртовите и уметнички предмети.
Изберете ткаенина и додатоци на различни структури, облици и стилови. Направете
на вкусот ќебиња или листови на различни парчиња на ткаенина - тоа ќе се освежи
и Ви помага да ја видите носи во нова светлина, темни мебел. Монохромна
комбинации на бои како крем и бела, мраз сина, бледо зелена
и жолти бои масло се создаде чувство на чистота и едноставност. Пролет исхрана
5 Правила за Home Design Гроздобер третман: легенда во внатрешноста наместо на поправка
промена на сликата! Повеќе светлина. Пополнете во просторот на соба додатоци
со рефлектирачки површини како што се од нерѓосувачки челик, стакло и сребро. Откупете
темни нијанси во бела или беж, во соба полна со проширување на
простор светлина. Лампи, светлина тела создаде илузија на поголем плафон
покриваат очите и обрнувањето внимание на врвот. Мали масички за кафе
со стаклени површини додадете визуелен простор и да се создаде
едноставно, потешка стил. Само за стил, или како да се украсуваат вашиот дом
без големи vlozheniySozdayte чувство за простор. Огледала обично вредност
многу помал од предметите на уметноста, визуелно двојно областа на собата.
Висат огледала каде тие ги одразуваат нешто им се допаѓа на очите, на пример,
слика, прозорец или парче на мебел. Дали користите огледало како headboard
или како задниот капак отворени полици, во секој случај дава илузија на
поголем простор. Испрати светот на патот од улица. Ги отстранат бариерите
тип на завеси на врати и врати и прозори отвори. Посветлата изглед
прошетка низ соба и гледам низ прозорецот, се повеќе и повеќе светлина ќе биде
звук соба. Евтини ролери ролетни се обезбеди чувство на сигурност
од надворешниот свет, додека не ја замрачија светлото на денот. Само за стил,
или како да се украсуваат вашиот дом без високо vlozheniyBudte креативни.
"Гроздобер". Погледни за уникатен Ситните орнаменти на болвата пазари, продажба, соседи
и во антички продавници. Неколку мали фигурини или внатрешни работи
да додадете индивидуалност и оригиналноста во својата соба без големо
тоа визуелно. Може да се стави на маса за јадење столици се различни - еден
за секој член на семејството. Столици често се продаваат одделно за повеќе
пониски цени од сета и се даде на старите ("vintadzh") изглед на секоја соба.
Додај малку на себе. Изберете неколку од неговите омилени нешта, без разлика дали
потоа парче на уметноста, тетратки, фотографии, или забелешки и ги стави на екранот.
Спротивстават на искушението да средена соба огромен број од омилените
ви Ситните орнаменти - ја замени старата нови како тие стануваат достапни. Место во кутија
сите што не сакаат да се стави во една соба во моментот. Само за стил,
или како да се украсуваат вашиот дом без високо vlozheniySgruppiruyte тематски.
Мали вињети (вињети) ќе ви помогнат да работите уредни и визуелно
разлика објекти помали. Црна и бела слики во едноставна рамка
- Слики со чисти линии - ќе одговараат на речиси секоја животна средина. За промена
слики или фотографии може да се потпре на ѕидот, наместо да виси нив.
Додај нов. Цвеќе на транспарентен или сребрена вазна ќе додадете боја
секоја соба. Ставете ги во диви цвеќиња: паричка, маргаритки, buttercups

Share This Post: