Ролите мермер (или полимер бетон) во форма слична на природен камен :
најпопуларните примери се малахит , оникс и мермер.

Купатила.Сите фрлија мермер се трајни, отпорни на надворешни влијанија, појавата на
дамки, бактерии, но, како и другите полимери, лиен мермер плаши од абразиви.
На производот произведен во било која боја. Што се однесува до формите, а потоа
пазарот се од стандардна правоаголна модел на аголна и многостенен
чинии. За бања можете веднаш да ги собереш на целиот сет на молк инекција
мермер. Домашни производи, доколку тие ги купите од производителот
(Еве избор широк) цена од $ 250, но случаите на значајни странски
поскапи и во зависност од моделот ќе чини $ 600-1500. Како да
помират навивачите темелно топла челик и акрилик бањи, една компанија
Laldewei дизајниран кади изработени од материјал наречен Starylan (starilan).
На работна површина на таквите производи - високо-квалитетни акрилик, а на дното е
челик форма, направени од еден лист на челик. И "школка" се притиснати
особено во врска со подлогата на композитни материјали со сила од 500 тони
во рок од неколку часа, и испоставува молчи, држејќи убаво топло,
солиден дизајн - Божји дар за оние кои уживаат во мек, топол на допир акрилни
површина, а во исто време цени стабилноста и квалитетот фактор. Цени за бања
starilana на 20-30% повисока во однос на конвенционалните челик. За еден од последните
случувања се изум на Villeroy \u0026 Boch - kuaril (или една четвртина)
мешавина од акрил со прав кварц, кој е фрлена
во форма (загреана смеса се пумпа во челик мувла, полиран
да огледало заврши, и по поставувањето на масата на готовиот производ е извлечена).
Бањите композитни materialovVanny на kuarila потешки од акрилик,
но полесно да железо и од сиво леано мермер, со што се овозможува лесна инсталација
и го намалува ризикот од оштетување при транспорт и монтажа. Со додавање на
кварц kuarilovaya када не бара засилување, како акрилик, и
дебелина што надминува. Kuaril има многу ниска топлинска спроводливост,
и затоа пријатна на допир (бавен ладење бања). Поради фактот дека
kuarilovy самото тело има висока сила, тоа е дозволено ѕид
се речиси вертикален, вертикална, така што наведнат страна површини,
карактеристика на леано железо и акрилик бањи, не е потребна. Ова имплицира
фундаментално различни внатрешниот волумен на бањата. Во моделот големина 180h80 см
ќе мора да седнат, нозете испружени (во случај на акрилни е тоа можно кога
должината на кадата 200 см). Тоа е, кога просекот надвор димензии на чашата kuarila
е значително повеќе пространа внатре. Дали бањи kuarila
не помалку од 1.000 долари. Опрема што се испорачува на домашниот пазар копии се обично
резултат на соработка со познати дизајнери, па купувачот
мора да плаќаат не само за софистицирана технологија на производство, но исто така убедлива
име. Сепак, тоалети и мијалници не kuarila направи и, следствено,
избор на остатокот од водовод кој е погоден за боја и дизајн за да предизвика некои
комплексност.

Share This Post: