Постојат многу видови на turnstiles, изборот зависи директно на неговите задачи. Неодамна, многу популарен Ротари turnstiles.

Постојат неколку варијанти на turnstiles, создадени за безбедноста на персоналот и посетителите на просториите. Во зависност од целите и финансиските можности на клиентот избира најсоодветната опции, се во состојба да обезбеди удобност, приватноста и поедностави работата на вработените. Неодамна се здоби со популарност ротациони турникет, цената и квалитетот на кој е пријатно изненадување дури и на најпребирливите клиенти. Ротациони turnstiles се состојат од мали ножеви во прилог на вертикална колона. Пост ротира кога се движат лице, а со тоа скокнеш еден во секоја соба. Дизајнот на пропелери од турникет обезбедува континуирано или единствен хоризонтална линија. Избор на turnstiles, ротирачки привлече вашето внимание на способноста да генерира потребниот износ на терените во различни соби големина, најдете модели со оградите и приклучни делови за да се создаде оригиналниот конфигурација, батерии работа во отсуство на електрична енергија. Поради неговата флексибилност (има половината висока и целосни верзии) и пристапни цени роторот turnstiles се опремени со еден сет на згради - од големи финансиски институции за да се едноставни хостели. [635x165xwkhabmklehmxqvatbx6.jpg.pagespeed.ic.wVqW7pEeMI.jpg] Кога ќе изберете ротациони turnstiles вреди посебно внимание посвети на производителот и од инсталерот. Често, овој тип на turnstiles бара постојан специјалистички надзор, бидејќи во случај на неуспех на контролната соба ќе биде невозможно. Најдобра опција е да се избере компанија која е комбинација на инсталација на turnstiles и нивна достава до Украина. Лидер на пазарот е turnstiles компанијата Alutech, производство Белорусија. Тие имаат стекнато популарност се должи на прифатлива, високо-квалитетни материјали, робусна конструкција и различни можности за дизајн, овозможувајќи да се вклопуваат во внатрешноста на било простории. Alutech е официјален снабдувач amico.com.ua, кој исто така е одговорен за поставување на опрема, сервис на системи произведува, поправа дефектот на самото место. Но, може да се купи на turnstiles и други фирми кои значеше зголемување на конкуренцијата може да нудат евтини кинески колеги не се во можност да послужи дури и години. Отсуство на гаранција и неможноста да се јавите во компанија за производство на главниот проблем на модерното мали компании кои нудат инсталација на turnstiles. Така, turnstiles роторот се најдобар систем за безбедност во светот turnstiles. Прифатлива, стилски, оригинален, различни цена категории и компоненти, тие се во можност да го даде обезбедувањето-пас во собата.

Share This Post: