Не е тајна дека промената на изгледот и на расположението на вообичаените внатрешни Најлесен
со текстил. На несомнени предности на овој материјал - нејзината релативна
евтини (барем во споредба со купување на нов мебел )
како и богатството на текстури и бои.

Сепак, употребата на текстил е оправдано не само во материјална или
естетска гледна точка, и практични. Запомнете, завесите се секогаш
користи за да се заштитат од нацрти, прашина, прекумерна светлина,
и несакани погледи од улица. Пролет odezhki вашиот domaVozmozhnosti
употребата на текстил во куќата е навистина неисцрпен. Овој разноврсен материјал
може да се користи за ѕидови, тапацир, прозорци и врата декор
отвори на бројни екрани и панели, украсни перници, ќебиња
и ќебиња. Како по правило, модерен производители нудат на multicast
Сложените колекции на домашен текстил, во која сите ткива се комбинираат
едни со други, обично ткаенина (со посложени модел) е доминантен,
други се чини дека повеќе содржаен. Во внатрешноста на ткивото-партнери не можат да
само ротираат на различни авиони, но нив ги користат како раб,
плетенка, што се користи како Апликација или колаж техника. И бидејќи
Колекцијата се состои од професионални дизајнери се фокусира на ткиво-другари
од една средба - ". odezhki" најлесниот начин да се избере нов дом
Сепак, дури и во овој случај на избор најдобро е да не се направи во брзање, но дома,
каде што може да покани специјалист од примероците на ткаенините и во мирна атмосфера
обидете се сите бои и текстури на постојните ентериери. Според дизајнерите,
Најпопуларните денес се еколошки материјали: лен различни
текстура со додавање на природни влакна, органски памук, свила парична казна
во стилот на село наивни. Да се ​​постави прозорец во светло пролет-лето
стил дизајнери, исто така, препорачуваме употреба на црно-бело Органза, безбедно
комбинација со останатите ткива. И како завеси - тоа е обично
примарна текстилна акорд во внатрешноста, ќе ги разгледа во детали.
Во прозорецот облечени подеднакво важна улога игра текстура и структура на ткивото. Првиот
создава посебен декоративен ефект се должи на играта на светло и сенка
испреплетени нишки, а со тоа, бојата станува посложена и длабоко,
и тон - мека и кадифено. Говорејќи на модата бои,
на повеќето релевантни уште пастели: комбинација на зелена салата,
деликатна, како билка или сенф-жолта со слатка кајсија
и малку ладно лимон нијанси. Сепак, тоа е помалку побарувачка бисер-сива,
аквамарин, виолетова и тиркизна боја. Но, запомнете: дури и најсофистицираните
ткиво да се создаде комплетна слика на прозорецот е обично доволно.
Дизајнерите секогаш се препорачува да се постави во близина на нејзиниот додатоци или декорација. Како
кадрирање може да се користи, на пример, метални Органза лента,
украсен со цвеќиња и плодови рефус. За поддршка на пролетта тема и
помош клип clothespins во форма на листови, кои ги задржуваат завесата на полицата
и во исто време даде едноставен парче ткаенина декорација. Како
Сопствениците може да се користи заврши нанижани на низа боја стакло
мониста. Сосема на сезоната и сега ќе модерен везови користење
стаклени мониста и rhinestones, чипка или домот метод printovoy печатење. Пролет
odezhki вашиот domaPonyatno дека новиот завеси да се вклопи во веќе
постојните внатрешни работи. Но, дали е толку лесно како што изгледа на прв поглед?
Боја, густина, текстура и модел на ткаенина ќе треба да бидат поврзани со назначување
простор, нејзината големина, осветлување, внатрешна декорација, мебел, природа
нејзините намали и украсување на теписи. Комбинацијата на боја завеси и остатокот од внатрешноста
може да се изгради на два принципа: nyuansnom и контраст. Во првиот случај
боја можност избрани така што собата е решен во истиот coloristic
клуч. Во овој случај некој од бои треба да доминира и на останатите
дополнување тоа, во хармонија едни со други заедно. Спротивно на метод вели
за себе: на целокупната палета на бои треба да се разредат барем неколку
светла Акценти. Секој ентериер е исклучително добро и надополнува зашиени
од истата ткаенина лето мебел ги опфаќа, чаршафи и перници.
Патем, навлаки за перници, bedspread и штитник на креветот секогаш е подобро да шие
на комплементарни материјали, во спротивно ризикувате да го објавите Вашиот внатрешни работи
премногу шарена unassumingly. И ако зима е многу итно да се донесе во внатрешноста
интензивно затоплување тон, на прагот на пролетта најитните задачи
дизајнер станува "Нека природата во куќата." Направете го тоа работа, на пример,
мали цветни печатење ткаенина или составот на Прованса во пастелни
тонови. Таквите текстил е особено добар во дизајн на маса - во комбинација
со парична казна коска Кина ќе се вклопат и во атмосферата и прослави
прием, и допирање на девојките средби. Патем, дури и изборот
материјал и стил за чаршав, вреди да се сеќава на неколку едноставни правила.
На пример, побогати текстура и посветла боја Tacna, толку полесно ќе треба да се намали.
Покрај тоа, ткиво со голем Слика изгледаат подобро во големи соби,
Каде скромна простор ќе биде визуелно намален.

Share This Post: