Промена на внатрешни работи ... тоа не треба да се чека долго време! Промена на изгледот на нивните
станови, заедно со промената на сезоните. Таа не бара големи парични вложувања
и не ќе им треба многу време , но се расположи и полнење на живост на летото
вас и вашето семејство . Во куќата беше атмосфера рај на топли денови , во потрага по
идеи во овој член.

Едноставни и евтини решенија да ви помогне да се зачува свежина и свежина, дури и
во најсилната топлина и инспирирање на еден многу тап зимски бои за внатрешни енергија
и Сонцето. Дури и ако не сакаат да ја напуштат, тоа не значи дека
не можете да уживате во летото надвор. Земете инспирација од летото! Светлината,
свежи и оригинални внатрешни летото ќе ви помогне не само да весел
одмор дена, но цело лето и рана есен, со посебен стил. Почеток планирање
промени кои ќе угаждам вашиот дом кул. Едноставните промени во боја,
лесни материјали и минималистички - сите на кои ви помогне да направите собата повеќе
свежо и убаво во текот на летото топлина. За внатрешни не е само убава,
но, исто така, пријатно, сите материјали мора да се излади и мека на допир.
Ако - среќен сопственик на куќата, не заборавајте за градина: благо
стол или стол-лулка ќе ви помогне да поминат убав одмор вечер
со пријателите, и овошје кошница ќе се расположи децата. Каже "не" -
купиштата предмети свежи идеи за внатрешни работи пространа соба - тоа
не соба која има голем простор, и една каде што не постои непотребни работи. Значи
- Долу со сето она што не претставува на летото, вие и вашиот добро расположение! Од
помалку мебел во собата, на подобро струење на воздухот. Покрај тоа, на мини-внатрешни работи
прави простор визуелно поголем. Кажете "ДА" - свежо цвеќе свежо цвеќе
треви и билки, во комбинација со вашата имагинација да помогне да се создаде вистинска
градина во вашиот дом. Расцветани рози ќе донесе радост на измерените недела
пладне, и лилјани, azaleas и други летни цвеќиња, донесено во едноставен глина
тенџере или висока чаша гимнастик, ќе им даде на урбаната атмосфера на атмосфера работни дена
селска куќа. На маса, кревет маса, па дури и на полиците со сувенири, цвеќиња
ќе го направи соба поелегантните. Но, не само тие можат да ги користите за да креирате
необичен состав: не помалку интересни гранка, шила и игли. Ако
одлучи да направи песна од растение или овошје, совршена рамка
за тоа ќе биде широк стаклен сад или сјајна метална плочка.
Изберете светли бои, се разбира, можете да направите да се откажат од тешки завеси, за
нивна замена со воздух TULLE ... Но не можат да се откажат - купување на
во лето нијанси на друга боја! Дебела завеси ќе ве заштити не само од топлината
и љубопитните очи, но исто така и штетните ултравиолетови сончеви зраци. Боја
Завеси треба да биде светлина или светло, но не нужно во хармонија со остатокот
внатрешни работи детали. Пинк, небото сино и бело даде простор кани,
кул изглед и тенка завеси за завеси ќе се навистина
свежо ветре да се пробие прозорецот. Акцент светлина лето ткаенини ткаенини
доминираат апсолутно се: не само што завеси и теписи, и покривки,
и постелнина и перница столици. Лето крпа везени со мала
или инсерции од монистра изгледа како најдобар начин. Перница столици Испрати
Летно внатрешни елеганција. А шарени постелнина и перници ќе
утро будењето попријатен и романтични завеси со панделки
ќе биде заборавено од страна на истиот дел, кој ќе им даде вашата спална соба изненадување
сензуалноста. Отстрани тешки теписи или килими млади Ограничување
не уживаат во мазни подот. За да се спречи нозете од не премногу grubeli
груб секс во селска куќа, креветите тенки душеци со растителни
мотиви. Лесен душеци од трска, бамбус или дебела ткаенина дише
- Што ви е потребно: тие се пријатни на допир и лесно да се отстрани доколку е потребно.
Одлучува за пермутација свежи идеи за внатрешни работи Премести мебел
поблиску до прозорец и даде нов изглед, светли сонце. Премести
маси и столици каде што поголемиот дел од расположливиот простор. Ако вашиот јадење
маса од темно дрво, го красат со светлина крпа или салфетки ISO
лен, памук или свила. Совети за внатрешен дизајн - старата верзија: #
Расчистуваме работите кои летото не е јасно е потребно: ќебиња, меки
теписи. # Освежат ѕидовите со светли живописни бои или позадина. # Донеси
Насловна додатоци во текот на летото, во комбинација со внатрешна декорација. Ова може
да суспензија хранење, овошје сад, обоени камења или школки.
Заменете темни lampshades # светлина или фрли со него светлина ткаенина со бојата
печати. # Трансформација и бања. Украсете лесно шарени завеса
и прилагоден да ја крпи за телото и рацете. # Ако вашиот прозорец за Блум
убава градина, можете да го донесе во атмосфера во вашата дневна соба. Само
висат на ѕидот спроти прозорецот големо огледало, а вашиот стан
ќе блесне со нови бои и светлина на природата! # Миризливи свеќи или
масло режач ќе им даде парична казна лето вечер, романтична атмосфера. Нова
форма соба лето дете - прекрасно време, и вашите деца многу слободни
време. Одморалиште за користење на нив - создавање на годишниот внатрешноста на станот, прашајте
нивните совети! Заедно со нив, да одлучи што треба да се промени во нивната соба за да
Таа е убава и удобно. Се разбира, важни за безбедноста на децата. Но
Не заборавајте за убаво моменти: шема на бои и тема, избран дете
Ве молиме него, и priuchat да нарачате во собата. Вештачко осветлување треба да се
опсег: интензивна светлина - за студирање, повеќе дифузен мека
светлина - да се создаде мирна релаксирачка средина на спиење. Мебел
треба да биде компактен и погодни за двете образовни и рекреативни активности. Па за игри.

Share This Post: