Како театар започнува со закачалката и дрвена куќа изградба започнува
со изборот на материјал. Во модерните пазарот понуди и ламинат фурнир граѓа, и cylindering ,
и капа , и многу повеќе. Се чини , видете вашиот приход ниво, и изберете
материјал за дома. Но, тоа не е толку едноставен.

Прво, мора да одговорам на едно едноставно прашање - што е најважно за вас
во иднина, земја куќа. Ако приоритет е голема површина
сали, салони, базен и основниот принцип - желбата да се погоди на скалата
гости и роднини - Изберете ПДЧ. Само овој материјал им овозможува на
задоволување на амбициите на вашиот архитект. Ако сакате куќа "дишат"
но не многу пари и не многу се грижи за прашањата на сила и издржливост
- Изберете круг логови или профилирани бар. Ако парите
доста низок, но куќа во селото очајно потреби - рамка куќа, исполнет со
разни синтетички изолација - вашата судбина. Куќата на бор има оптимална
вредност за вложените пари. Бор има убава животна средина. Сите го сакаат
прошетка во борова шума и дишат воздух убава. Главниот недостаток
Бор - сино. Сина се случува обично во лето дрво
ако неправилно се складираат. Larch - потрајни, но исто така и повеќе "ладна"
дрво. На коефициент на топлинска спроводливост на околу 20% повисоки отколку во бор, па куќата ѕид
треба да се направи подебели. Оптимално искористување на larch во долниот круни.
Cedar (кедар бор) - мека и убава дрво. За жал, многу скапо.
Во овој момент, се гледаат себеси во приход. Зголемува понатаму на север шумите, поцврсти
дрва. На пократко растојание помеѓу раст прстени - толку подобро. Во
дрвена куќа, спие добро. Има некои научно објаснување. Вуд
е природен климатик, бидејќи во него има постојана
воздух. Дневникот ѕидовите на собата да придонесе за отстранување anthropotoxins
(Супстанции добиени од човековите активности). Дури и малите
нивниот број влијае на благосостојбата, ја намалува ефикасноста и будност
активност. Next. Релативна влажност во опсег
50%, што е оптимална за луѓето. Да се ​​биде во дрвена куќа
не само што го подобрува спиењето, нормализира крвниот притисок, ги намалува стресот,
но, исто така, го стимулира меморијата и ја зголемува интелигенцијата. Ова се однесува само во домовите,
направен од низа на природните сушење. Нема да има климатизација
воздухот ако ѕидовите на куќата, на пример, минерална волна или било кој друг вештачки
изолација. Или ако сте поставата на ѕидовите obili и покри го со три слоја на лак.
Дрво - единствен органски материјал, измислен од страна на природата. Човекот,
За жал, таква каква што мајката природа е секогаш се обидува да се поправи.
Тоа круша на Apple расте, а потоа влезете во фен исцрпува. Не, целта е
јасно. Треба да се намали времето за градење, намалување на проблемите со
намалување на зградата. Но, за се што е во овој свет мора да ја плати. Во текот на вештачки
сушење, на пример, е кристализација на смола, порите на дрво
затворени и не престанува да "дишат". Залепени ламинат дрво - совршен материјал
за поголеми простории. Но, ако одлучат да се изгради куќа од тоа, неопходно е
да се мисли два пати. Дрво во ламинат фурнир граѓа е еден од материјали. Второ,
како што веројатно претпостави - на лепак. Дали тоа ќе работи работата како
природни климатик - може да одговори на тоа прашање себе. Покрај тоа, таа
најскапиот материјал на пазарот. Што се однесува до otsilidrovannogo логови - употреба
тоа само ако сакате да заштедите пари за изградба. Во otsilindrovochny
машина е дрво, обично 18-26 см често се незрели шума
и "прислушување". Главниот недостаток - ќе го добиете истиот излез моливи
но не се исклучува, како и во упатството за сечење. Јас не одам да се зборува за повлекување трае
на горниот слој - оваа тема е тепан. Западот долго време сфатив дека од најпрестижните
и скапи куќи само од низа и само рачно изработени. Тие ги прифатија
живеат во единство со природата и главниот параметар на домување за Европејци - Екологија.
За нашите сограѓани во куќата да биде повисок отколку на соседот,
тука е куќа село изградено во домот на cylindering, ламинат фурнир граѓа,
облик на дрво, панел, рамка и има малку сецкани столари.
Како за огревно дрво дома. Во текот на оган главен ризик
не се ѕидови, и стегнатост. Луѓето обично умираат од храна
горење на синтетички материјали: тепих, линолеум, винил позадина
и други достигнувања на цивилизацијата. Ѕидовите се исти во текот на оган и изгорени
процесот на согорување е забавена драматично. Брик куќи се гори дрво не е полошо.
И, конечно, да ти кажам што куќата антисептик процес. Нивниот пазар
голем избор. Можеме само да се советува употреба на еколошки.
На пример, врз основа на бреза катран. Да, куќата ќе се претвори црно. Но, тоа е многу
стилски. Замислете - црна куќа со црвени прозорци.

Share This Post: