Железо или железни решетки на балконот пред сликарство да го исчистите
од стари бои и 'рѓа со тврда четка , направени од тенки челични
жица или големи шкурка шкурка ...

* Мрежа треба да биде црвена, а кога тоа суши, премиер. За Primer
најдобро да се користи црвено олово, растворени во ленено масло. Кога буквар е добро
суво, може да биде обоен со маслени бои покрива со тенок слој двапати.
* Да се ​​наслика метални предмети под отворено небо, потребно е
во добро време, бојата утврдени на сува површина. * Можете да вид силикон
насликани во било која боја во производниот процес. Ако рамки се насликани бело
бојата на кит се додава олово или цинк оксид и предизвика до
вискозитет. Ако се додава многу бои и кит е реткост
Треба да се додаде на теренот креда и peremyat тоа во своите раце. * На нафтата
и емајл бои со долгорочна конзервација е формирана густа доволно
филм. Тоа не се појави, после работа на бојата површината
Стави круг од изградба хартија на врвот, истурете малку ленено масло. * Ако
маска од банки, во која се сместени на бојата се водат за исчезнати, на горниот раб на банките во текот на
Се шири круг на бојата и се покрива со парче од стакло, така што
боја се залепи за него. * Од кората липа намали стап вистинската големина.
Rasparte тоа во вода што врие, исуши, и едниот крај внимателно
пауза со чекан. Како резултат на тоа, се четка за дрво лепак. Можете
Сега не мора да се обидат вашето трпение за да се исчисти работа
суви лепак од четка: на крајот на намалување и фрли ја, и врвот на останатите
стапче повторно пауза со чекан да формира нова четка. * За да ја
матирано стакло не е расипано, беа чисти и имаше убав изглед, тие се мијат
топла вода, со додавање на малку оцет. * Рацете на маслени бои
полесно да се измие ако водата да се излее сенф. * За да се елиминира време
кородиран цевки истекување или нивни споеви мора да биде погрешна седиште цврсто
заврши водоотпорен материјал (како што се гума, електрични лента)
и го обезбеди со жица. * Лепкав боја се користи само за внатрешна
површини не се изложени на влага, главно во гипс.
За суровини простор е подобро да се користи вар боја. * Растојанието на
ѕидови обложени со тенок кабел на сува боја боја избран за ѕидови,
повлечете ги од страна на ознаки со молив, и со притискање настрана, нека одат -
останува на ѕид следната. * Нафта и емајл боја лоша течење на воздухот.
Затоа, тие не сакаат да ги користите за сликарство на ѕидовите на дневните соби. * За Shpatlevanie
далеку подобро да се користи гипс дрвена шпатула. * Мелење врши
пемза на сува или влажна (натопени во вода), кит и шкурка.

Share This Post: