Лесен и пластика - па може да се каже за дизајнот на кујна,
сакаме да ви кажам за него. Едноставни линии на метал мебел совршено
одговара на современиот концепт на дизајнот на ентериер. Како што може да се претпостави , тоа ќе биде
Оди на Hi- Tech стил во дизајнот на ентериер кујната.

Многу може да бидат изненадени да слушнат овој предлог. Сепак, сте слушнале право
- Оваа хај-тек кујната. И покрај фактот дека многу луѓе се уште претпочитаат класичен
стил со некои современи елементи, модерните луѓе, кои се осмелуваат да се претпостави
Сакате да се видите и да работат и живеат во современиот свет со сите
својата привлечност. Таквите шарм дава hi-tech стил. Ентериер
кујна со тоа значи едноставност, максимална функционалност,
употребливост и минимализмот. Варијанти на архитектурата и декор може да се
во собата. Денес, сепак, сакаат да ви даде малку необично одлуката,
имено хај-тек минимализмот. Комбинацијата на овие два стилови - е прекрасен
решение во внатрешен дизајн, којашто ние во нашето мислење, право да бара
важноста на стандарди во светот на внатрешна архитектура. Кујна ентериер:
Првата опција да започне би сакал накратко да се опише за внатрешни работи од кои
прашање. Сега замисли мала кујна, која не е она што не се разликува
на познати кујни во високи згради. Стандардна метри, стандард
балкон и мал прозорец. Не расчисти во прв план. За среќа
модерен дизајн напредува во речиси со брзината на светлината, и ако уште неколку
години, би можело да се стави стандард кујна кабинет ѕид
и табела, но сега се повеќе и повеќе ... едноставна. Да, тоа е едноставно грдо само
на неговата маса, плакарот и сите. Специфичност на високо-технолошкиот стил во фактот дека резултатот
имаат целиот внатрешни работи, а не секој елемент одделно. Но назад
на нашата кујна. Не плашете се да сликам ѕидовите на светло зелена или барски
боја. Во зима тоа ќе изгледа домот ладно, добро, многу ѕидови на летото
ќе им даде свежина. Ние сите се користат да се мисли дека кујната е потребно да се демонстрира
кујнски прибор, чинии. Ајде да заборавиме на тоа. Ќе бидат способни да демонстрираат
Вашиот француски порцелан и за време на прием. А кујната треба да бидат слободни
на непотребни работи или демонстрација на она што го содржи. За нас, оваа одлична
помош "haytekovskom" гардероба со метални врати и ретровизори вметната.
Тоа е одлично визуелно подобрување на кујната. Совршено надополнување на кабинетот ќе биде
модерна фрижидер од типот на "рамо до рамо." Кујна внатрешен дизајн: ѕидови
и кат кујна ентериер совршено одговара на плочка на подот. Обично
кон кујната да го изберат плочки потемна, велат тие, тоа е практично. Всушност, темнината
Плочка - ехо ера дефицити. Фала му на Бога овој век помина и сега на проблемите
без избор. Бидејќи јас ќе потфат: бела плочка ѕид боја на нашите
- Добра опција. Тоа ќе ја истакне софистицираност и богатство на кујна и сите
дизајн. Во прилог на бела подот, балкон и спална соба врати и прозорци
да бидат обоени во мат бела. Кујна внатрешен дизајн: главниот акцент
Сега можеме да преминеме на главните теми во кујна внатрешни работи, односно на маса
и столчиња. Нашите дизајнери се фокусираа на овие работи. Едноставно хром
метална маса со стакло и светло сина металик
столици - на основа на дизајн. Тие можат да импресионира посебна леснотија
и непријатност, но да седат тука навистина добро, бидејќи столици
имаат на грбот и база со пластичен материјал и многу удобно профилот
специјално дизајниран за назад. Во голема маса дизајниран хром
светилка подна лампа, направени во форма на маса светилка со прилагодување на механизам.
Тоа совршено го надополнува дизајнот на кујната, но исто така многу функционален,
затоа што тоа е лесно да се движи и да се приспособат. Кујна внатрешен дизајн: Галантерија
Тоа е целата дизајн. Премногу едноставно да се каже. Можеби, но само како
практични и убави. Но, тоа не е се. Од голема важност во секој дизајн
внатрешни работи и кујна, вклучувајќи украсни предмети се. Вкусот тука
Секој си има свој. Нашите дизајнери се предложи три можни едноставна и стандардна
ставки: сликарство, дрво и да ги изразат кафе. Ништо не е излишно. Повеќето
бела слика со цртежи, скици на зелените ѕид - совршено се вклопуваат
во кујната дизајнот на ентериер. А огромен котел - декоративни даб внатрешни оживеа,
и не заземаат многу простор, бидејќи неговите гранки се наоѓа во близина на таванот.
Светла зелена Експрес за кафе, парче од лилјани, радикално го смени изгледот
целата соба. Еве еден едноставен и основно како прекрасен дизајн
кујна имаме. Се надеваме дека ви се допаѓа ова решение.

Share This Post: