Во секој двор има атмосфера место, каде што само бара некои прилично
слушалки. Но, пред да одат за тоа , мислам за она што ви треба .
Изборот зависи од тоа што вашата градина.

Ако ова е вековни дрва со гигантски стебла блузи и neobhvatnymi, а потоа
и мебел ќе бара големи и цврсти. Меѓу грмушки или цветните леи со мека
боја мебел треба да биде елегантна, но на бујна зелени тревникот ќе треба
дека - за разлика од тревата смарагд. Доаѓа од фактот дека на мебел
не смее да се меша со природен карактер на природата и да ги задоволи
општи стил на градината, ако видливи. Е важно и вашиот животен стил:
Ако мебел е потребно за приватност, само мал атмосфера маси и
столици, и ако сакаат да ги пријатели во земјата и држете празникот,
кои треба мебел pogabaritney. Мебел за "зелена маса" на отворено
воздухот не треба да се отстранат далеку од дома (така да не мора да работи
за кујна, храна, пијалоци). Пејзажни архитекти препорачуваме zonirovat
територија, каде што договорил мебел, кој е да се нагласи и зајакне изолација на
такви места дополнителни средства за украсување на дворот: поплочен
платформи, жива ограда, цветните леи. Купување градина мебел, ќе биде
на широк избор на одделни ставки и комплети на различни
материјали. Секоја предност? Секој има свои карактеристики,
предности и слабости, познавање на кој ќе им помогне да го направат најдобриот
избор и да се најде "нивните" верзија. Мебел од дрво изгледа многу
природно. Производителите се повеќе се нудат на своите многовариантното моделот:
од луксузен за традиционалните, класични, изработени во разни бои
шема. Постои голем стол со широк потпирачи за раце, удобно високо
грбот и перница-топ душеци со можност за прилагодување наслонот. За производство
како производители на мебел се користат специјални методи на обработка на дрво
и отпорен на вода заштитни состојки, изработка на производ се од особено
сила и не се плаши од врнежи од дожд. Овој мебел е стабилна
на специфичниот на природата најмалку 10 години. Најевтиниот модели се покриени со лак или
маслени бои. За рускиот пространства, со честите промени на температурата,
експерти не се препорачува купување мебел направен од бор, бреза или даб. На
отпорни на ниски температури од тиково производи. Пластика мебел е модерна,
практично, елегантна, лесно, функционални, и не се плаши од влага. Тоа е
украсениот, врежан или фрлија во форма преклопен. Боја и конструктивен
опсег нуди широк избор што може да направи неверојатен
составот за секој агол, а во градините на овој класичен стил мебел
не ќе изгледа органски, изгледаат многу евтини. Можеме да кажеме
тоа е најекономичен начин да се реши проблемот на релаксација и удобност во градината.
Само не привлече многу ниска цена. Евтини пластични не го прави
ладна, и во силна сончева светлина исчезнат или да омекне до степен
дека растера во ногата страна. По една година на активно работење на пластични
во низок квалитет производи почнува да оксидираат и покриени со Браун на рабовите
слој, давајќи им на производот целосно unpresentable форма. Подобро е да се даде
Преферирам да поскапи пластифицирана армирана, тој се користи за рамка
челик или алуминиум. Ова му дава на производот сила и стабилност. Мебел
метал силна и скромен, во својата издржливост, тоа е совршено прилагоден
да остане отворено на дожд и снег. Особено декоративни
ковано железо мебел. Леано железо, најмалку бронза, неговите суптилни и раскошен венец
дава во градината на цврстина и достоинство. Затоа, метални клупи,
продавница почесто користат за декорација на дворот, како елемент. Има
многу издржливи нерѓосувачки челик и алуминиум, иако тие не се толку
домот и благородна, како фалсификувани. Во метал мебел е само еден недостаток
- Тоа не е многу удобно да седат, а уште помалку легне. Тоа е причината зошто често е
комбинација со други материјали - дрво, плетен, текстил. Дали камионџии
традиционално во симпатија, плетен мебел од растителни материјали.
Тоа е генерално се смета како главно летна резиденција. Многу естетски, удобно,
сите видови на соларна и полесен, плетен мебел е поврзан со добра
традиции, Домашен чувствуваат. Меѓу неоспорен основаноста на еколошки,
не се акумулираат статичка обвиненија, изгледа одлично во градината. Ратан
дланка, плетен, трска, бамбус, алги - должината и ширината на стебла,
флексибилност и бојата на овие растенија се многу различни, односно, и мебел се добива
многу различни. Боите на нејзиниот начини да се даде ткаење, изградба,
боја. Во пресрет на избувнување на етнички стилови, мода побарувачката за кошница
се зголемува, така снабдување. Тие секогаш се направени од суровини од странство и може да
се однесуваат како што се очекува. Најубавиот материјал за плетен мебел е
лозата ратан и плетен дома, прилагодени
да ги преброди флуктуации. Во обид да се прошири на возраст на нивните производи, производителите
ги покријат со лак. Сепак, дневни температури нишалки, честите промени
кул влажна и топла сончеви денови, животот е многу краток плетенка
мебел. Губи сила, станува кршливи, пукнатини по зрно
и брзо станува излитена изглед. Ако таков покори мебел
твоето срце, се вклучите во да го искористат не е на отворено. Тој ќе служи
подолго ако ќе стои директно во куќата, на верандата, во белведер
или затворен тераса. Во последниве години рускиот пазар почна да се појави
мебел од нови материјали. Еден од нив - steklokompozit. На прв поглед,
мебел од тоа како кошница, но е фундаментално различно од сите
друг, не затоа што се плаши од дожд. Невообичаено отпорни на
животната средина, со текот на времето не го менува оригинална форма, тоа е многу
лесни и издржливи. Производителите тврдат дека претседателот на steklokompozita
издржи 450 кг тежина. Бидејќи овие предмети не се плашат од вода може да се стави,
На пример, маса и стол право во базенот. Градина Мебел - ова не е
само традиционалните седење и маси, столици, каучи, hammocks, шатори, детски
мебел, маси за работа во стаклена градина, лежалки за плажа, нишалки, лулка столчиња,
софи, полици, палети, кутии цвет. Во прилог на традиционалните предмети
таму е многу сложена функционални елементи, првичната одлука. На пример,
троседот градите, пикник маса на тркала, две тркала градина софа
и две столици поврзани со мала маса, која во лоши временски услови може да
лесно да се тркалаат под на крошна, нишалка со балдахин како покрив. Целиот опсег на стилови
- Од големите, строг стил на техно авангардата. Нивната разновидност обезбедува
ни можност да го поминат своето слободно спокоен, лесно и забавно да се опуштите
од срце. Единствената важна вештината да ги собереш и ја уредиле, но тоа е одличен
уметност. Ако сакате да се избегне стандард, подобро да се користи услуги
професионалци.

Share This Post: