Еве во последно сте се населиле во свој стан, и повеќе не мораат да
поглед на незадоволни лица на родителите кога ќе сакате да го покани
посета на пријатели . Ова го покренува едно друго прашање : каде да ги стават.

Внатрешни работи соба: кујна не е за пријатели, не можете да ги исполнуваат
најдобар пријател или девојка, но не и геј парада. Спална соба на сите за ова
нема да работи, бидејќи тоа е толку индивидуално, можеби токму за таква намена
и бил измислен од страна на дневната соба. Главната дневна соба е центар на значење. Еве еден пример
во античко време дејствувал во таков центар оџакот, но тоа не е така
центар од пред луѓето знаеле што на централното греење. Сега,
Се разбира, поставување на оган ќе го носат повеќето централни е дека
вредност. Со сите дека огнот е секогаш отелотворени мир и задоволство.
Но, оваа за внатрешни работи е посоодветна романтични и не секогаш да биде забавно
за гости. Од науката и технологијата напредува со секој изминат ден станува
подобро и подобро, што значи дека центарот е составен целата работа
Семејство - телевизија. Поставен околу него веќе се заеднички за многу други
внатрешни работи, вклучувајќи збир на троседот + стол. Најдобро е да се одржи
нив, така што сите внимание беше посветено на централниот дел од дневната соба. Обидете
исклучува старите, веќе модерен мебел поставеност преку ѕидот. Ако
ви дозволува просторот, обидете се да експериментира со варијација
мебел. Сега успешно ја користи опцијата за да се создаде мали острови на комуникација,
и служи како додаток на сите мала маса. Веројатно, ова е
маса ќе се одржи пријателски чај партија, романтична шампањ апсорпција,
па затоа е важно да се избере соодветна оригиналниот дизајн: дрво, стакло,
различни inlays, мозаици, мермер или гранит - изборот е голем. Секој
луѓето како да се слуша Вашата омилена музика, се релаксираат во вечерните часови на атмосфера каучот,
читање омилена книга, но треба да ги собереш пристојно место за видео
аудио, вашите книги. За да го направите ова, соодветен мебел, било да е тоа ѕид,
полици за книги и сувенири, или различни маси. Овие предмети Испрати
живеат повеќе живеел во изглед. Но, главната работа која не се појави биста: во дневната соба
не треба да има проблеми со одењето. Ако понекогаш сакате да го користите
дневната соба како трпезарија, место да го направите тоа, немате доволно,
тогаш употребата на мебел-трансформатор. Оваа табела ќе се одржи еден суптилен
место во работните денови и за време на празници не мора да имаат екстра глава
болка. На дневна соба треба да биде, и нуди одлична покриеност, но сепак е тука
врши поголемиот дел од времето дома. Но, ние ве советуваме, освен
општо осветление, па дури и висат на теме или посебен светилка на
изберете зоната прочита или едноставно ќе се создаде интимна агол за
интимни разговор. Со сето ова е да се запамети дека хармонија и удобност во Вашиот
Седиштето се постигнува не само преку одличен внатрешен дизајн, но
и на вашата личност. Стил одлука спална соба може да биде многу различни
од други простории свеченост и патос дека е соодветно да се погледне
гостин на куќата, е излишно, атмосферата на приватни станови мора да
промовирање на релаксација и одвраќање од секојдневните грижи, треба да
поставени на одмор. Природата на спалната соба, психолошки став кој
тоа е, зависи од типот на материјали, и формирање на
обвивна атмосфера придонесува не само на декоративни, туку и практични
својства. За спални имаат тенденција да користат материјали од заштитници
својства. Ѕидовите се препорачува текстура да се направи, и статисти на звук.
Совршен материјал за внатрешни ѕидови - позадина. Подобро ако нивните површини
не обезбеди искра на светлината, затоа што е брз и досаден. Ако сакате, на ѕид
спални може да биде завршен со дрво, ткаенина, дрво дрво или плута. Природни
материјали се одликува со карактеристичен структура и боја, тие не се досадна
единството во изглед и тие се секогаш свежи и топли, што е особено важно за
создавање утеха во спалната соба. Петка правила за дизајн соба на детето - безбедност.
Не остри и испакнати делови од кои може да се сопнуваат или патување.
Мебел треба да позелени, најдобрата опција - дрво. - На тивок тон.
Насловна дете пауза од активна работа во градинката или училиштето,
така во собата треба да биде атмосфера која може да се исплати своите вишокот
мобилност. Психолозите советуваат топла жолта, маслиново и се зголеми тонови.
Светло црвен и виолетови нијанси најдобро да се избегнуваат. - Достапност. дизајн
Вие не сакате вашето дете расте независно? Тогаш бидете сигурни
дека сопственикот може да достигне деца на сите дека е во
соба. - Мали делови. Експертите велат дека гледа во раскошен
модели на позадина или тепих помага да ја развиваат фантазијата. - А детски цртежи
висат во спалната соба за себе. Детски цртежи по ѕидовите се многу задоволни со родителите,
но не на децата - тие веќе ја научи нешто ново. И воопшто: ограничени
сет на слики дека детето го гледа секој ден, не придонесува
неговиот развој.

Share This Post: