Повеќето луѓе не мислат многу за тоа како да се украсуваат бања .
Тие не се обрне внимание на дизајн идеи за подобрување на бања .
Лесно е да се направи таа грешка на сите нас.

Сум бил дизајнер за многу години пред почна да размислува за дизајнот на бања
соба. Впрочем, како можам да направам на бања интересно? Дали купатила
не се наменети да бидат здодевни? Ова е - онаа во која ние веруваме понуди
безусловно. Типичен бања - едноставна бела соба. Тоа треба да биде
чиста, минимални, и здодевни. Само многу малку луѓе да разберат дека
право декор бања дизајн ќе послужи како одличен додаток на сите ваши
дома. Се разбира, уште планирање високи згради не дозволуваат многу
"Scatter" имагинација. Но, дури и во такви услови може да биде поништен од страна на
стереотипи и направи нешто ново во вообичаено место. Искрено
земено, најдобар начин да се одреди правецот на идејата и декорација на бања
Ова е добар поглед други делови на вашиот дом. Ние секогаш сме верувале и прифатени
како почит кон она што ни се апсолутно јасни и прецизни. Кујната да
да се светли, топли и пријатни соба, спална соба треба да биде удобно и да се олесни
релаксација. Реалноста е дека идеите на уметнички дизајн
куќа како целина и бања особено, може да биде надвор од далеку
овие конвенционални улоги. Јас секогаш како да ги позајмите, предмети за украсување
бања декор од кујната. Во кујната, ние често ги користиме керамички делови
рачно изработени и сите видови на она што е направено со рака. На ѕидовите може да се
стави детски цртежи. Се што е направено со љубов со свои раце изгледа
само убава. Зошто не ја користите исти идеи во бањата?
Можете да и тоа е факт. Откако ќе почнат да размислуваат надвор од вообичаената
Вашиот можностите се бескрајни. Можете да позајмуваат идеи за украсување
од било која соба во бањата. Размислете за чувствата на оние белешки на расположението,
што би сакале да се доживее се во бањата. Ќе се разбудам и да одат во
бања, се плаќа добро расположение и енергија зголеми во текот на денот.
И ќе може да игра голема улога вечер фустан? Вие сакате да ги бања
во романтична амбиент. Потоа се размислува за еден пар од миризливи свеќи
и можност да муфел светлината. Ако сакате да бидете пријателски изглед,
тогаш треба да се позајмуваат идеи од твојата соба. Можете да sheathe на ѕидовите со дрво
панели, полици или направи мали Ситните орнаменти драги на срцето.
Поголемиот дел од дизајнот на бања, сакам фактот дека овие дизајн идеи шоу
ни со различни можности за нас обичните перцепција на работите и познати простор
и како нашата имагинација може да се развива (во добар начин
зборовите) што ќе го направи нашите животи поудобно и пријатно. Можете да го
во вашата бања кои ги сакате. Тоа може да изгледа смешно или глупо во првиот,
но веднаш штом ќе се приклучат на ова, вие не ќе сакам да се вратам на старите
досадно бања. Вашиот дом - највисок израз на вашата креативност.
И тоа е навистина вреди да се направи така што секој агол, без разлика колку
би сакал да го видам.

Share This Post: