Сала - на првата просторија , во која се наоѓаме , кои доаѓаат во куќата . но
често потрошени за поправка на другите соби, кујни, бањи, ходници
добива само она што " останува" во смисла на сила, и во финансиска смисла ...

Мебел ходникот: Како по правило, на ходници, во многу случаи се
тесен ходник на мал простор. Визуелно, просторот може да се прошири
виси од едната страна на ходникот големо огледало, и на друг ѕид pokleit
Desktop со море или планински погледи. На таванот на светли горниот
покриеност за вас и вашите можност да удобно се промени облека и Shoed.
Ако ширина на бендот дозволува, може да се од двете страни на ѕидовите во влечкаат
poryadkedopolnitelno висат неколку светилки. Внатрешни работи искра
Испрати вашиот ходникот полукружна арки, кои може да се организира на крајот
или на почетокот од ходникот. Сега "Средба на облека", па не икономисвам
за мебел за ходникот. Главен услов - на мебел за салата треба да се во хармонија
со остатокот од мебелот во куќата, и, згора на тоа, да се компактни и релативно
пространа. Соба мебел децата: Во моментот, детски мебел
- Најбрзо растечки сегмент на мебел пазар. Мисии
расте и се менува со вашето дете, а исто така врши многу
функции - Ова е една спална соба и игри соба, студент и работното место
и креативни истражувачка лабораторија и многу повеќе. Психолозите советуваат
промена на ентериерот на собата на детето 3-4: Препорачани за новороденче
направи добра состојба, се купи нов еколошки мебел. Потоа, во
возраст од 2 3y.o. кога детето е убеден одиме, може да се отстрани се менува
маса на подот, која е главната место за играње, лежеше мека
меки килимот. За децата на предучилишна возраст треба маса за да се практикуваат sculpting, цртање,
дизајнирање. Постојат специјализирани групи на мебел за деца
со делови за чување облека и играчки. Детски мебел треба да се јавите
позитивни емоции на детето - да биде осветлен, убава, силна, лесно трансформирање
(На пример, во една куќа за мали животни или вселенски брод), и секако, безбедно.
Во училиштето, главно место на соба детето е на работната површина
со работна маса, полици за книги, компјутерски монитор. Грижете
за безбедноста во собата на вашето дете: Затвори директен пристап до сите
уреди кои се под стрес, да обезбеди удобно температурата во собата
и соодветна вентилација. Осигурајте се дека сите врати и прозорци имаат добра работна
брави и клучеви. Ако децата живеат во две или повеќе деца, мора да zonirovat
простор и во прилог на општи области (за игри, уметност) да ги распредели за секое дете
вашите лични област. А добро решение за овој проблем е да се во боја
поделба на личен простор, па дури и индивидуални парчиња на мебел - кревети,
столици, секое дете може да го избере боја која се повеќе
како. Дневна соба: Дневна соба - визит-карта на нашата куќа.
Еве ние останатите, поминуваат време со вашето семејство, да се примаат гости. Дневна -
е одраз на внатрешниот свет на луѓето кои живеат во домот, нивните вкусови, параметри,
фантазии. Модерни соби обично имаат по две зони - јадење област (трпезарија)
и рекреација област. Концептот на "мебел за живеење" прилично обемна - тука
вклучува мебел, јадење група, тапациран мебел и "мобилната" мебел.
Мебел - различни bookcases, полици, прикажување случаи, кабинети,
комоди. "Мобилен" мебел има ролки или тркала - кабинети, маси,
светлина софи, столици, итн, и на тој начин лесно може да се премести.
Светлината - важен елемент на секоја соба. Дневната соба е препорачливо да немаат
најмалку три нивоа на осветлување со различни интензитети на светлина извори.
Kombinatsiyavariantov и нивото на осветленост ќе се трансформира во вашата дневна соба во свечена
банкет сала, место за млади лица и да се создаде расположение за
на романтична вечера со свеќи. Не заборавајте на додатоци кои се корисни
нагласи стил во вашата дневна соба. Опсег на дополнителна опрема се сега огромен, фигурини,
слики, фотографии, вазни, релјефи, јадења, риба тенкови, живи растенија
во саксии, завеси, ролетни. Тоа не е неопходно да се приклучат како многу дури и убава
и егзотични работи, што е најважно - вешто и вкусно ги стави во вселената
Вашата дневна соба. Тоа е мода да се план-дневна "на центарот." Центарот може да
стане на маса или домашно кино. Организирани околу центарот на тапациран мебел,
други елементи на мебел, декор и додатоци. Обидете се да сонуваш,
можеби целото семејство ќе најдете неочекувано и интересно решение. Понекогаш
невообичаено црно-бела фотографија или свила шамија на едноставен рамка може да
стана белег на внатрешноста на вашата дневна соба. Посебен разговор за стилот на живеење.
Сега можете да најдете скоро било кој стил на мебел - од класиците на јапонски
минимализмот, од почетокот на барокна да Art Nouveau и Арт Деко. Но, ве молам,
Запомнете, колку повеќе ќе се стави мебел во дневната соба, на помалку простор останува
за вас и вашите гости. Спална соба Мебел: Современа производство на мебел
нуди широк избор на спална соба поставува во различни стилови.
Кажете кратко за секој од нив. Classic. Прво на сите, тоа е природно
материјалите што се користат за мебел - дрво, метал, природна или вештачка
возраст, благородна порцелан, mnozhestvozerkal, свеќници, канделабри.
Многу парчиња од мебелот и додатоци направени од рака. Живо високо-технолошки: Тоа е
животот на rationalists на модерните времиња и модерната технологија. Сите мебел
изработени од хром, челик и пластика. Вашата спална соба е како sovremennyykosmichesky
бродот. Главната шема на бои - ладно метал мебел минимализмот: Овде
ништо повеќе. Чисти линии, голем простор, garmonichnozonirovannoe
и акцентирани внатрешни работи. Отворено мебел, што се користи
во спални од овој тип, нагласува простор, бестежинска состојба на просторот.
Речиси сите парчиња мебел се стави напред, се движат во хоризонтална
и вертикална насока. Постмодернизмот. За постмодернизмот се одликува со
примена на елементи од минатото стилови, како што барок и класичната музика. Елементи
Хипербола, одреден театралност, иронија, што го прави уникатен контрасти во
рационализација едноставноста на современи стилови. Арт Деко Мебел: Уметноста Деко
карактеризира со силна вертикални линии, заоблени агли, визуелно ", се повлекува"
форма. Многу декоративните детали во форма на zigzags, кругови, триаголници.
Материјалите се користи дрво необично дрво, хром,
нерѓосувачки челик, пластика ламинат. Избор на спалната соба, имајте на ум дека околу една третина
вашиот живот ќе го поминат во нејзините (толку многу во животот е
спиење), така што треба да биде удобно овде, удобно.

Share This Post: