Како да започнете вашиот стан ? Дали мислите дека театарот, со закачалката ? Не сте во право !
Стан започнува од прекинувачот . Зашто, надминување на прагот пред
Се што треба да го најде, да го осветлат ходникот и истата колче .

Прекинувачот треба да биде секогаш при рака, што значи дека до врата, за
на половината ниво. Па, ако овој објект е опремен со осветлување, кој им овозможува на
лесно да се најдат во темна, уште подобро, ако постои сензор
реагира на движење (ви одговара - на светлината е осветлена, се движат подалеку - оф).
Вниманието кон нивната локација, да бараат прекинувачи во бања и тоалет
(Тие исто така често мора да се погледне во темна), детето (децата мора да
дојде до Switch) и во спалната соба (тоа е подобро да се имаат два прекинувачи,
еден - на влезната врата, на други - во кревет, да управуваат со лустерот, не
пораст). Значи, вие им помогнам на рачката - и го стави на светлина ... што?
Три нивоа на специјалисти веруваат дека најдобро е
три-tier покриеност. Тоа е во прилог на лустерот во собата треба да биде
неколку рефлектори. Секој од нив е со цел да создаде светла
до одреден објект: на маса, полица, плакарот. Трето
Фаза осветлување - многу слаби. Обично, ова теме, маса светилка
или подна лампа еднаш ... Последната - магливо, затемнети осветлување, создава
атмосфера, пријатна сензација, илузија на поголем простор. Дизајнерите
за внатрешни работи не е препорачливо да се меша во една соба светилки на различни стилови.
Lampshades лустери, сијалици и кат sconces да се совпаѓаат. Нивната боја
- Слеј се со еден допир на тапет. Обичните светилки подобро
т.н. флуоресцентна осветлување, бидејќи таа даде Фригидноста
и lifelessness на околниот простор. Кујната е доволно да се купат
лустерот со една сијалица. Сите исти, и намалување на маса, па дури и бараат шпорет
дополнителни осветлување. Многу лесен начин: за време на оброк
единствената светлина во текот на маса - тогаш не ќе видите остатокот по готвење
валкани Пан во мијалникот и запали супа на шпоретот. За осветлување
трпезарија на маса не е потребно да се има посебен ѕид. Ако кујната е мал,
Можете да ги користите со прилагодување на височината лустерот. Еден
сијалица во лустерот и спални соби. Но, тука дефинитивно ќе ни се најде кревет
ноќ светлината, па ќе можете да прочитате без нарушување на спиењето, покрај нејзиниот сопруг. Дополнителни
осветлување треба до облекување маса. Зарем не би чудно
и во близина на кабинетот. Децата во промовирањето на возрасни спална соба не
не се разликува. Но, детето ќе биде поубав ако светлината доаѓа од еден необичен теме
дизајн, на пример, се направени во форма на ѕвезди или месеци, или ако во
покрив - "летање" авион, во кој светилка е осветлена кабина.
Полилеј со три (или повеќе) светла се потребни во дневната соба, канцеларија ... И
треба да бидат способни да се движат на интензитетот на осветлување вклучуваат
одделно еден или повеќе светилки, и сите заедно. Добро осветлување
треба да се во бањата. Прво, мали соба, па треба да се
јасно да се види на сите работи што не боли, и второ, замисли
кои се уште се собираат нешто и се скрши: да се отстранат сите остатоци, треба да бидат добро
да ги видиме. Ве молиме имајте во предвид дека на таванот во бањата треба да се затворат од сите страни,
инаку пареа ќе стичам на контакт база и оксидираат нив. Светлината во прозорецот
Oh yeah, заборавил. Тоа е уште бел ден, на еден
дека денот доаѓа од нашиот прозорец. Бидејќи светлината и ориентација
овој извор не може да се прилагоди, додека, една работа останува: да се намали протокот на
Летно низ густата завеси, или уште подобро - на ролетните.
За жал, овој дар на природата да се зголеми, без разлика колку внимателни, нема да работи.
Но, можете да се обидете да ја прескокнете во собата колку што е можно протокот на светлината.
Користете тенки TULLE или не висат завеси на сите.
Светлина во собата okleyte позадина и не место близина на високо прозорски отвор
мебел. Запомнете дека огледалото се одразува не само за внатрешни работи, но
светлина. Сепак, огледало поставена во предниот дел на прозорецот отсјај.

Share This Post: