Поправка - е вистински торнадо во домот и , како секое физичко
катастрофа, тоа не е предмет на секој закон и секој живее свој живот.

Со многу активен станарите, таа брзо самоуништувачки, тоа е било скапо
изглед. Инаку, поправки стане уште еден член на семејството
и живее во стан со години: легло, Volyn, себично одзема
време. Ако Поправка на станот е многу козметички и нивните
сили, тоа е најдобро да се прави во фази, купатило, кујна, сала, соба. Низа
не е важно, не е важно да се претвори во урнатини сите одеднаш - не се повлече на реконструкција.
Ви препорачуваме да почнете со дневна соба, прво, ентузијазам во првата
поправка дена и повеќе, и второ, постојните во Bedlam во кујната и салата,
ќе спијам како човек. Дали да направи сите мебел во време ", Bedlam"?
Одговорот на ова прашање ќе зависи од она што ви се случува да Кајгана
таванот. Траги од варосуваме лесно однесен од маси и на подот едвај влажни
крпа. Капки на водата базирани на бои исперат лошите дури и со растворувач.
Ако побарате толку подобро покривање на таванот, ние сепак, препорачуваме на водена база
или латекс. Не варосуваме. Но, ако тоа била насликана пред
е, тогаш бојата на врвот не е "ќе падне". Во овој случај, или да варосуваме
мијат надвор, или обнови. Безусловно продолжи, ако не си оди
повеќе таванот перење, Бране, правосмукалка. Толку убава! Во
процесот на сликата не е голема работа, тоа само досадни. Три пати досадни,
како слој не е доволно. За да се добие чиста таванот
и не ќелав закрпи, да ги задржи бојата на одреден временски интервал меѓу
варосуваме. Таа вели дека три часа - како, да се релаксираат. И додека одење, мислам
- Зошто на таванот е бел? Бидејќи тој е неутрален? Но
и неутрален светло сива, беж и. Ако не планирате за вршење на ѕид
многу шарени, обидете се затемнети боја за таванот на, да речеме, тон
позадина или мебел, ако тоа една боја. Wallpaper. Тие се, туку тешко е да се наруши,
од лепак. Обично позадина падне сува, парчиња кои се позајмуваат, ќе добиеше
шпатула. И кога ѕидовите promazyvayut лепак, партали neotskoblennye Позадина
се одеднаш извира на ролери. Гледањето на бесполезноста на дводневната,
сите долго и тажно се смеат. Промена на познати сценариото и темелно намачкајте
тапет пред одземање, а потоа тие ќе се повлечат назад во еден нож
во ролни. На пилинг позадина влажни обично трае околу четири
часа. Адхезија на новиот - двапати. Сега е многу популарна
неткаен позадина база. Прво, затоа што тие се фиксни побрзо,
затоа што треба само лепак promazyvayut ѕид. Второ, тие се широко,
и пет метри ѕид ќе треба на вкупно пет ленти на тапет. И, последната
- Тие се скапи. Патем, најевтиниот неткаен позадина - кои се "наслика"
- Тоа е подобро да не се земе, ако не си ќе ги сликам. По тие боја
изгледа неверојатно. Но без неа ... Ќе прочитате до следниот поправка
наслови на секој весник дека оттогаш цврсто вкоренети време на баба ми
на ѕидовите. Бидејќи овие се полу-транспарентна позадина текстура како венецијански чипка.
Две работи што треба да направите при изборот на позадина. Првата - да
текстура на дланка и бидете сигурни дека сакате да го допрат. Тоа
не е каприц, затоа што на тапет - облека вашиот ѕид, ако е непријатна на допир,
ќе се чувствувате непријатно. И второ - потешко да се unroll список
и да ги достават на шема и го пријавите боја "на четири ѕида. "Убавината,
слика "или" чудо, сочно боја "може да изгледаат одлично
во тек, но монструозниот - на целиот ѕид. Ако не можеме да ве убеди
светло сива покрив, обидете се да експериментирате, дури и со позадина.
На пример, земете две форми - темно и светлина, и контрастот на паралелни okleyte
ѕидови: две еден и два други. Потоа на ѕидот можат да имаат различни улоги.
Браун може да се "дел" на кабинетот и се стави во близина на маса и полици за книги
кабинети, светлината - "дел" од спалната соба, го пресели во кревет и гардероба. Не
се плашат да експериментираат. Вметнување позадина се на викенд, и носи
удобност за неколку години. Ако премногу паметен за половина во текот на викендот - секогаш може да
само perekleit во следните. Обично тоа не се случи, но идејата за
Оваа мала emancipates сите оние кои суштински промени за внатрешни работи од неговиот стан.
Тука, можеби, и се што можеме за да ви помогнат. Советот не вентилација ден
атипичен во текот на соба, ние ви даде нема, затоа што веројатно ќе
десет или дваесет, кои ќе ви кажам за него. Среќно да ви поправка!

Share This Post: