Решена да се легитимизира во врска, двојки често мислат за тоа како да се организираат
незаборавно меден месец.

По венчавката со "слатка завршува" - најважното. Каде да се обратите во
Меден месец и колку чини? Завршни подготовки
за свадба, мислам за тоа каде да го поминат својот меден месец. Слушнете
до твоето срце и да одлучи, дали сакате осаменост или калеидоскоп
впечатоци. Сакам да се влезе во малку агол од рајот земјата се повлече и да се релаксираат
па, па тогаш тоа остана од најживописните и незаборавни настан во вашиот
живот. Оние кои се плашат од осаменост, е да се организира мешан патување.
На пример, на почетокот на меден месец на плажа, а заврши инспекција
атракции на земјата каде што се во посета. Како најдобро да се организира
Планирање на патувањето меден месец е веќе од моментот
како што се однесуваат на Секретарот. Таквите предвидливост е поврзан, прво
сите, со маса на организациските прашања кои ќе произлезат во процесот на подготовка на
патување. Неопходно е да се пре-утврди пат, виза, купи
билети, книга една хотелска соба. Сите прашања рекреација
може да се земе за или доверба на експерти од туристичкиот бизнис. Осврнувајќи
туристичка агенција, можете да изберете турнеја, книга индивидуални
промени. На пример, ако тоа е евро хокеј турнеја, ќе имаат можност да се промени
турнеја маршрутата, со избирање на земјата во која сакате да го посетите. Сепак, за дополнителни
летови и хотелски соби, ќе мора да плаќаат. Многу хотели
Постојат посебни простории за honeymooners, бидејќи на нивниот дизајн,
Тие се задоволни и скриени од љубопитните очи. Често хотели се подготвени да обезбедат
попусти за сместување за млади семејства (од 10 до 50 проценти), подобрување на категоријата
соби без дополнителни трошоци или ќе им нудат бесплатни ноќевања (предмет на сместување
повеќе од една недела), и исто така, даде сувенири, крпи, маички. Во
трка мора да презентира докази за неодамнешното брак.
Туристички агенции, кои ја организира свадбата на патување:
- Патничко-колекција - Сите тури
- Свадба - Yanevesta - Vasha-свадба
- Agtour Одење на турнеја во Европа свадба
патување на пат на Мишколц - Виена - Минхен - Амстердам - ​​Париз (Дизниленд)
- Стразбур - Салцбург ќе ве чини 595 € плус 550 Hryvnia на воз
+ 65 $ виза. Во живо ќе биде во 3 * хотели, 2-3 соби
со сите удобности. Цената ќе се патува во автобус и турнеја
споменати во програмата. Исто така да се плати за овој потег да се воз, патува
на јавниот превоз, за ​​балет на музеи, катедрали. Не заборавајте да ги пливаат
на брод во Париз и се искачи на Ајфеловата кула. Најнезаборавните
Настанот ќе биде во посета на Дизниленд. Турнеја за 16 дена од градот:
Виена - Баден - Баден - Стразбур - Париз (3 дена) - брегот на Шпанија (3
дена / 4 ноќевања) - Ница - Монако - Венеција ќе чини 750-820 euros
човек. Во овој круг на цената вклучува хотелско сместување, вечера
во Шпанија, патување со воз и автобус екскурзии споменати во програмата.
Тур не вклучува својата вредност во истата група на услуги кои се наведени
порано. Бидете сигурни да се прошетаат на бродот околу ноќе во Стразбур.
Киев - Будимпешта - Виена - Прага - Карлови Вари - Дрезден - Киев 8 дена
ќе чини 220 €, на туристичка агенција нуди услуги како што се сместување
во хотел со храна, здравствено осигурување, виза, придружуван од претставници на
компании, турнеја "Елегија антички Лавов" за туристите кои се приклучат
во Лавов., турнеја на место на Виена. Цената не вклучува конзуларни
собирање, влезни билети во Aquapark, екскурзии и влезот надоместоците кои треба да музеи. Виена
зборува за себе, целокупната турнеја нема да ја напушти рамнодушен
младите парови. И не заборавајте да се вечера на брод за време на прошетка на
Vltava реката. Плажа, сонце, море посета на Сонцето земјата
- На повеќето романтични меден месец поминување на времето. Малдиви, Кипар, Бали,
Куба - овие места се полни со сонце, украсени со бела песок. Малдивите
Тоа е 1190 острови, изгубени во тиркизниот водите на Индискиот Океан.
Ова е еден од најдобрите нуркање во светот и нуркањето - нуркање со
маска. Во Малдиви, сето ова е: на ненаселени острови, топла и кристално
бистрите води со одлична видливост, понекогаш повеќе од 50 метри, огромен
број на гребени и разновидноста на морски животни. Цената на турнеја на Малдивите
зависи од условите на живеење и број на денови таму. Во просек,
8 дена ќе мора да плати меѓу 1.500 до 13.000 евра по лице. Кипар
Кипар е познат поради тоа што 340 дена во годината овде сонцето сјае. Топло
клима, златни песочни плажи, живописни планини покриени со борови шуми,
манастири, и заедно со него, жив ноќен живот со различни барови,
дискотеки и ресторани направи Кипар една од најпопуларните туристички летувалишта
целиот свет. Цената на турнеја на Кипар од 700 евра неделно по лице.
Спротивно на популарното верување Бали сезона продолжува во Бали
текот на целата година. Просечната годишна температура на островот - 26 ° C. Сува период -
од април до октомври, влажни - од ноември до март. Во текот на влажно време
дожд се враќа во три дена, и често во текот на ноќта. Цена на неделно патување
Бали е 1000-5000 евра, во зависност од сезоната посета
и условите за живеење. Куба на Куба може да одат сите во текот на годината
за егзотични танцување и карневали. Величественоста на тропските природата на Карибите
Архипелагот, познатиот кубански рум, пури во Хавана и страсна поставен
Кубанскиот даде оваа земја посебен шарм и привлечност. "Големиот Остров"
Куба го опкружува повеќе од четири илјади мали егзотични острови, вклучувајќи ги и
кои се најпопуларните Cayo Гилермо. Цена на една недела на одмор во
третман ќе ја чини земјата од 1700 € по лице. Најчесто, туристички агенции
понуди цена на Куба без лет, па изборот на турнеја, да се биде внимателен
проучување на туристички информации пакет. Во прилог на погоре насоки
Можете да изберете било која земја и во светот. Тоа не е потребно да се спаси на свадба
патување, поради тоа што е еден од најзначајните настани во вашиот живот.

Share This Post: