Uzhgorod градоначалникот објави војна Yatsenyuk и неговите соработници . Ratushniak испрати сите
нивните противници во судот.

Uzhgorod градоначалникот Сергеј Ratushniak повторно во центарот на "моќта" скандал. Ова
еднаш тој е обвинет за напад и батерија против девојката-социјална активатор
организација "фронт за промени", која е предводена од пратеникот и кандидат
претседателските Yatsenyuk. Градоначалникот ги негира сите тврдења.
Градоначалникот Serhiy Ratushniak долго време имаше скандалозно углед во градот. На неговата
со учество во голем број на тепачки. Последно се случи во април, во истиот
парк, која во тоа време. Ова е им овозможи противници на гувернерот
прашање на адекватноста на неговата ментална способност за вршење именува и
нејзините планираната функција. Нов инцидент во Uzhgorod во вечерните часови се дозна
Четврток, 6 август. Објавувањето на оваа прес-службата на испрати јавноста
организација "фронт за промени." Според извештајот, "дивјак инцидентот" се случи
Утрото на 6 avnusta во центарот на Uzhgorod, на плоштадот пред хемиски
Факултет за Uzhgorod Националниот универзитет. Градоначалникот Ratushniak, според
соработници Yatseniuk obscenely навреди две женски активисти кои се шири
меѓу минувачите печатени производи, се нафрли на еден од нив, и го уништил информации
шатор и отиде во џип со државата броеви AO7000AS. - На прв поглед ми не
дознав дека тоа беше градоначалник - вели Наталија Butrimko жртва, студент
UzhNU. - Тој веднаш излезе со тврдења, зошто сум таму, она што го имам
право и фаул област, што тој го изградил за луѓето. Во нејзините зборови, градоначалникот
зграпчи неа од страна на грлото, и почна да ја задави и се наметнува дека имаат моќ на земјата.
- За 11:00 Јас оправдани себе да одат во соба одделение - вели
втората девојка Викторија. - Кога се вратија, видов ужасна сцена: шатор
е вклучен, и плачеше и ми naparnitsa кавга со човекот кој
викна дека бевме исчистат. Од зборовите на девојките, офицер вклучен
маса, што резултира со мобилен телефон е мртов и двајца други
беа целосно изгребан. Конечно, тој зборува за "грчи" и
"Гадови." Натали поднесе полицијата Gorotdel. "Фронт
Промена "ги осуди новите акции на Ratushnyak, бидејќи во него се јасни знаци на криминал
- Злоупотреба на власта, оштетување на имотот на НВО
неуредно однесување предизвикува телесни повреди. "Ние ја сметаме срамно
и однесување Ratushnyak, првенствено како знак на неговиот личен
и морална деградација, unruliness и официјално тиранија, и
патолошка нетрпеливост на политичките противници ", - протестираа во
Yatsenyuk, додавајќи дека градоначалникот на секој начин се изврши притисок врз сведоците.
Сем П. Arseniy 7 август однесува обвинител Oleksandr Medvedko
со барање да преземе лична контрола над случај на напад во три дена
да се преземе акција според законодавството. Верзија Ratushnyak
Прво, за градоначалникот мораше да "пот" неговиот прес секретар, Олег Podebriyu.
Тој рече дека агитатори не имаат дозвола да се постави шаторот, и
оние документи кои се покажа, се менуван со фалсификат
потпишан од страна на градоначалникот. "За жал, на традицијата на занемарување законите и Уставот
генетски наследени "на фронт за промени", политиката на актуелниот
и смешни политички сили што тој претставува, "- остро истакна
Podebry. Самиот факт Uzhgorod градоначалникот на конфликтот не го негира.
Сепак, во негова сметка на настаните се случи многу поинаку. Тој тврди
дека една девојка го тепале. "Прво, јас никогаш во мојот живот секоја жена
не погоди. Второ, тоа навистина се упатиле кон мене шест или седум
само како пантер ја раскина кошулата, obtsarapala ноктите. Тоа е, јас бев
принудени да ја оттурнат, "- возврати Ratushniak." пријателство на народите "
Откровение за тоа што се случи во центарот на Uzhgorod
има интервју со градоначалникот ", новиот канал." Ratushniak не ги собереш на зборови, изговорени
Голем број на работи кои "се повлече" на кривично статија за предизвикување национална
непријателство. Тој одговори на прашањата и неволно, со повикување на крај на маса претставници на медиумите
"Типична ѓубриња, непредвидлива и дрзок." Градоначалникот објасни дека тоа е крајно навреден
што младите луѓе за 50 UAH. страсно ги брани "нема мајка или татко, и течност."
"Фактот дека кривичната елемент Евреин Yatsenyuk одлучи дека на овие избори
во селото Советот некаде во Израел, собраните пари за кривично дилери на дрога има
и шверцери, а без дозвола од градските власти почнаа zaharaschivat
и фрли ѓубрето нашиот град. Додека Украина е, се додека оваа состојба
што е закон, Евреин Yatsenyuk мора да се смета, и сите на криминално
елементи, кои веднаш ангажирал "- учи од пратеникот
Градоначалникот на вистинскиот пат. Следење прашања на новинарите за тоа што да
Врз основа на Градоначалникот уништена во шаторот, толку многу беше донесена од Ratushnyak,
дека тој "си замина" на голем број на централната политика. "Следете ме
не сте виделе. Вие сте но гласини, не помине. Вие правило на истиот
Yatsenyuk Firtash, Baloga, Јушченко и други штетници "- одговорил на новинарско
Uzhgorod градоначалник. Конечно, тој ги советуваше Yatsenyuk датотека
со него во судот. Медицински прегледи службеници - не начин да се избегне
безбедносни инциденти кои вклучуваат власти, потребно е да ги изедначат
Права на вообичаените насилници, одвојување на кривичниот закон на политичките
влијанија. Такво мислење во коментари на интернет весникот "Сега" изрази социјална
психолог Олег Pokalchuk. Според него, секој лекарски преглед функционери
во пракса невозможно, бидејќи насоката на психијатриските истражувања
мора да се согласуваат со приватно лице или "добар" од неговите роднини, кои
не беше во Sovestky унија, владееше како казнени психијатрија. "Мислењата
кои треба да се изврши проверка на кандидатите за работни места во
орган, ИЗРЕЧНИ ИЛИ dilettantes луѓе свесно зборува глупости
да се влезе во наслови, "- изјави експертот Ratushniak, со зборовите Pokalchuk,.
- Луѓе со емотивно нестабилна експресивна моќ да се изразуваат.
Меѓутоа, во конкретниов случај, експерт верува дека тоа е - не фрустрација
индивидуални и заеднички хулиганизам. "Ако зборуваме во поглед на психологијата
или психијатрија, е типичен груба boorish однесување, за жал, во
норма. Ова одбивање на општествените норми, но не и ментално ", - вели
експерт. Pokalchuk се пожали дека има насекаде во Украина
двојни стандарди. "Сите велат дека жените не може да се победи, иако во реалноста
семејства во еден или друг начин го тепа нив, "- изјави експертот Според него, сериозноста на.
моралот е секогаш надомести со тоа што не има неговата усогласеност. Pokalchuk
нарекува драма која, во оваа епизода е ништо посебно на неговите современици
Не, и ако локален бизнисмен наречен во вратот минувач девојка
тоа не е дури ни мора да еден локален весник. Според него, полицијата обично
не заземаат овие прашања, во врска со нив како нормални "bytovuhu." Единствениот
механизам на власта против трикови треба да биде здрав одговор
општество, увери Pokalchuk. Според него, во нормална земја за тоа
претставници омразен луѓе ќе треба да го свртиме грбот во буквална и фигуративно
смисла - да се изјасни за бојкот нив и бараат итна повторен избор. Сепак,
тоа ќе се случи, според експерти, а не порано од 20 години, кога
ќе биде промената на генерации и елити.

Share This Post: