Nëse ju nuk doni REALTORS miqtë tuaj të rënë të drejtë kondrashka -
nuk i treguar atyre për gazetën . Ata janë aq shumë na siguroi se Kiev tanishme
çmimet padrejtësisht të ulët, - dhe më pas një goditje brutale . 8 ½
mijë euro për strehim të shkëlqyer në Gjermani ! 9000 me një të vogël - për një apartament
Hurghada në vendpushimin !

Edhe më pak - për strehimin e tyre në Tajlandë me gjelbërim të përjetshëm! Këto propozime
ne kemi marrë nga faqja e internetit popullore ruse të pasurive të prian.ru reale, e cila
këshilluar Valery lexuesve tanë Exactly. Por estate-invest.ru dhe domnamore.ru
konfirmuar se rasti në tregjet e huaja është rasti. Ndërkohë
në qarkun e lirë e Kievit - Darnytskyi - për metër katror janë ende duke kërkuar
mbi 770 €. Dhe kjo i jep dikujt! Në Freiburg gjermane - 8500 €
Në përshkrimin e banesës është një lloj ndërgjegje gjermane.
Area - 32 kati katrore - sipërme, viti i ndërtimit - 1988, hapësirë ​​në bodrum
dhe një dhomë për tharje rrobat - janë të përfshira. Përveç kësaj, tani apartament bosh
- Quajtur në dhe të jetojnë. Rastësisht, Freiburg - një vendpushim dhe jo të zakonshme, dhe vera:
kështu që ai ishte me fat me tokë, dhe luginën, e cila mbron nga era. Një 66
km - Leipzig, Saxony qyteti më i madh, me ekspozita e saj, panaire,
kopshtin zoologjik të famshëm dhe akuariumi më i madh në Evropë. Në Thai
Pattaya - 9300 Euro Kjo banesë studio është, natyrisht, është i vogël - vetëm
26 shesheve, dhe bosh. Dëshironi një plotësisht të mobiluar - të marrë mbi 12 300
euro në të njëjtën shtëpi. Por pse nuk keni nevojë në Tajlandë, dhomën e mbretit? Anyway ju
ata nuk do të ulet! Dhe për një kohë të gjatë për të blerë një palë e karrige xunkth dhe holodilnichek
me birrë? Dhe pastaj - madje edhe veten e tyre jetojnë, duke kursyer në hotele dhe madje edhe shokët e
të heqë dorë. Për fat të mirë, ka verë - gjatë gjithë vitit. Në Egjipt Hurghada - 9714
Euro Hurghada kanë sugjerime dhe më e lirë - për tetë dhe një mijë e gjysmë.
Por këto apartamente do të jetë gati vetëm në maj 2010. Ky kompleks strehimit
e 16 shtëpive, të vendosura në rrethinat e Abu-Achard, është gati. Megjithatë, me
përfunduar banesë në 45 shesheve do të kushtojë 13 500 euro, por nuk është aq e nxehtë
disa zona diferencë e kompleksit - zonën e këmbësorëve landscaped
nga një autobus të ndaluar për të shkuar 50 metra. 5 minuta me makinë
Ju mund të arrijnë në qendër të qytetit, për 7 - në det. Dhe, ju mund të bëni
vetvete një hyrje të veçantë, një tarracë afër kopshtit dhe pushim. Me diell
Bankare në Bullgari - 10 920 €, natyrisht, 28 "sheshet" - nuk është
strehim më gjerë në botë. Sa më shumë - investimi nuk është gati për strehim, dhe "
projektit. " Nga ana tjetër është shitur në këste dhe pa ndonjë tarifat - nga ndërtues.
Kur të përfundojë, do të jetë një apartament në një kompleks luksoz mbyllur
lloji. Ai do të jetë i mbrojtur gjatë gjithë vitit dhe përfshijnë gjashtë pishina,
dy fusha tenisi, mini golf golf dy, një qendër mjekësore, spa, sallon
Bukuri, palestër, për të mos përmendur bare. Sunny Beach
edhe pse është më i madh turistik në lindje të Bullgarisë, nganjëherë referuar si vetëm
Mos moçalore. Por vetëm 30 km larg është Burgas - qyteti i dytë më i madh
Bregdetin bullgar të Detit të Zi. Dhe nuk ka aeroport ... Në italisht
Rock - 15 000 EUR Nëse jetoni në studio për 18 sheshe nuk ju qeshur
në të njëjtën kompleksin pranë detit ishin apartamente në dispozicion e 26 mijë euro.
Një dhomë gjumi dhe një ballkon. Come on, ku mund të gjeni në Kiev nga dvuhkomnatku
një çmim të tillë? Një turistik në Rock, këtë xhevahir të Kalabrisë - lehtë.
Në Turqi Alania - 19 000 Euro Katër dhoma gjumi apartamente
e 48 shesheve shet të njëjtin pronar - thotë se paratë është e nevojshme.
Dhe nga dritaret e apartamenteve të parë në det - në vetëm 100 metra. Rërë të artë
Antalia, 300 ditë me diell në vit, fqinjët - rusët, gjermanët, holandeze,
Danezëve ... Në Kotka Finlandisht - 18 600 € dhe plus 3500 €
komisionit. Për paratë që ju të merrni një studio për 30 sheshe, i cili
mund të ndahet në dy banesa. House - tre-katëshe, por ajo ka vet
sauna. Kotka, sigurisht jo, tropik, por këtu Aleksandri III dhe familjen e tij shpesh
vacationing këtu. Peshkatar, udhëtim anije ... Në Aarhus Daneze
- 15 000 Euro 17 metra katror - gati lukuni. Po ku! Në
qyteti i dytë më i madh në Danimarkë - kjo është porti i dytë më i madh, i njohur gjithashtu si
qendër e madhe industriale. Dhe jo vetëm industrinë: këtu janë mbajtur muzikore
Festivalet me rëndësi europiane dhe Orkestra Simfonike e Aarhusit është i njohur për
nëpër botë. - Në fakt, në Danimarkë ne kemi strehimit të mjaftueshme, - tha
"Gazeta në Kiev" Nevskit Vadim - përfaqësues i Midas kompanisë, e cila
shesin qoshe në Aarhus. - Në Suedi - shumë më tepër. Me çfarë çmimi, thonë
presin? Deri në 20.000 €? Po, ju mund të gjeni. Më lejoni të shkruani e-mailin tuaj
Adresa - për të rivendosur propozimet e mbetura. Vadim siguroi se Midas mund të
të ndihmojë në përgatitjen e dokumenteve që duhet një i huaj për të blerë një shtëpi
në Danimarkë - dhe më në 6 javë do të jetë apartamenti ynë. Në
Hollandisht Hagë - 34 000 € Nëse ju krahasoni me çmimet e tjera,
të cilat ne kemi - kjo sigurisht duket mbresëlënëse. Por nëse ne krahasojmë
me çmim mesatar e Kievit - do të jetë që një apartament dhomë gjumi në Ukrainës
kapitali mund të ndryshohet në çdo fat në dy dhoma gjumi-në Hagë!
Por ajo që e Hagës - nuk ka gjasa për të shpjeguar ... ... Dhe shtëpia Suedisht
7.500 € për Suedisht - për shkak se në Suedi, në fshatin piktoresk
Norrforsh. Modeste është si vijon: dy kate, banjo e bashkangjitur, dhoma te bollshme,
kuzhinës me sobë elektrike dhe individualitet. Banjo, kanalizimet dhe furnizimi me ujë - si
në një apartament të qytetit, vetëm - lavanderi me makinë larëse në bodrum
- Një seminar. Oh, dhe sipërfaqe prej 800 metra katror - nëse dikush ogorodnichat
duan. "Gazeta ...»: ... Sigurisht, duke huazuar një qoshe diku në
detit të ngrohtë, për atë do të duhet të paguajnë taksat, shpenzojnë para të udhëtimit dhe vizën e
dhe në qoftë se për të banuar atje, atëherë diçka duhet të adresohet me regjistrimin: Në shumicën e
vendet e zhvilluara blejnë një pronë nuk do të thotë një leje qëndrimi.
Por nëse ju - në pension dhe vuajtje për të punësimit ju nuk bëni,
Një problem që ju keni më pak. Pra, pse të mos shkojë në ndonjë vend
me një sezonit të festave të vazhdueshme, duke qeveria dhe kryetari i komunës normal
pa "një ekip të ri dhe ambicioz"? Por në të njëjtën kohë - pa e spekulatorëve me magjitë e tyre
se "strehim nuk mund të jetë i lirë."

Share This Post: