Në Kiev ,Bozhenko rrugë, 24 , u hap ankandin e parë e përhershme
Shitjet e automjeteve hipoteke. Organizatorët premtojnë të mbajnë ankandeve çdo
dy javë .

Nga 3:00 në shitjet e makinave të hapur e ajrit dhe të gjithë mund të shohin
dhe prek ndonjë nga makinat e dhjetëra gati tre paraqitur për shitje.
Sipas organizatorit ankand, drejtori Auto Oleg Discount
Gutkin, të gjitha pjesët e ankandit - kjo makinë blerë me kredi, pronarët
të cilat për një arsye apo një tjetër nuk ishin në gjendje të paguajë bankës. "Asortimenti"
ishte mjaft e gjerë: nga «Hummer H3» për të "Tavria" në vitin 2006 mbi 21 Ths.
(Zoti, por për të, atëherë i cili në tre vjet nuk mund të paguajë?) Me të gjitha
shumë, e cila do të ekspozohen në ankand mund të gjenden në para-
Ankandet Online. Në xhami e çdo makinë - afishe: Viti
prodhimit, llojin e transmetimit (automatic ose "mekanika"), motor
dhe kilometrazhin. Shikoni, zgjidhni atë që ju dëshironi, ju mund të rri brenda,
dhe për të rritur individualitet - kontrolloni që të gjitha është në rregull. Por për të shkuar në tehstantsiyu
"'Zyrtarët", i cili mund të shtetit makinë për të dhënë një llogari të plotë, nuk
sukses. Ndoshta në diagnozën e ardhshme të shumë para ankand në tehstantsii
bëhet e detyrueshme? Shumica e moshës së makinave nuk kalon
2-3 vjet, por ka edhe "vjetër": pesë litra Mercedes 1997
mbi 122.000 UAH dhe BMW 523 për 85 mijë UAH, lëshuar në vitin 1995. Raport
Blej / view - 1 në 5 të dëshironi të shikoni në të ekspozuar ndaj
makina shitje ishin rreth dyqind e njerëzve, por shumica ende
është vetëm për të parë në procesin e vetë. - I tha djali i ankandit,
Pastaj erdhi, shikim sy, thonë ata, ju mund të blej makinë shumë
pak - tha "Gazeta në Kiev" nga Anatoli Paschenko Kiev. - Ndërsa
Unë vetëm Daewoo Lanos, 2006 për 41 500 USD. si - në të mirë
me kusht do të thotë, dhe largësi vetëm 35 mijë kilometra. Nëse ju nuk e shesin sot
mund të jetë, dhe guxojnë të volitshëm në ankandin e ardhshëm. Edhe pse unë,
si automobilist me përvojë, jo të kënaqur me atë që unë mund vetëm jashtë
po shikoni brenda në makinë, dhe se si ajo sillet në rrugë apo në ndonjë
gjendje për të përzënë, të gjetur se nuk do të funksionojë. Edhe pse, në qoftë se ajo do të kushtojë më shumë
më lirë se çmimi i tregut, atëherë ajo mund të mbyllë sytë tuaj. Ndërkohë që njerëzit
në kërkim pas veten makina tashmë në aktivitet të plotë regjistrimin e pjesëmarrësve
tregtare. E gjithë "bëjnë luftë" në ankand vendosi të vetëm të 44 pjesëmarrësve - të tjera
kufizojnë rolin e spektatorëve. Në mënyrë që të marrin pjesë në ankand, ju duhet të
regjistrohen jo më vonë se gjysmë ore para, duke paraqitur identifikimit
kod dhe një pasaportë. Përveç kësaj, ju duhet të paguani një depozitë UAH 500.
Mortgage para pas ankandi ose kthyer pronarit, apo automatikisht
përfshihen në koston e makinave. Gjatë gjithë pjesës tjetër të procedurës
Tregtare nuk është e ndryshme nga ankandet e tjera. Gjëja kryesore - në kohën e duhur
rritur kartën e anëtarësisë dhe për të konfirmuar qëllimin e tij për të blerë një ose tjetër
shumë. Para se të shkoni në faqen e ankandit të kontrolluar nga organizatorët,
ndjerë i hollë kur shumica e vizitorëve në ankand kanë vendosur tashmë
me një zgjedhje, kanë nisur një ankand dhe si shumë të parë të vendosur të mëdha
Hummer vitin 2008 me një çmim fillestar prej 252 000 805 hryvnia dhe ... 80 cent.
Auctioneer lexuar një përshkrim të shkurtër, dhe pothuajse menjëherë një
pjesëmarrësit ngritën kartën e tyre deri. - Faleminderit! 252 000 805
hryvnia dhe 80 cent përsëri! - Deklaroi publikisht litsitator. Shtënë menjëherë deri në të drejtën e
up numrin e kartelës 3. - Faleminderit! 253 000 herë! Lufta për
SUV filluar, por në bast ardhshme dhe përfundoi. Një minutë më vonë
Hummer shkoi nën çekiçin për 254.000 hryvnia në duartrokitje të publikut.
- Mirë djalë otovaritsya, - tha një spektator, - unë do të kishte një shumë të
e bleu atë, nëse e dija se sa do të shesë. Një faqe për të parë çmimet e
nuk figured it out. Tani blej një makinë për më pak se 45 mijë dollarë
nuk punon, por këtu ajo është shkuar në vetëm tridhjetë. Oh, ju do të duhet të
të kthehen herën tjetër. Pavarësisht nga fakti se shorti i parë është pothuajse menjëherë
shitur, makina e mëposhtme nuk ka shkaktuar interes të blerësit. Kineze
Cherry për 52 000 USD, dhe Jeep në 157.000 UAH u hoq nga ankandi pashitur,
por Opel Vectra 2006 çështja u largua me një çmim fillestar prej 82 mijë hryvnia.
- Ne jemi vetëm një urë në mes bankës dhe blerësi, - thotë Oleg Gutkin,
- Pra, ne nuk mund të japin asnjë garanci për gjendjen e automjeteve.
Blerësit mund të vizualisht njohur me makinë dhe të vendosë për të
veten nëse për të blerë atë. Edhe pse në qoftë se ju të marrë parasysh çmimin e ulët
edhe perspektiva e investimeve të mëtejshme në blerjen e makinerive nuk duhet të
trembë larg vizitorët. Ndërkohë, ankandi u ngadalësua - rreth
Pesëmbëdhjetë makina u zëvendësuan me njëri-tjetrin, ndërsa në podium nuk e ka lënë Mercedes 1995
vjet, me një varg prej 315 mijë km dhe e bagazhit, e cila nuk ishte mbyllur. Saj këtu
blerë edhe në një çmim fillestar prej 101.000 UAH - që do të thotë cilësi gjermane!
Gradualisht, konsumatorët janë bërë më aktive tregtohen, dhe deri në fund të ankandit ishte
shitur 14 makina. Jo keq, si të ketë filluar. Qytetarët e ankandit
- A është më interesante se tregut ankandin e parë zhvillohet me dy pjesëmarrës
- Të gjitha makinat janë për shitje "Privatbank" dhe "Alfabank."
Por ishte ankandin e parë. Gjithkush dëshiron të shesë makinën e tij mund të bëjë
këtë me ankand. Nëse ju vendosni për të shitur, ju duhet të aplikoni
në makinë, e vënë në makinën në park ankand (10 hryvnia në ditë) dhe caktoni
të çmimit fillestar. Auctioneer "për qytetërimin dhe respekt," do të
5 për qind të shumës së paguar për makinën. Rreth humbjes të njëjtën
para në shitjen e makinave në bazë të "tregtisë në" kur tregtari merr
makinë e vjetër dhe llogarit koston e çmimit të blerjes të reja. Por ata
Kush shet një makinë vetëm për paratë dhe të cilët nuk i pëlqen në tregun e makinave në Chapayevka
me Rishites saj dhe rrezikun e mashtruar, madje kthyer auctioneers.
Bargain në ankand mund të jenë të njëjta si në tregun e - çmimin e makinës
nga origjinali nuk mund të shkojnë deri. Ankandit, në marrëveshje
shitësi mund të ulët çmimi kur bisedimeve - dhe pastaj të fituar blerësit
parë ranë dakord për të (Unë jam duke marrë YA! im!) për të blerë një makinë. Pastaj blerësi
dhe shitësi të nënshkruajë një kontratë për momentin ka një agjent burse.
Kjo marrëveshje do të thotë një transferim i pronësisë. Para
Auctions janë bërë me para në dorë. Sa për çmime më të ulëta. Çmimi shitës
caktojnë vetë, zakonisht nën çmimin e tregut, me shpresën se në procesin e tenderit
Blerësit e bixhozit do ta ngre përsëri mbi vlerën e tregut. Eksitim dhe suksesin - çelësi
fjalë.

Share This Post: