Njerëzit nuk kanë proteina dhe vitamina të mjaftueshme , por në menynë - një tepricë e karbohidratet dhe
yndyrë.

Një raport i ri tregon Statistikat Komiteti Shtetëror, në cilat fusha çfarë lloj të ushqimit të preferuar
Ukrainas. "Sot" ka analizuar të dhënat dhe ka gjetur se shtetasi hahet e Lviv
aq sa gjysma e peshkut se sa banor i Kirovohrad, dhe përdorimin në Krime
patate më pak se në Vinnitsa. Mish më shumë dhe bukë, pak
hani në rajonet e zhvilluara ekonomikisht - është Kiev Donbass, Kharkiv.
Edhe fruta, manaferrat dhe arra, e cila edhe pse në kryeqytet dhe nuk do të rritet, shumica e
rritet për popullin e Kievit, dhe në zonat rurale, ku çdo gjë është rritur, kryesore
ushqimit -, qumësht patate, perime dhe bukë. "Kjo është
me mirëqenien e rajonit. Edhe në rajonet ku shumicë, të tilla si mollë,
ata pothuajse nuk e hanë atje, përveç se nën-standarde dhe shitjen e mirë në Kiev
për të fituar. E njëjta gjë vlen edhe për qumësht: më e dobishme të përpunuara në djathë,
, gjalpë, djathë dhe shesin qytetarëve - thotë ekonomisti Aleksandër ICPs Acorn.
- Në të kundërt, shpjegimin se në zonat në depresion të tilla si Chernihiv
konsumojnë shumë sheqer -. së cilës përzënë dokrra " Në Kherson jugore të njëjtë, pavarësisht nga
pije, sheqer është konsumuar në një bllokim. Victor njohur ekonomist
Lissitzky besonin se, nga njëra anë, sasia e mishit të konsumuar thotë
standardin e jetesës së popullsisë. "Në Kiev, paga - më e larta në Ukrainë
aq shumë banorët Kiev nuk mund të përballojë mishit "nga barku." Në Donbas
kjo është një domosdoshmëri, për shkak të punës minatorëve dhe puna e metallurgists - një
nga më të vështirë, keni nevojë për ushqim të mirë, edhe në qoftë se cilësia e mishit
nganjëherë të diskutueshme, sepse shpesh nuk është produkti ynë, dhe të importuara.
Po ku, statistikisht, një shumë të hahet patate dhe bukë - rastin e pushtetit
APB, kjo është një shifër të gjalla, që ushqehen me ushqime të tilla me të ardhura të ulëta.
Shumë njerëz pajis keq në stomak, për të blerë rroba, të paguajë "komunale"
dhe edukojnë fëmijët e tyre ", - tha eksperti. VEND BULBA dhe rrotullon
- GRECHKO dietës Medical Center ", Eustace," Boris Skachko pretendimet
se dietë aktual i Ukrainës, është larg prej ideales. Edhe në ato zona
ku do ta hanë kryesisht mish, ende nuk është e mjaftueshme. Dhe 200 gram të mishit të
një ditë që ha apo Kievan donchanin është vetëm 40 gram të proteinave,
që është, gjysma e kërkesa të përditshme. Pjesa tjetër duhet të shtoni peshk, vezë,
djathë, gjizë, qumësht. Por këto produkte të ukrainasit më pak për shkak
se ata nuk kanë të holla për ushqim të mirë. , Pak a shumë edhe me perime
por jo të gjitha - 11 apo më shumë paund norma në një muaj ka vetëm në Vinnitsa
dhe të Sevastopolit. Por patate të lirë dhe bukë të hamë më shumë se norma e 1, 5-1, 7
herë. Patate - zbrazët në vitamina, dhe niseshte dhe karbohidratet të tjera të përfshira
ajo mund të çojë në diabet. Kështu që ju duhet të zëvendësojë bukë
, hikërror patate, oriz, misër dhe mel. " Dietë e çekuilibruar
dëmton sistemin imunitar, ul efikasitetin dhe shkurton jetën e një njeriu
një duzinë vjet, tha Dr kërcejnë. [Http: / / i.domik.net/_xmlimg/xml_7f8905467257bb031aa3e63fbb6386cecec6227e.png
]

Share This Post: