Parket është më e shtrenjtë , i dizajnuar për përdorim afatgjatë
materialin e përdorur për të përfunduar banesë . Në këtë kontekst , duke vendosur për të bërë
riparim në shtëpi apo zyrë , vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet cilësisë
karakteristikat e parket .

Kur të blesh një kat drurë duhet të jenë të vetëdijshëm se të cilësisë duhet të ketë fabrika parket
shënuar me vendin ku është bërë. Në mungesë të shenjave të tilla
blerjes parket nuk duhet të jetë. Është e nevojshme që shitësi ka një çertifikatë
përputhje me standardet shtetërore, si dhe jo-skaduar çertifikatë shëndetësore. Këto
dokumentet e nevojshme për të kontrolluar kur blejnë të tilla materiale të shtrenjta,
si parket. Shitja parket në organizimin e informacionit dhe reklamës
materialeve të përdorur terminologjinë e huazuar nga të ftuarit dhe dysheme druri:
"Brand e materialit A dhe B, lisi, panje, hirit, etj; parket zgjidhni
nga toni e drurit, të prera në dukje - një tangjencial apo radiale,
"Fshatar" ose prerjes përzier ". Ju nuk duhet të vlejnë për organizatat e aplikuar
në lidhje me epitetin parket "elitë", "ekskluzive", si dhe e huaj
Fjala me prejardhje të panjohur. Parket sot bëhet në moderne
pajisjet, duke lejuar devijim minimale. Parket - shumë i brishtë
material i ekspozuar ndaj ndryshimeve të temperaturës, rritje apo
lagështia e ulët dhe stresi mekanik. Kur të blesh një kat drurë
I kushtoj vëmendje të cilësisë dysheme paketimit. Ajo duhet të jetë ngjitur në
film trashë polietileni dhe stowed në një kuti të guximshëm. Në të gjitha sipërfaqet
parket shtizat gjurmë të papranueshëm të djeg. Kjo tregon
se kur proceset mjet i përdorur mprehur keq, prandaj
Prona të paluajtshme gjeometrike janë shkelur. Në praninë e sipërfaqes
dhe në trashësinë e çara shtizat mund të flasim për shkeljen e materialit të tharjes
dhe teknologjia e tërë e parket. Parket përfunduar
kryer pas instalimit. Nëse e dëshiruar, ju mund të blini me parket
elemente të përfunduar (lëmuar ose i lëmuar). Ndonjëherë parket
me sipërfaqe lacquered, e cila thjeshton dhe redukton kohën e koston dhe përpunimin e
instalimit. Megjithatë, kur ngre një problem kat drurë mund të lindin nëpërmjet
tre ose katër vite të funksionimit. Nëse parket konvencionale, shumë probleme mund të zgjidhen
në pikën e instalimit, atëherë parket lacquered është më i komplikuar. Në
riparim në parket nivel, nuk do të jetë e mjaftueshme për të bluar atë 0, 2-0, 3
mm dhe me trashësi të tsiklevat kanë më shumë se një milimetër. Kur hedhjen paraprakisht
Kërkesat lacquered parket shumë të lartë për horizontale
sipërfaqe për të shmangur dëmtimin e gjatë instalimit të materialit dhe nuk merrni
kati ribbed pas instalimit. Pasi ta zgjidhni dysheme që plotëson tuaj
çmim / cilësi dhe mbushur siç duhet, ju mund të vazhdojë me zgjedhjen e
Ekzekutiv dhe instalimin e teknologjisë. Specialistë të mirë në vend parket
të rralla edhe në ekipet e riparimit që kryejnë komplekse
ujdisje nivel evropian. Por të gjitha hollësitë e punës me drurë
seksi nuk është i njohur për të gjithë. Riparimin e banesave, të cilat do të hedhjen
parket, është e dëshirueshme që të besojë kompani e specializuar të ndërtimit me
në përbërjen e saj të specializuara kualifikimet parket punës. Para
shtresë parket pajisje të veçantë është e nevojshme. E cilësisë
dhe i ekzekutuar bazat varet forca dhe qëndrueshmëria e parket
seksit. Nuk janë të teknologjive të ndryshme: betoni + zam +, parket për hidroizolim konkrete + + + + kompensatë zam dysheme.
Teknologjia e dytë është më cilësore dhe të besueshme se hedhjen parket direkt
në dysheme betoni. Specialistët, parket vënë duhet të ketë një moderne
mjet. Kjo do të përcaktojë rezultatin përfundimtar, dhe estetike
karakteristikat e seksit. Sander duhet të ketë ndërtuar në pastruesit vakum. Shoqëruar
me masa të veçanta mbrojtëse që do të kontribuojë për një më të mirë
punës gjithsej për të përfunduar dhe nuk pavlefshme rezultatet e fazës së parë. Hedhjen
Dyshemeja është bërë pas përfundimit të të gjitha punojnë në përfunduar dhe të ngjashme
përdorimi i ujit dhe prania e ndotësve. Kur për riparimin e
punës është përcaktuar si më poshtë. Ndërtimit kryhet Fillimisht,
bojë dhe punën e tjegull, dhe pastaj të bëjë një mallë çimentos. Shkelje
këtë qëllim është plot me defekte në dysheme, e cila do të shfaqet së shpejti pas
instalimit. Parket është shumë e ndjeshme për ndryshim të lagështirës, ​​të cilat
bëhet në fillim dhe në fund të sezonit të ngrohjes (30-35%). Në qoftë se
në fuqi për një vit dhe parket nuk vspuchilsya nuk ishte formuar
lojëra elektronike, ju mund të garantojë se ai do të përballojë të gjithë jetës, përbën
për dysheme të tilla të 50-80 vjet. Parket - me cilësi të lartë materiale natyrore, por
më të shtrenjtë. Nëse ju nuk mund të përballojë për të blerë dhe shtrimin e parketit
mund të jetë e këshillueshme që të përdorni materiale të lira, si qilima
zëvendësues apo parket - bordi parket apo laminat.

Share This Post: