Një atmosferë të qetë mund të krijohet vetëm brenda një shtëpi të vendit, por në bazë të
ajër të hapur - në komplot . Tradicionalisht , atribut të mirë të jetesës
është mobilje. Sigurisht, nuk ka sofas , dhe mobilje të veçantë - kopsht.

Druri tradita mobilje prej druri ka qenë një nga më të
kërkesës. Kjo është bërë e pyjeve të ndryshme të dushkut, thupër,
Aspen dhe larsh. Druri - "live" dhe "të ngrohtë" materiale natyrore
i cili është shumë i aftë në çdo kopsht. Në të njëjtën mobilje nga natyrore
pema duket të njëjtin kurs si pranë një shtëpi prej druri, dhe
e ardhshme në një vilë tulla. Ky opsion mund të quhet një fitore të fitojë,
si mobilje kopsht bërë nga druri është pjesë e peizazhit, shpërndarjen
në sfondin e natyrës. Prodhuesit e mobiljeve prej druri përdorimit të veçantë
metodat e përpunimit të drurit dhe i qëndrueshëm ndaj ujit komponimet mbrojtëse që e bëjnë
produktet janë të fuqisë të veçanta dhe nuk kanë frikë të motit.
Kjo mobilje pikturuar rrallë, shpesh lacquered të nxjerrë në pah cilësi
pemë. Më rezistente ndaj shiut dhe dëborës kanë dru tik dhe larsh, të cilat kanë
Struktura e dendur dhe përmbajnë sasi të mëdha të vajrave dhe ngjitëse.
Si rezultat, rrezet e diellit, dhe lagështi ose pika
temperaturë prej mobilje druri nga këto specie nuk plas, kalb ose
zbehet në diell. Tick ​​të përfshijnë lloje të fortë që janë pothuajse
nuk kërkojnë shtesë reziston ujit llak përpunimit. Sepse mobilje
e kësaj peme është më e shtrenjtë. Mungesa e mobiljeve tik është se nëse
kjo është një kohë e gjatë në ajër të hapur, pastaj me kalimin e kohës bëhet një argjendi, gri
hije. Ajo mund të hiqet me një furçë të zhytur në ujë të ngrohtë. Te
mbrojtjen e produktit nga ky material nga humbja e venitje dhe ngjyra e tyre,
rekomanduar nga koha në kohë për të trajtuar shënoni me vaj. E megjithatë, ajo
të jetë e fortë ju nuk keni pasur një mobilje prej druri, madje ajo nuk duhet të lihet në
jashtë nëse temperatura do të bjerë nën zero. Ndonjëherë mobilje kopsht
bërë nga, akacies pisha bredh, dhe specie të tjera të lira. Mobilje të tilla
lirë, por mund të japë pronarit një shumë probleme. Edhe me vaj
dhe lacquered, me kontakt të rregullt me ​​ujë të shtohet dhe gradualisht
plas nga ekspozimi në rrezet e diellit direkte. Prandaj, përdorimi i
një mobilje më të mirë në, tarracë verande apo ballkon. Dhe nëse ata të kalojë në
rrugë, vetëm në një kohë dhe në një mot të mirë. Kur të blesh mobilje në natyrë
duhet t'i kushtojë vëmendje jo vetëm në bukurinë e saj dhe komoditet, por edhe për pajisje.
Detajet e këtyre ndikim të holla, por të fortë në jetëgjatësi. E pra, nëse
për mobilje përdorim vida druri, bulonave, në vend se zam.
Në ajër me lagështi, vida druri, zakonisht bymehet dhe të bëhet mobilje
edhe më të fortë. Duhet të marrë një sy në anën e "mbuluar me tegela". Ajo duhet të jetë
trajtohen me zgjidhje të veçantë - i qëndrueshëm ndaj ujit vernik dhe rezistent ndaj zjarrit
trenat - nuk ka cilësi më pak se elemente "fasadë". Përndryshe,
Mobilje prej druri do të kalbet nga brenda dhe do të zgjasë për kohë të gjatë. , Thurje plastike
Shportarie Mobilje të tjera është bërë gjithmonë me dorë, pse është spektakolar.
Megjithatë, kjo kërkon kujdes të veçantë në trajtimin dhe nuk mund gjithmonë të
të përdoret jashtë. Vendi më i mirë për mobilje të tilla - Patio.
Mobilje thurje është bërë, zakonisht e twigs shelg të ndryshme trashësie
dhe është një produkteve shumë të ndërlikuar në kushtet e projektimit.
Ato mund të ndahen në disa lloje. Së pari, më e lehtë për prodhimin,
përbëhet nga një kuadër, një hollë neoshkurennym endur thurje nga të cilat
zakonisht shporta endje. Kjo është më e lirë thurje opsion mobilje, por zakonisht
më aesthetically unappealing dhe shumë jetëshkurtër.
Në shumicën e rasteve, kjo do të zgjasë pa mobilje riparuar, vetëm një
sezon. Opsioni i parapëlqyer kur kuadrin dhe ndërthur oshkurennym
shkop të trashë. Dhe në fund, opsioni më i qëndrueshëm, kur korniza
bërë nga oshkurennogo shufra të trasha (2-4 cm ne diameter), me dizajn delikate
e një shkopi të hollë (1-2 cm), dhe gërshetim i mirë është përdorur shufra
vetëm si një element dekorativ. Ndër këto produkte janë gjetur me
vlera të mëdha artistike. Është gjithashtu e rëndësishme që të rrinë ishte e mbuluar me llak,
pasi në këtë rast është më pak e ndotur dhe të bëhet i qëndrueshëm ndaj ujit
pronave, e cila zgjat jetën e produktit disa herë. Kohët e fundit
Kohë doli në thurje mobilje shitja e bërë nga fibra artificiale, të cilat
e bën atë më të qëndrueshme. Mobilje plastike mund të kishte çmim të ulët. Ajo
lehtë, praktik, i pastruar dhe të lira. Por peisazhit
Croft nuk ka gjasa të arsyeshme. Të mirë të saj për të përdorur vetëm si
mundësi të përkohshme për ata që janë të pavendosur mobilje të përhershme.
Mobilje plastike nuk është i fortë, mund të zhduket në diell, dhe vetëm
pushim. Edhe pse shumë varet nga prodhuesi. Ka mobilje plastike,
e cila nuk zbehet dhe është i fortë, por ajo tashmë është e shtrenjtë. Romantik
Atmosfera në kopsht krijon një mobilje farkëtuar hekur: tavolina, banka, karrige. Ajo është e dobishme për
të ndryshme nga ndonjë fuqi të tjera të larta dhe do të shërbejë zotërinjve të tyre
ose një duzinë vjet. Çfarëdo farkëtuar hekur mobilje, ajo është gjithmonë e veçantë,
që është bërë me dorë. Dhe akoma, në cottages, kjo është e rrallë për shkak të kostos së lartë të
dhe kanë nevojë për kujdes të veçantë. Kur të blesh mobilje është një kontroll falsifikuar
se ajo është e mbuluar me lagështi dhe anti-pluhur bojë. Dhe një opsion i ndërmjetëm,
në vend, do të thotë të artë midis plastike dhe i lakueshëm mund të quhet mobilje
e aluminit. Është e lehtë dhe i përshtatshëm, dhe nuk përkeqësohet si plastike. Në të njëjtën kohë
mund të dekoroj, pemë tekstile dhe dekoroj çdo vend vend.
Tokën dhe bari dhe ka lloje të veçantë e mobiljeve kopsht, ose të bëra
designers, ose të rritur me duart e tyre. Po, nëse keni dëshirë
DIY dhe karrige dhe shtrat mund të jetë rritur të tyre. Për shembull, pour
një shumë, ndihmë tokës vulën përshtatshëm, për të mos përhapur, dhe mbjell
bar. Ju mund të marrë aksionet e druri dhe i derdhim ato në tokë rreth perimetrit të së ardhmes
pjesë të mobiljeve. Pastaj merr formën e një mur dhe duke përdorur meshë
pllaka. Për mbështetje shtesë, është e rekomandueshme të përdorni neto. Pas
Ky dizajn duhet ta plotësoni me tokë, njomet dhe spressovyvaya saj
edges. Në krye të projektimit terren rezulton obkladyvaetsya dhe mbi të ardhshëm
disa javë holluar me ujë me bollëk. Rezultati është menduar të jetë e lehtë
Syri i kënaqshëm dhe divan miqësore me mjedisin. Dhe kur ju e konsideroni se një mbjell
divan ju nuk mund të barit, por, për shembull, lule. Në përgjithësi - të madh
në terren për të zbatuar ndonjë ide. Me trajtim të mirë, kujdesin dhe mëshirën e natyrës
kjo mobilje do të qëndrojnë për më shumë se një sezon. Ngjashme "të gjelbërta" sofas dhe karrige
në SHBA dhe Evropë në përgjithësi, ju mund të bleni në dyqan.

Share This Post: