Salla projektimi fëmijët e brendshme për një vajzë ka nevojë për një qasje të veçantë. Making
dhoma e fëmijëve , ju duhet të zbatojë të gjitha fantazi e fëmijëve , pa harruar
të funksionimit . Kombinimi i ngjyrave të luan një rol të rëndësishëm në hartimin
çdo banesë .

Një skemë ngjyrë trëndafili - një atribut thelbësor i dhoma gjumi për vajzat. Për
shumë nga kjo ngjyra - një simbol i butësisë dhe të rinjve. Ajo është lidhur me një princeshë
e një histori të mirë apo një kukull të bukur Barbie, kështu që çdo lidhje vajzë
me një dhomë gjumi simpatik trëndafili. Ngjyra për të zgjedhur dhomën e fëmijës
Për fëmijët me prindërit e kuq mund të jetë interesante, sepse
ajo duket po aq mirë në çerdhe me mobilje klasike dhe
në një çerdhe moderne për vajzat. Kombinuar ngjyra dhe nuancat e saj të
ngjyrat e tjera mund të jenë projekte të ndritshme interesante. Për shembull, bardhë-kuq
dhoma gjumi duket shumë bukur. Ajo mund të lëshohet për një foshnje e porsalindur,
disa vjet më vonë vajza me siguri dëshironi të ndryshoni diçka në mia
dhomë - ajo vetëm mësuar për të ofruar ndihmë dhe
zbatuar disa ide kreative. Atëherë ne mund të sjellë në të bardhë-pink
pranverë dhoma gjumi gjelbër dhe për të mbajtur atë houseplants gjelbër.
Për të zgjedh ngjyrën e brendshme erdhi për fëmijën tuaj, ia vlen të kërkuar
Këshilli - për të bërë fëmijën brendshme dekorim në një lojë të mrekullueshme, picking up
përballet me materiale mobilje, dhe pajisje së bashku. Demonstrimi i fëmijës
kartoni me ngjyrë të ngjyrave të ndryshme, ju mund të pyesni se çfarë ngjyrë që ai e pëlqen
më të madhe. Psikologët këshillojnë që të kërkojë fëmijën të imagjinohet
në atë dhomë ai donte të jetojnë dhe të tërheqë atë në letër. Pastaj prindërit e
do të jetë shumë më e lehtë për të zbatuar dëshirat e fëmijës, duke krijuar një strehim
në të cilat ajo mund të zhvillojnë harmonike dhe duke bërë gjëra doni. Plan urbanistik
dhe vendosjen e mobiljeve në çerdhe si mobilje, ju mund të zgjidhni të gatshme modulare
Vendosni një fabrikë të caktuara. Apo modelin e zgjedhjes tuaj në modeli mund të porositen
prodhimin e mobiljeve të rendit. Kjo qasje e lejon fëmijët të sigurojë
mobilje dhomë, jo të gjitha menjëherë, por nga nevoja, duke lënë mundësinë
nënës dhe fëmijës krijuese. Për shembull, për një fëmijë të porsalindur mund të jetë
Libri i raft, veshjet dhe krevat, dhe disa vite në mënyrë
njëjtin krevat stil, një mur, tryezë pune, tryezë të vogël për vizatim,
raftet për lodra dhe rrëshqitje. Blerja e vendosur mobilje është përfunduar privon
keni mundësi për të marrë pjesën e mbetur të çerdhe nëpër kohë
që disa vjet një koleksion i prodhuesit mund të ndryshojë dhe do të
vështirë për të marr mobilje mbetur në të njëjtin stil. Njëngjyrësh të ndritshme intensive
ngjyra, dhe të hapur raftet për një mobilje të vërtetë të pazakontë, ose krevat king size
për vajzat është e vështirë për të prodhuar të kërkesës, kështu që ju mund të blini të gatshme mobilje
prodhues, që për dhomën e fëmijës vetëm për mobilje mbetur - raftet,
tavolina dhe tabela. Ngjyrë dhe stil duhet të përputhen me ato të krevat - çmimi
e kësaj rritjeje nuk është shumë, por ju do të krijojë për ekskluzive e fëmijës tuaj
dhoma gjumi, i cili nuk do të jetë askush tjetër. Nëse dhomë një fëmijë të vogël e
zonë, një tabelë të një pjesë mund të jenë bashkëngjitur në mur, duke e bërë këmbët
vetëm në anën tjetër. Rafte në mur eliminon nevojën
për të bërë pjesë të tjera të mobiljeve, të tilla si kabinete ose mbathje për lodra.
Në vend të një gjoks ju mund të bleni apo të ndërtojnë ngjyra e tyre apo endur
kuti që do të look elegant dhe të përkryer në sirtar të ulët raftet.
Në një përshtatje kuti veshje verore, triko, çorape, mbathje, si dhe për
të mëdha dhe veshje të sipërme mund të urdhërohet një dollap të vogël apo në rastin laps. Në qoftë se
Muret janë të lyera me ngjyra të ndritshme ngopur, të duket e bukur dhe vetë përmbante
pa zbukurime të panevojshme në formë të fotografive, të shikojnë e saj dhe pajisje të tjera. Ajo
duket bukur një raft, nuk cluttering me gjëra të panevojshme. Hapur
raftet - një nga tendencat e modës më të fundit në dizajn të brendshëm. Por, ndryshe nga
60-'80 të shekullit të kaluar, ata janë gjithnjë e më të vendosur pajisje e bukur,
se sa rreshtat e librave. Kjo tendencë e modës - një arsye të mirë për të mësuar
zbukurojnë shtëpitë e tyre pa ndihmën e një stilist profesionist. E thjeshta
truket në hartimin e sirtar të hapur - të vendosur pranë njëri-Pajisje të tjera
- Korniza, libra, skulptura, kuti - të ngjashme me njëri-tjetrin në stil, ngjyra
apo formë. Kështu, për ta bërë atë të duket harmonike, të tilla si
në foto - broshurë gri dhe korniza foto - të vendosur në një raft dhe mur,
kombinuar me njëri-tjetrin u rrit-Crimson ngjyra. Multi-qëllim mur
për një dhomë të vogël në apartamente të vogla, gjithashtu, mund të vënë një shumë të bukur
Dhomën e fëmijëve kompakt, i cili i përshtatet çdo gjë që ju nevojitet për fëmijën
të luajnë dhe të nxënit. Mur multifunksionale modular me pull-out shtretër
përkryer për dhomën e fëmijës në një apartament të vogël të tilla si "Çeke"
ose "Xruschevka." Në përgatitjen e mureve skemë të bëjë jo vetëm banale
trajton, të cilat janë të plota në shitje - të jetë qasje e projektimit dhe të shohim
lapsa të pazakontë për mobilje fëmijën, ose të krijojnë vetë. Materiali
të përdorni panelin e dollapët e para e bërë nga MDF - ata janë pak më të shtrenjtë bordet
DSP, por duket shumë bukur dhe të ofrojnë një gamë të gjerë të
ngjyra. Nën krevat, ose një nga shtretërit mund të bëhen të anulohet
kuti për shtrat apo veshje. Grupe të ngjashme të mobiljeve në vend
e zakonshme, por për shkak të ngjyrave të zgjedhur të dobët dhe harton
ata shpesh duken të errët dhe të shurdhër. Mobilje e fëmijëve vend për vajzat,
tregohet në foto - një të ndritshme, gjithmonë në modë dhe kompakt, merr
jo shumë vend dhe i vë gjithçka që ju nevojitet. Ju mund të dëshironi të bëni më shumë
dollap të madh në të majtë dhe të shtoni në sipërfaqe për një tabelë kompjuteri në të djathtë,
ose të bëjë një mur të ngjashme, por me pjesët e tjera. Atëherë fëmijët do të jenë të lumtur
dhe fëmijët e bukur, dhe i aftë gjithçka që ju nevojitet, dhe të kalojnë një të arsyeshme
shuma e parave. Zemra - fokusi i imazheve dhe përshkruan e mobiljeve për
regjistrimit të dhomën e fëmijës mund të dalë me një karakter që do të
dominojnë në të brendshme - të tilla si të zemrës, siç është treguar në një fotografi
Dhomën e fëmijës për një vajzë. I tillë simbol për vajzave
Ju mund të vini deri në bazë të hobi të saj - kjo mund të jetë një imazh kukulla
Barbie, një kalë i vogël, karaktere nga përrallat preferuar - Snow White dhe Dwarfs, Hirushja dhe
etj Për fat të mirë, disponueshmërinë e printera me ngjyra, letër aplikimet dhe fotot
Internet mjaftueshme për të zbatuar ndonjë ide. Por nuk e teproj se
në zbatimin e ideve e këtij apo atij - ngjyra, e mbuluar me vizatime të një muri, dhe
, dollap dhe qilim dhe pjesë të tjera të mobiljeve - më të bëjë një dhomë për fëmijë
lerosur, të krijojnë rrëmujë vizuale. Thekse të brendshme duhet të
të jetë pak ose një - sy duhet të jetë për të kapur të mbajë. Në laraman
ngjyra e brendshme nuk është vetëm një i rritur nuk do të dinë se ku të përqendrohet
mendimin e tij, por fëmija nuk do të ndjehen të sigurt. Brendshme
çerdhe për vajzë të vogël përshkruar në fotografi si një theks
zgjidhni një imazh dhe formë të zemrës. Zemra Figura është përsëritur disa
herë në pjesë të ndryshme të mobiljeve, por përmbledhje të formës së tij në pjesën e pasme të mendoi
shtrat dhe forma raft. Një zgjidhje e tillë e thjeshtë është e lejuar për të krijuar të pazakontë
Dhomën e fëmijës, nuk e mbingarkuar me shumë detaje të panevojshme, ngjyra
dhe vizatime. Rastësisht, vini re se çarçafët monoton,
kombinuar me ngjyrat dominuese çerdhe. Vlen për të menduar
kur blejnë rroba që gjithmonë dukej një dhomë të plotë dhe të bukur.
Tendë për perde, krevati dhe linens si ngjyra edhe nëse
për blerjen e një mobilje të madhe modulare për fëmijë nuk kanë, dëshirë para
ose hapësirë ​​të lirë në apartament për një princeshë pak, ju prapë mund të
të krijuar një çerdhe të bukur. Për ta bërë këtë, ju mund të bëni një dominante
një pjesë të mobiljeve të tilla si shtretër. Ndoshta të gjitha vajzat herë
ëndërr e krevat i madh katër poster. E tillë sqimë dizajn - një mundësi
rinovuar çerdhe e brendshme pa blerë mobilje të reja. Për shembull, ju
marr hije ekzistuese mobilje të caktuara të tekstileve, nga të cilat
bërë me qëllim e tyre ose për të - një perde kulm në dritare, krevat
liri dhe batanije në karrige me harqe të mëdha, pëlhurë të njëjtë për të lidhur
kulm. Ju nuk mund gjithmonë të marr të gjitha këto objekte të gatshme gjërat
në dyqan, kështu që një alternativë e mirë do të ishte për t'i bërë ato të rendit. Dhe edhe më të mirë
- Një përcakton disa liri krevat rozë apo të kuqe dhe të bardhë hije
për zëvendësim gjatë larjes. Për një kulm mbi shtrat mund të hedh poshtë kornizë
nga shufra e thjeshtë, por në qoftë se dhoma është përdorur në vend të një divan, krevat, ju duhet të
bërë kornizë më të gjerë të divan mund të përhapet me lehtësi.
Window - një zbukurim për një fëmijë vajzë në një shtëpi private apo apartament me të madhe
dekorimin kryesore të dritareve mund të bëhet dritare e fëmijës dhomë. Lehtë
qep perde të bukur, var blinds, hije roman apo shutters, dhe para
dritare për të vënë një tabelë apo shtrat. Dhomë ndriçuar nga dielli gjithmonë
do të kënaqet fëmija, dhe të aktivizoj krijimtarisë. Por, duke krijuar një
brendshme, ju duhet të konsideroni ndriçim të mirë dhe tonet butë të dhomës, në rast
Kur dritarja është dritë të ftohtë shi moti. Është e rëndësishme që dhoma e fëmijëve
gjithmonë ka mbizotëruar, ngrohtësi dhe të gëzimit. Permbledhja Edhe brendshme më të bukur të prishin
bales gjëra shtesë që kanë mbetur gjithmonë "vetëm në rast." Mund
nuk e besojnë mësimet e filozofisë lindore dhe flukset e energjisë, por këtu është një ide,
gjërat e vjetra dhe qoshet cluttered mbledhjen e energjisë negative, unë patjetër
si. Në përvojën tonë më shumë se një herë rastin për të siguruar që njerëzit që
pa mëshirë duke u shpëtoj prej gjërave të vjetra shpejtë dhe të lehtë për të fituar
të reja, jetojnë jetën më të pasur, të cilat shpesh ndodhin edhe
ndryshime. Çdo vendim i marrë nga ne - zhvillimin dhe progresin. Dhe çdo
vend në shtëpinë tonë nuk mund të jetë bosh për një kohë të gjatë, gjithmonë diçka duket
mbushur atë me diçka më të reja dhe më të mirë. Dhomën e fëmijëve - vetëm vendi
cilat duhet të ndryshojnë vazhdimisht së bashku me pikëpamjet e zonjës së tij.

Share This Post: