Shkencëtarët zbulojnë mundësi të reja dhe të reja për të mbrojtur të njohur e bimëve
dhe të ngrëna trupin tonë .

1. Biloba Xhinko. Gjethet e kësaj bime përmban një komponent të veçantë
(Bilobalide), i cili mbron qelizat e trurit nga shkatërrimi. Marrë përsipër
tre muaj e ilaçeve me një ekstrakt i biloba Xhinko, ju do të vini re si rezultat:
në qoftë se ju bërë të zgjuar, ne do të mendojmë shpejt për të sigurtë. 2. Çaj jeshil.
Ajo gjeti dy përbërësit aktiv: galotanin nobotanin dhe B, të aftë për të
parandaluar vdekjen e qelizave të trurit. Prandaj, çaji jeshil, "përshkruar" nga
i cili pësoi një goditje. Dhe aftësinë e tij të mahnitshme për të luftuar oksidimit
Mjekët të interesuar në muskujt në mënyrë që ata filluan të përdorin çaj
si "ilaç" për ata që vuajnë nga distrofia muskulare. 3. Melissa
Limoni. Ka provuar cilësitë e saj si një "luftëtar" e fortë me herpes. Disa
vjet më parë në Bullgari ka qenë i testuar me shtimin e limon ca balsam, oe krem. Perime
ekstrakt Cream bërë në mënyrë efektive që herpes zhdukur në ditën e dytë
pas shfaqjes. 4. Angelica kineze (officinalis Angelica). Kjo "femra"
barishte ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve gjatë menstruacioneve. Ajo gjithashtu ndalesa gjakderdhje
dhe rregullon ekuilibrin hormonal, në të cilën gratë varen nga të gjitha: pesha
dhe humor, dhe aftësinë për të vazhduar garën. 5. Boronica. Në çdo formë
Thata, të freskëta, në formën e bie - mund të lehtësojë tensionin dhe lodhjen e syve,
të përmirësuar vizionin. Gjitha në sajë të përmbajtjes së lartë të pigmenteve në fruta
kokrra të kuqe. Efekti i "vizionit akute" është veçanërisht e dukshme gjatë katër të parë
orë pas pranimit. Nëse keni, për shembull, makinë gjithë natën
Mos harroni të hani boronica në rrugën. 6. Carangth Qumështi. Përshpejtohet
rigjenerimin e qelizave të mëlçisë të dëmtuara, pengon rritjen e qelizave të kancerit. 7.
Hudhër. Përmban mbi 200 ushqyesve. Një nga zbulimet e fundit:
ngrënë hudhër rregullisht, ne të zvogëlojë rrezikun e sulmit në zemër. Hudhër
mund të ulët "i keq" kolesteroli në gjak dhe për të përmirësuar përmbajtjen e "mirë".
8. Ginger. Në gjendje të ndihmojë kur të "përzier torturuar" dhe "kthehet në stomak". Në
SHBA spitalet pini xhenxhefil është e rekomanduar për të pirë pas operacionit, "që të mos
toshnilom. Xhenxhefil Pirja e ekstrakt mund të reduktojnë ndjeshëm kronike
dhimbje në gju sutstavah. 9. Fara e grejpfrut. Një antibacterial fuqishme
do të thotë. Ekstraktin e këtyre fara janë shtuar për kremra të pastër, lëkura e dhëmbëve
pastë dhëmbësh dhe gargarë. 10. Farë liri. Përmban acide yndyrore
omega-3. Mund të parandalojë inflamacion dhe paraqitjen e tumoreve të gjirit. 11.
Kastrati. Ajo ka qenë prej kohësh i njohur si një "kurë" e veshkave dhe të traktit urinar.
Por kohët e fundit, shkencëtarët kanë zbuluar një nga pronat e saj të dobishme. Kastrati mund të
hemofilius parainfluenza të fitojë - pneumoni dhe inflamacion bakter shkakton
në vesh, thotë se "AIF".

Share This Post: