Unë mendoj se shumica prej nesh në këtë dhomë dheditë fillon të njëjtën
dhomë të ditës përfundon . Prandaj ,shikoni (po , se "look " )
banjo duhet të jetë sy aq të kënaqur ( edhe në qoftë se ora at 07:00 ) .
Si mund të dekorojbanjo ?

1. Very nice, kur të gjithë aksesorëve - dollapët, peshqir, perde
Kupat Bath furçë dhëmbësh - projektuar në një ngjyrë
apo, anasjelltas, kundërta ngjyra. 2. Qilim me gëzof, natyrisht, shumë e
këndshme për këmbët, por shumë jetëshkurtër. Prandaj është më mirë për të hedhur në dysheme në banjo
mat gome me vrima. Ata tani kanë një larmi formash (në formën e
këmbët, mollë, Dolphin) dhe ngjyrat. 3. Nëse ju dëshironi të
pokayfovat në dush, e vënë kokën në gome e butë në headrest
suckers. 4. Bëni një banjo romantike stil mund të pots interesante
për lulet. Por në qoftë se ju doni të vënë në enë me një tenxhere me lule,
Zgjidh lagështi-dashur dhe nuk ka nevojë lule ditës. 5. Jap
hajmali për banjo tuaj mund të jetë një panele në shtëpi i bërë bërë nga predha
dhe deti pebbles. 6. Vënë në raft me kavanoza të bukur të shërohet me krem
shampo dhe disa predha të vogël detit, copa qesharake formë
sapun. Merrni një furçë të veçantë për masazh në një trajtuar gjatë. 7. Rehati
banjo japin peshqir me gëzof të madhësive të ndryshme. Peshqir Perkujtimore
duhet të jenë të të njëjtën ngjyrë. 8. Dhe këshilla më e rëndësishme - Bëhu krijuese.
Bëni zorrë origjinale e rrobave për pasqyrë (nëse banjo stil do të jetë
projektuar në "natyrore", ajo do të duket bukur "kornizë" e cohë e ashpër).
9. Hang në yll deti thata mur, twigs sauna thupër (ajo
të) më elementare, sponges dhe brushat e bëra nga
li, flokët, pambuku. 10. Bashkangjit të kabinetit foto qesharake. Bashkangjit
në vend të mbajtësit pengese peshqir lëmuar ... 11. Ai ecte, ra,
ra ... Për të shmangur këtë, nuk e vë në katin e pllaka njëjtë që
dhe në mur. Idealisht katin e duhet të jetë një pllakë të veçantë: shqip,
në pimples të vogla. Anëtarët më të vjetër të familjes mund të jetë mjaft e vështirë të rritet
nga dush pa ndihmë. Dehur në murin e një ose dy metalike
stilolapsa, ju do ta lehtësojë detyrën e tyre. 12. Rastësisht, në Perëndim
Banja shpesh vënë një thirrje në mënyrë që të jenë në gjendje të paraqesë
sinjal, në qoftë se ju, të themi, ra të fikët ose jammed lock. Për të njëjtën arsye
në vend të tradicionale kapur më mirë të kemi një lock që mund të jetë rasti
nevojë për të zhbllokuar kryesore nga jashtë. 13. Gjatë pastrimit javore
në dorë banesë nuk është gjithmonë arrijnë në banjo. Ndërkohë, kjo premisë kërkon
pastrimin e më shumë të plotë: kjo është e ngrohtë dhe mjedisi njomë - ideal
vend për bakteret, kërpudhat dhe myk. Nëse këto të pakëndshme "fqinjët" janë tashmë
vendosur, për shembull, në tavan, nuk do të përpiqet të vetëm bojës mbi errët
divorcin, ai do të ndalojë rritjen e kolonisë vetëm në kohë. Për të hequr qafe kërpudhat
një herë dhe për të gjithë, kanë për të pastruar tavanin e suva dhe të trajtojë të veçanta
kimike, dhe vetëm pastaj të bëjë riparimin kozmetike. Se
A nuk merrni përfshirë në një luftë rraskapitës me formacionet e zezë në qoshe ose
në nyjet e pllakave, nuk ka nevojë për të pritur për shfaqjen e armikut, por thjesht
parandaluar sulmin e tij. 14. Kohë pas kohe të larë të gjitha muret e banjo
çdo zgjidhje e dobët e dezinfektues, dhe qoshet nuk do të jetë dembel
shkoni furçë. Një shumëllojshmëri e pastrim pluhur për këtë qëllim nuk janë të përshtatshme,
si shumë zeroja dhe prishin tjegull. Substancave të përmbajtura Abrasive
përbërjen e këtyre pluhurat nuk do të përfitojnë dhe smalt vaska - fërkime zellshëm
çon në dështimin e saj mekanike, smalt është i përafërt, dhe si rezultat i
të tillë sipërfaqe një akumulon poshtër e më shumë. Më mirë
përdorni pastrues të lëngshme. Aplikoni me një mjet furçë dhe
Dërgo një qëndrim pak, dhe pastaj pije me ujë të bollshëm. Pasqyrë
mund të pastrohen me të lëngshme të zakonshëm për larjen e dritareve (nga rruga, sipërfaqja neto
gota me pak mjegull.) 15. Banjo duhet të jenë të ventiluar mirë.
Prandaj, ju duhet të konsideratave "estetik" vë ndenja tjegull
vrimë në tavan dhe panelet patch hapësirë ​​të shurdhër nën dush.
Pas trajtimit të ujit të gjerë lë derën hapur për minuta
10. Sa pak e një grua ka nevojë për lumturi! Ujë të ngrohtë, një vaskë të madhe, thekon
aromatik shkumë ... Kush nuk ndjehen në një vaskë të grek
Afërditë perëndeshë, lindur nga shkuma e detit? Por është e nevojshme për të hequr kokën e tij
dhe iluzioni zhduket: kërcënuar se do të bjerë mbi kokën e tij të mbuluar me gëlqere dhe përgjithmonë
muret e mykur dhe kati i ... Prandaj, le të konsiderojmë se si të bëjnë banjo tonë
këndshme për, trupi syri dhe shpirti. Shumë në banjo
varet nga madhësia e tij. 16. Nëse banjo është shumë e vogël, ju mund të përpiquni
për të zgjatur atë nëpërmjet kuzhinë ose korridor. Por ju duhet të prishen murin,
dhe ne kemi nevojë për një ekspert i vërtetë, dhe atëherë ju rrezikoni të larë sytë në mënyrë paqësore
Diners familjeve. 17. Bëni banjë më shumë vizualisht e mundur, nëse
muri në vend të disa pllaka katrore të madhësisë futur njëjtë,
që plitochki dhe pasqyra. Pasqyra janë të bashkangjitur me të njëjtën zgjidhje si tjegull.
Por që të rritet në leckë pasqyrë tavan është shumë e rrezikshme. Nëse ju
ai dëshiron të përdorë filmit pasqyrë. 18. Nëse ka një banjo brenda
jack, të bëjë për shtorochku saj aty për aty për të shmangur mbylljen e
në rast të splashing. 19. A keni një apartament standard me një banjo ngjitur?
Mund të jetë në mes të banjo dhe WC në mur: muri-tani një harmonikë popullore
perde mushama ose edhe ngjyra e tjegull. Nëse ju vendosni të bëni në banjo
riparimit, ju mund të dëshironi të dini se në vitet e fundit në pajisjen e banjo
dhoma në një mënyrë materiale natyrore. Rage - panele druri mur
e dushkut dhe hidraulike mermer. Pyetja e vetme që "mermeri"
Bath vështirë se do të mendjen portofolin tuaj. 20. Më të shpeshta
përfundojë në banjo - pllaka. Në banjo të vogla
mos përdorni një pllakë të madhe - në rrethana të saj për të clipped, dhe
ajo do të prishin model. Tjegull banjo është më e mira për të zgjedhur një ngjyrë, me një divorc
ose një figurë shumë të vogël. Foto të madhe në një dhomë të vogël të shtypur.
21. Nëse ju vendosni për të instaluar në modë ngjyra hidraulik tani, mbani në mend
se është i përshtatshëm vetëm për ngjyrë neutrale mur - e bardhë, blu,
rërë. White sanitare është e kombinuar me pothuajse çdo ngjyra
mureve. 22. Nëse ju ruani hapësirë, të merrni një dollap me pasqyre
dyert. Kështu ju do të jetë aty ku në vendin e "bateri" e pastë dhëmbësh,
, shampo disk pambuku, kremra dhe krem. 23. Sa për tavan, atëherë
mënyra më e lirë dhe më të besueshme - bojë vaji. Si një alternativë për të - të lëngshme
letër-muri. Ata janë të përshtatshëm, sepse, nëse ju keni mbushur në fqinjët, gjurmët e "krimit"
Ju mund të shpejt hiqni një goditje pak.

Share This Post: