Kriza - nuk është humbje vetëm, por edhe potencialin e fituar . Pyetja se kush e
dhe si ajo ka . Publikimi mbledhur shembuj nga e gjithë bota , si
në kohë krize njerëzit kanë prishur një pjesë e trurit përgjegjëse për kreativitet
veprimtarisë dhe për të përshtatur për kushtet mjedisore .

1. Qytetit ukrainas të Lviv shënuar kafe "Antikrizova Kneipp" (anti-krizë
kafe). Patate të skuqura në të brendshme - rezervat për dimër në formën e twists konservuar, meli,
makarona, cigare të lirë, dhe të cigareve, cigareve, dhe monedhës
në tre-litra jar, thonë ata, tani është e sigurt për të mbajtur paratë në ato.
Kamerierë janë të veshur me kostume të bankierëve, aksioneve dhe konsulentëve financiar
analistët. Një nga sloganet e një institucioni: "Pse kemi nevojë për këtë Egjipti frenim?
Udhëtim në Karpatet Ushqimit "në kafe është e thjeshte, dorëzimin apo të japë coppers fara.
Një nga kurorën e enët në menu - biskota, të cilat janë të thata zakonisht për një ditë me shi.
2. Hyundai Motor Amerika ka nisur një program të sigurimit sipas të cilit blerësi
mund të kthehen në makinë pa prishjen historinë tuaj të kreditit, nëse ai
brenda një viti pas marrëveshjes humbet punën e tij. "Siguruar kundër papunësisë"
Ju mund të kur ju blini ndonjë makinë të re Hyundai pavarësisht nga mosha
blerësi dhe historinë e punësimit të tij. Kthehu makinë mund të jetë
dhe në rast të heqjes së një patentë shoferi, e aftësisë së kufizuar marrjen ose vdekjes
motorist. 3. Nëse ju jepni njerëzve diçka për të mbajtur ose ai huazuar,
ai është me të ndarë tashmë gjysmë zemre. Renault ka vendosur të aplikojë këtë ligj të drejtave të njeriut
psikikë, në mënyrë që të flasin, për të thelluar test drive. Për të promovuar modelin e ri
Megane Hatch përfaqësues britanik të automaker franceze e lirë
jep makinën disa ditë për të gjithë, dhe të japë makinën
në shtëpinë e tyre me një tank të plotë të benzinës. Makinave mund të marrin deri në 24 orë në
E hënë dhe e mërkurë, ose një fundjavë (të premten në mbrëmje për të hënën në mëngjes)
dhe të ndjehen të denjë për mjeshtër i gjërave. 4. Anglisht sipërmarrës
Sudoku tifoz dhe Dave Mackey (Dave Mackie) ka vendosur të shesë shtëpinë e tij origjinale
mënyrë. Ai organizoi një fitues short është shtëpia dhe për të marrë atë.
Dhe për të marrë pjesë në lojë për në shtëpi, është e nevojshme për të zgjidhur sudoku
paguajnë tarifë prej 50 £. House me vlerë £ 675,000 është
në Lancashire në perëndim të Anglisë. Në fakt Mackey është shitur 14 000 shans për të marrë
shtëpinë e tij. Typed Pasi sasinë e nevojshme të parave është rastësisht
mënyrë për të marr një fitues (në prezencë të mysafirëve, gazetarët, avokatët).
Lucky merr pronën e pa paguar taksat dhe kostot e transaksionit.
Të veprojë një llotari do të jetë në shkurt të këtij viti, deri në shkurt 2010. Në qoftë se
Gjatë kësaj kohe e kërkuar 14 000 pjesëmarrësit nuk arrijnë, fitues zgjedhur
nuk do të në shtëpi, dhe të gjitha fondet e mbledhura që do të grumbullohen
në një llogari të veçantë bankare. 5. Të paguajnë për mirëmbajtjen e pasurive të patundshme të shtrenjta
gjatë krizës, disa amerikanë të ulet e saj për filmimin e filmave dhe reklamat
rollers. Taksa e përditshme për një shtëpi të mirë - $ 2-3000
Kjo na lejon të mbuluar rreth gjysmën e shumës të mirëmbajtjes, duke përfshirë
oplatu gornichnyh. Pronarët e pronave komerciale - dyqane, magazina
dhe zyrat - gjithashtu ofrojnë ambientet e tyre për të filmuar. Mirëpo, larg nga probleme
jo të gjithë, sepse në industrinë e filmit shumë, kriza dhe kërkesa për vend u rrëzua. 6. Peng
Kriza amerikane ka ndikuar negativisht në tregun e pasurive të patundshme në këtë vend dhe të detyruar
Shitësit të përpiqen për të gjetur klientë të mirë. Pronarët e shumë familje e
ndërtesat në Los Angeles ishte vendosur në dritaret e apartamenteve të lira njerëzore
Shifrat vallëzimi striptizë. Ajo doli diçka si një teatër hije djegëse.
Kjo, sigurisht, regjistrimin, transmetimin në perde. Tërheq vëmendjen e të dy konsumatorëve
dhe media. 7. Kriza në Amerikë kanë zvogëluar dhe të shpërndarjes së buxhetit
në arsim. Kur agjencia në të cilën shkolla "Rancho
Bernardo "në periferi të njëjtë të San Diego ulur koston e logjistikës
sigurimin e klasave dhe proceset e trajnimit, mësuesit e matematikës ishte Tom Farber
shesin ad hapësirë ​​në formularët për testet dhe provimet. Blej
reklamat nuk mund të gjithë. Farber nuk pranon sponsorizimin nga shitësit të mëdha
rrjete, por për shembull, nga familja dyqanet që shesin veshje të diplomimit
, mbrëmje apo dentistët - jo kundër saj. Jo të gjithë sponsorët janë përdorur
blerë hapësirë ​​reklamimi si të tillë. Dikush ka postuar thënieve të mençura
klasike, disa fjalë inkurajuese, të tilla si "Good luck! Por mos harroni se
dituria është më e rëndësishme se fat të mirë! ". 8. Platinum Strip Club Lounge, në Chester,
Angli, sugjeroi që kompanitë që dëshirojnë të reklamuar në një pozitë të shquar,
"Show off" në gomar strippers, e cila është në thelb të ngjashme me reklamat në veshje
lojtarët e futbollit ose shoferët gara. Klubi shpreson se risi e marrjes memorializing
reklamat në mendjet e vizitorëve. 9. Në Novosibirsk, ka pasur një shërbim të pazakontë
- Reklama në qentë. Projekti "Promo-Dog" - kjo është e para në Rusi
ofrojnë përdorimin e kafshëve si një mjet mediave.
Jo-standard të reklamave është ndarë në zhurmën e përgjithshme të informacionit dhe inkurajon
njerëzit komunikojnë informacion në lidhje me një ngjarje nga fjala e gojës. Përveç kësaj, kafshët
(Dhe fëmijë) të shkaktojnë emocione pozitive, kështu që një opinion pozitiv
Reklamim në bubi dhënë. Tani, në "Dog Promo" bazës së të dhënave rreth njëqind e pesëdhjetë
qentë e racave të ndryshme, pronarët e tyre paguhen për punën e kafshët e tyre.
10. Gjatë krizës financiare më të mirë për të kërkuar një sferë të ndryshme të parave të tyre,
se në tregun e aksioneve. Në Evropë, u duk vend që mbledh fonde nga
investitorëve për promovimin e vajzave dhe djemve në biznesin e modelimit. Minimalisht
Ju mund të bashkëngjitni një dollar. Bukuri Holding një çështje të vërtetë - një shkëmbim sociale, dhe agjent
në një person. Investitorët ftohen t'i ndajnë fitimet e ardhëshme fat
modele - të ardhurat e gjysmë për vitin e parë të operacionit. Për të nisur një karrierë në
Magjepsës Industrisë model duhet të fitojë 10 $ 000 (për një biletë për në Paris ose
Qëndrimit në Londër, qitje një fotograf modës për formimin e një profesionist
portofolit dhe të përgatiten për një që hedh për agjencitë model.) Siç mund ta shikoni,
kushtet e vështira të bërë njerëzit të trurit të punojnë më shumë energjike dhe më të mirë.
Ata vijnë me ide të reja dhe më e rëndësishmja, zbatimin e tyre. Ide interesante mund të
gjithmonë përgjim në Journal of idetë e biznesit, i impresionuar, i frymëzuar nga
diçka të ndryshme, atëherë domosdo duhet për të zbatuar planin.

Share This Post: