Pjepër pjepër të përbashkëta - një fabrikë vjetore me familjen e pagur kacavjerrës
Gjatësia rrjedhin prej 1-3 m.frutat janë të mëdha , aromatik . Tul frutash është i bazuar
në llojin e bardhë, të gjelbër , dritë- portokalli .

Në një pjepër pjekur përmban shumë karbohidrate tretshëm nga trupi, një rënie
disa prej të cilave, glukozës fruktoza dhe SUKROZË. Në melons mishit janë të shumta
Grupi vitamina B, vitaminë C, kripërat minerale e kalium, magnezium hekur,
(Patjetër për hematopoiesis dhe rrjedhës normale të oksidativ
në trup), kalcium, selen dhe të tjera efekt i dobishëm për gjak-
organeve, sistemin kardiovaskular, gjëndrat endokrine, thymus
hekuri - këto "orën e sistemit imunitar", dhe anatomike të lidhura me tiroide të saj
gjëndër. Tul pjepër përmban fibra dhe pektin, e cila është pothuajse
nuk janë të tretet në traktin gastrointestinal, dhe duke përmirësuar peristaltikės
substancave të dëmshme adsorb në zorrë, duke nxitur pastrimin e tyre
dhe excreted. Pjepër forcon dhe përmirëson sekretore dhe motorike
funksion të sistemit të tretjes. Sidomos e lartë të famshme pjepër
acid folik (vitamina pes), i cili stimulon funksionin hematopoietic
palca e eshtrave dhe formimin e acidit klorhidrik në stomak. Prandaj, shumë pjepër
dobishme në furnizim të shkurtër me acid folik në trup: 150 g mish pjepër plotësisht
plotëson nevojat e përditshme të njerëzve në këtë material të vlefshme. E njëjta
150 g pjepër dhe të sigurojë një normë ditore e, kalium dhe magnez germanium rralla minerale,
Promovon zemër të shëndetshme dhe veshkat, presioni reduktohet dhe
kolesterolit. Nga rruga, kalium dhe magnez në pjepër është shumë më e
se, për shembull, prej trangujve, dardha dhe lakër. Që nga fillimi i ripening në pjepër
dominuar nga fruktoza. Ajo është e ëmbël se sheqeri i rregullt, por, për dallim,
nuk shkaktojnë stres aparatit ishullor të pankreasit, i cili është shumë
rëndësishme për pacientët me diabet. Fruktoza është e natyrshme më i përshtatshëm
sheqer për të gjithë njerëzit e moshuar. Ky është lloji më i mirë i çrregullimeve të sheqerit
kolesterolit dhe lipidet metabolizmit, zorrë, në atherosclerosis.
Ajo është mjaft e mjaftueshme në pjepër dhe glukozë të nevojshme për të mbajtur normale
përqendrimi i sheqerit në gjak dhe dyqane glycogen mëlçisë, i cili mbështet
fuqinë e muskujve, sidomos në zemër. Lose Weight me shijen e pjepër vlerë të veçantë
shton se pjepër - një produkt të gjithanshëm për ata që duan të humbin peshë.
Ka shumë fluide - 67% dhe të ulët të kalorive - 100 gram pjepër përmban një total prej 42
kalori (kryesisht nga sheqerna natyrore). Prandaj, është e dobishme për të rregulluar
agjërimit të tij pjepër ditë - e shijshme, efektive dhe nuk ka contraindications.
Një disa feta pjepër të krijuar një ndjenjë të ngopjes, dhe një përmbajtje të lartë uji
ndihmon pastruar trupin, përveç pjesën më të madhe të karbohidrateve në pjepër
Vlera e përfaqësuar për organizmin në mungesë të monosaccharides
koll. Vetitë terapeutike të pjepër ka një efekt diuretik, pa
acarim të traktit urinar, e cila lejon për të aplikuar
e sëmundjeve të këtyre organeve. Pjepër nuk ka kundër-të drejtpërdrejtë
për përdorim në të ushqyerit klinike për pothuajse të gjitha sëmundje kronike.
Në vjeshtë, sezonin e pjeprat, të sigurt për trajtimin e "pjepër". Ngrënë
Këtu janë disa pjesë të pjepër, si një të mirë të pastër, pastroj ndihmon tretjen e ushqimit tuaj
traktin e substancave të dëmshme të akumuluar, të përmirësojë funksionin e veshkave, të ndihmojë të mëlçisë,
pastruar kapilarët e gjakut dhe enëve të, do të sjellë nga organet dhe indet për-
sasia e ujit dhe në këtë mënyrë të shpëtuar ënjtje. Kur urinës dhe oxalate kalcium
gurë tul pjepër është një domosdoshmëri: ajo përmban komponentë alkaline,
nxisin shpërbërjen e gurëve. Në sezonin e me shalqi hani të paktën dy pjesë
Pjepër të mesme e përditshme, në mes të ngrënies është më e mirë. Replace sheqer
pies, ëmbëlsira, ëmbëlsirat dhe ëmbëlsira këtë delikatesë. Ata që vuajnë nga angina
diatez të acidit urik, artrit, sëmundje të veshkave, traktin biliar, është e dobishme
caktoni dy ditë në javë shkarkim dietë pjepër. Gjatë ditës është e nevojshme
hani një gjysmë deri në dy kilogramë me shalqi të freskëta, 300 g tul e shërimit
në një kohë. Pas disa ditë dietë pjepër të njerëzve që vuajnë nga osteochondrosis
dhimbje kurrizore, mos brengos, lëvizjen e rruaza.
Nëse ju hani një ditë për 500 gram pjepër, janë kaps, funksionimin normal
traktin gastro-intestinale. Nëse rrënuar nga dhimbje në nyje, pastaj, së bashku me të zakonshme
trajtim është shumë i dobishëm për çdo ditë (të paktën në sezonin e), hani 2-3 feta
pjeprat në mëngjes dhe në mbrëmje. Brenda një jave ju do të ndjeni lirohet. Pjepër
ndihmon me prostatës adenoma - heq dhimbjen, lehtëson shëndetin e përgjithshëm.
Nëse hani 200 gram pjepër, ngadalë, ngadalë, të mbajë më gjatë chewed
pulpë në gojë, do të jetë një dhimbje koke. Lëkurë pjepër të bashkëngjitni djegiet
dhe plagë të vogla, bruises - ata janë të shëruar shpejt. Nga faqja e djegur
dhe të vënë një pjesë e ngrirë e lëng pjepër, e cila është vetëm në rast
mirë që të ketë në frigorifer. Dush pjepër ndihmon në lehtësimin e alergjive. Përgatit
të thjeshta të saj. Si temperatura e ujit 36-37 ° C, është derdhur në një gotë me lëng papaja, ose
vetëm hedhin copa pjepër dhe lëkurë feta pjepër. Në rrjedhën e një të mjaftueshme
shtatë procedurave.

Share This Post: