Nëse ju nuk keni patur kohë për t'u çlodhur gjatë kësaj vere - mos u shqetësoni . në shtator
pushime në Krime është më e lirë nga të paktën 30 % . Ne unazë në një nga hotelet në bregdetin e Jugut .

Festave të fundvitit Velvet për portofolin tuaj - Në shtator nivelin tonë të çmimeve
Qershor - na është thënë në telefon. - Ka një numër prej 300 hryvnia në ditë.
Situata është e ngjashme me vendpushimet e tjera të gadishullit. Pranë na Feodosia
arritur edhe për të gjetur një shtëpi me konvikt, ku në shtator për të marrë një pushim vetëm në
25 hryvnia në ditë. Duke pasur parasysh se moti në Krime në këtë kohë është e mirë,
pastaj në shtator - në muaj për ata që preferojnë për të kursyer para. Të lirë dhe
Vendpushimet turke. Por ka rënie të ndjeshme në çmime nuk është aq shumë - në Antalia
Ju mund të ruani 10-15%. Valuta, hryvnia forcuar nuk do të duket
më pas të pushojë së dollarit të lirë. Fakti që në mënyrë specifike NBU
që pengojnë forcimin e hryvnia, pushim për të ulur shkallën e ndërhyrjes. Në këtë
Ora kursin zyrtar të 7, 89 hryvnia per dollarit amerikan. - Në short
drejtuar NBU nuk do të lejojë forcimin e monedhës vendase, pavarësisht nga
pastaj se rifillimi i presioneve inflacioniste është argumenti "për" të fortë
UAH, - parashikon analist "Erste Bank" Marian Zablocki. - Gjatë
disa muajve të ardhshëm ne do të shohim hryvnia vetëm pak më shumë
performancën e përmirësuar të eksporteve me kusht, e cila aktualisht mbeten
relativisht i dobët. Sa për euro, çmimi i saj në Ukrainë do të varet
të vlerës së monedhës evropiane në tregjet ndërkombëtare. Lamtumirë në tryezë, e ulët
Kjo normat e verës ishin të pranishëm për shtëpiake lumtur. Për shkak të mprehta
çmime të ulëta për perime dhe fruta shumë, inflacioni në Ukrainë ka rënë pak
Mos me nivelin e tyre më të ulët në vitet e fundit. Por, valët e të nxehtit të djegura
jep kulture e gjithë bota, dhe flasin tani janë edhe në Ukrainë,
për të ndaluar importimin dhe duke mbajtur çmimet brenda vendit. Dhe edhe pse
Qeveria dhe anti-monopol Komitetit të Ukrainës në një zë të siguruar se
bukë nuk rritet në çmim, nga disa rajone janë tashmë raporte në rritje
çmimet. Ndërkohë, ekspertët parashikojnë se pas gruri do të rritet
çmimet për produktet e tjera. Sa për bukë, atëherë parashikimet e ekspertëve
nuk pajtohen: ata parashikojnë një rritje të çmimeve prej 10 deri në 50% deri në fund të vitit. Për këtë arsye,
Rritjen shtator jo më shumë se 5%. Pas rritjes së çmimit të drithërave
dhe mish. Kjo do të ndodhë për shkak të rritjes së çmimeve të ushqimit. Në këtë rast ekziston një e qartë
marrëdhënie proporcional. - Në qoftë se çmimi i grurit u rrit me 10%, normat e
për ushqim do të rritet diku në rritje 8% në çmimet e mishit dhe mund të pritet në
5% - tha kreu i departamentit analitik të agjencisë "AAA"
Maria Kolesnik. Kjo është, kur çmimet e drithërave të rritet nga rritja 20% të çmimit të mishit
10%, dhe rritjen e çmimeve për grurit dhe një herë e gjysmë çmimi i mishit do të hidhen së paku
një të katërtën. Në shtator, kjo varësia nuk do të jetë shumë më i dukshëm. Mish
shtoni në çmimin e jo% më shumë se 2-3. Gjatë muajit të kaluar çmimi i blerjes së qumështit
e popullsisë është rritur me një mesatare prej 10-15%. Dhe kjo prirje do të vazhdojë.
Sipas parashikimeve të analitike "Infagro" agjenci për çmimin e blerjes dimërore
do të rritet nga një tjetër% 30-50. Dhe në çmim shtator qumështit do të rritet me 10%. Por sheqer
nuk duhet të shkojnë deri. Të paktën kështu që ne e siguroi Kreun e Kostusev Alex ACU.
- Tregu sheqer sot ne nuk shohim tendencat alarmante - tha një zyrtar
gjatë komunikimit me lexuesit e "Komsomolskaya Pravda". - Dhe baza objektive, të cilat
rritjen e çmimeve, ne nuk e shohim. Ndoshta, në bazë të Konfederatës Ukrainës Agrare,
hidhen në çmimin e hikërror - me 10%. Por kjo do të zgjasë deri në mes të muajit
korrjes deri sa të gjitha të reja. Pas kësaj, çmimi i drithërave do të bjerë.
Karburanti në pompë - një rritje të vogël në stabilitetin e çmimeve të karburantit që
vërejtur në fund të gushtit, shpjegohet lehtë - në formën e faktorëve sezonalë
Fushata për korrjen, plus çmimet më të larta të naftës në tregjet botërore, e cila
u vu re më parë këtë muaj. Kjo u shtua në javën e kaluar dhe një e gjysmë
10,5 cent për litër. Në shtator, situata duhet të ndryshojë - në ndërkombëtare
të naftës në tregjet ra. Një fuçi e arit të zi ka dhënë më pak 75 $
ndërsa në fillim të muajit ai ishte me vlerë më shumë se $ 80. Shpjegojë atë të
se ekonomia globale rimëkëmbet nuk është aq shpejt sa ne do të dëshironim.
Për Ukrainën, kjo do të thotë se në fund të shtatorit, rënia e çmimit të naftës do të ndikojë
dhe tregun e brendshëm me pakicë. Një faktor tjetër që ndikon në
të kërkesës, do të jetë në fund të korrjes. Kostoja e naftë mund të jetë pak
reduktuar. Sipas parashikimit të ekspertëve SEC "Psyche" në fund të punës në terren
Çmimet për të gjitha lëndët djegëse në vend stabilizuar. Për më tepër, është e mundur
Deri në fund të muajit çmimi do të kthehet në nivelin e fillim të gushtit, duke humbur 10.5 cent
për litër. Politikat e CTP shkojnë deri dy herë më e madhe e një telash për shumicën
shoferët mund të jetë fakti se në të ardhmen e afërt do të rrisë çmimet e
në politikat e sigurimit të detyrueshëm përgjegjësisë civile (CTP).
Sipas të dhënave paraprake, e normës bazë do të ulet, por për shkak të koeficientët më të lartë
shoferët duhet të paguajnë disa herë më shumë. Por në të njëjtën kohë
rritet ndjeshëm kufijtë e përgjegjësisë për dëmet e siguruesit. Në qoftë se
për dëmtimin e pronës para afatit maksimal të 25 mijë UAH. dhe shëndeti
-. 51 Ths, tani ajo është - 50 Ths. dhe 100 mijë UAH. respektivisht.
Kështu që tani për pronarët shumë makina nuk ka më nevojë për blerjen e politikave të tjera të sigurimit
JR vullnetare. Por ju do të paguajnë më shumë. Normës bazë do të bien nga
291, 49 UAH. deri në 180 ditë., sigurimit, ju ende shkojnë deri sepse
normave të rritur në të njëjtën kohë, të cilat përdoren për të përcaktuar
fare. Banorëve më të prekura të qyteteve të mëdha, për të cilat politika
mund të rritet dhe 2, dhe pastaj 3 herë.

Share This Post: