Të hequr qafe" lëkurë portokalli " në shtëpi

Celuliti është e shëmtuar! Që celulitin është i nevojshëm për të luftuar! Dhe të bëjë atë
jo domosdoshmërisht të shtrenjta Salons bukuri. Ka shumë mënyra
shpëtoj e celulitit në shtëpi. Në mjekësi, celuliti - një inflamacion i
nënlëkurës yndyrë. Populli i këtij termi është quajtur "portokalli
zhvishem "kofshët dhe mollaqe. Shkaqet janë konsideruar - shkelje e
kullimit limfatik (lëngun limfatik zonat e kullimit problemi) dhe yndyra
depozitat që rrjedhin nga tiparet e trupit të femrës (niveli
hormonet femërore seksi). Tiparet dalluese e celulitit: 1. Sipërfaqe
indet në pjesë të caktuara të trupit të lirshme dhe të hollë, duke shtypur me gishta tuaj
lehtë. Nodules dendur palpated. E lëkurës në këto zona treguar
brishtësinë rritur kapilar, bruising të shpeshta. E ashtuquajtura "e butë
Celulitit. " 2. Indet sipërfaqësore, në të kundërt, të shtrënguar, lëkurë është pothuajse gjithmonë
thatë, rrudhur, në qoftë se ju majë atë me gishtat tuaj, duket se nën lëkurë roll
fishekëve. Ky është një "ngurta" celulitit. Në celulitin luftën e mundur dhe e nevojshme, por
përdorin të gjitha metodat në të njëjtën kohë - të ushqyerit e mirë, të shëndetshme të jetesës,
stërvitje, masazh me krem ​​vakum. Atëherë rezultati
me kusht. Dietë të veçantë për celulitin nuk ekziston. Në fuqi
vetëm kur peshë të tepërt dhe të ristrukturojë rrënjësisht celulitit pushtetit të dukshme:
në vend të mishit është peshku ligët dhe shpendëve, për të përgatitur të jetë e mundur, pa kripë
dhe salcë e bardhë, nuk është shumë fruta dhe perime, të gjithë
kokrra, yndyrë të ulët qumësht për të pirë. Mundohuni të hani ngadalë 4-5 herë në ditë
të njëjtën kohë. Pini më shumë ujë! Kjo - Mënyra më e thjeshtë për të pastruar trupin
e toksinave. Gjatë ditës trupi është hequr dhe 2 litra ujë së bashku
toksina me të. Rol vital i hiqnin qafe e celulitit janë perimet, veçanërisht të
ngjyra të ndritshme - domate, spinaq, piper i kuq. Perime dhe sallata e tyre kontribuojnë
restaurimin e indeve të prekura nga celuliti. Të hequr qafe paund shtesë.
Mirë për të filluar me ushqimin e duhur. Humbur në peshë duhet të jenë me kujdes
dhe shumë të ngadaltë! Reduktimi dramatike në peshë të çon në një përkeqësim të celulitit!
Indeve të prekura nga celuliti, është e dëshirueshme që të masë çdo ditë, për shkak
Masazh nxit qarkullimin dhe metabolizmin. Ajo është mjaft e përshtatshme mund të
të jetë një mënyrë e vjetër e masazh furçë thatë ose dorë. Shumë gra
si pajisje elektrike masazh: ato mund të jenë afat të gjatë dhe të
shanset për sukses janë rritur. Është e rekomanduar për të përdorur një pajisje të tillë 5-10
minuta në ditë. Masazh është gjithashtu i mirë për ngrohjen deri muskujt e para sportive të trajnimit.
U hedhur nga celulitit: kërcejnë çdo ditë 100 herë në ditë. Duhet të hidhen
nuk e lartë, të jetë i sigurt për të relaksoheni muskujt e këmbëve dhe barkut, nëse është e nevojshme, të mbajë
gjoks. Celuliti ka frikë nga ngarkesa e muskujve! Përfundim: organet tona nevojë për një të vazhdueshme
ngarkesës në mënyrë që muskujt ishin në gjendje të mirë. Për ta bërë këtë, një kombinim i madh
Fitness (p.sh., hap ose trajnerë) dhe vallëzimi bark, për shkak valle
superbly zbutës të gjithë muskujt tuaj. Të dyfishtë rezultat, kur klasa
palestër e nevojshme për të përdorur anti-celulitin krem ​​dhe veshin në mësim
pantallona të shkurtra neoprene (jo më shumë se një orë). Unë mund t'ju siguroj se celuliti është zhdukur,
pa një gjurmë. Por mjete të mira për të luftuar celulitin në shtëpi
kushtet. Bath me vaj ulliri dhe portokalli për celulitin: holluar
në vaj ulliri disa pika të naftës portokalli dhe derdh të gjitha
në banjë. Gradualisht zvogëlohen celulitit. Ndërsa banje lëkura juaj do të jetë
çikë nga koha në kohë, dhe kjo ishte mirë. Kafe në shtëpi Trupi maskë e celulitit
dhe yndyra e trupit: llum kafeje për të shtuar një balte pak blu dhe e ujit,
minerale të mirë. Massing, zbatohen në lëkurën pak lagështi. Kafeina ndihmon
avari e yndyrë dhe balte "tërheq", lëngjeve të tepërta nga indin nënlëkuror.
Uthull përfundon celulitit: uthull molle dhe ujë holluar 01:01.
Ju mund të shtoni limon, nenexhik ose rozmarinë. Në vendet e prekura nga celuliti
aplikuar një përzierje, atëherë ata kthehen rreth me mbyllur plastike. Është e dëshirueshme
vënë në disa rroba të ngrohta dhe, nëse dëshironi - në mënyrë aktive të lëvizur ose shtrihem
nën një batanije për 0, 5-1 orë. Përzierje është larë off dhe të përdorni moisturizer
krem. Anti-plakje përfundojë trupin e alga deti për hip: 2 pako i thatë
alga deti për të mbushur të paktën 1 orë në dy litra ujë të nxehtë (60-70 gradë).
Strain kale deti. Masë zbatohet për hips, të përfundojë polietileni.
Përfundojë shalle të ngrohtë shalle hip ose shtrihem dhe në një mummified
e shtetit për rreth një orë. Trup natyror dhe përfundon për celulitin
elasticitetit të lëkurës: Merrni balta (blu, të bardhë), pika thelbësore portokalli 3-4 e
gjalpë, 3 tbsp. lugë kanellë, fleta plastike në një listë. Të gjithë përbërësit e
Mix mirë, përzierje balte me pak ujë të ngrohtë. Apliko
fushat me probleme dhe filmi të përfundojë. Ju mund të lartë të vishen film dendur
pantallona të shkurtra, atëherë të mbuluar me një batanije të ngrohtë dhe të uleni ose shtriheni për 1 orë.
Fillimisht, një lëkurë djeg pak, por pastaj çdo gjë shkon, sepse gjalpë portokalli
zhytur tashmë në lëkurë. Pas një pije në dush dhe aplikoni moisturizer. Efekti është mahnitëse.
Përfundon e balta alga deti dhe vaj limon për të trupit të bluaj në
leshterik mulli, të marrë ndonjë balte, por më mirë të zeza, i holluar me ujë
dhe shtoni 2 tbsp. l. alga deti copëtuar, duke shtuar se nuk është një shtesë 5 pika vaj
limon ose portokall. Çdo gjë Mix vënë në trup, të përfundojë në letër varaku
dhe shtrihem për 40 minuta. Pastaj pije. Furçë masazh në celulitit: sy lëkurës
ideale të ndihmojë ashpër furçë me shpohet, çdo herë duke marrë një dush, energjik
ecin rreth në një lëvizje rrethore në ijet e tij, prapanicës dhe mbrapa. Daily
prodelyvat në këtë kompleks. Masazh vakum me mjaltë e celulitit:
marrin mjaltë dhe një tas (tas jar) për një masazh. Në banjë (një dush)
edhe në avull, pastaj të marrin mjaltë palme dhe fshij në një lëvizje rrethore
në fushat me probleme të trupit. Merrni një tas dhe lëvizje rrethore të ngutshme
në skajin e trupit për të bërë një masazh vakum. Kur ju shtypni ajrit nga kupat hidhet
dhe trupi është tërhequr prapa pak. Periodike "tërheq" tas nga trupi,
dhe përsëri për të bërë një lëvizje rrethore. Prodelyvat Procedura të paktën 2 herë
javë. Rregullojnë kohëzgjatjen e masazh që i përshtaten individit
features. Në qoftë se lëkura nuk e vetë thithur, është e nevojshme, duke e mbajtur tas të shtrënguar,
fus gishtin tuaj brenda pak më shumë të lëkurës. Dhe pastaj ajo me lehtësi prisosetsya.
Anti-celulitin kozmetike përmirëson microcirculation zhdërvjellët dhe e lë lëkurën,
dhe gunga të celulitit më pak të dukshme. Për të ushqyesve e sigurt
ra në indin yndyror nënlëkuror - kozmetike celulitit rekomanduar
kombinuar me përfundon.

Share This Post: